Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Rival pentru Uber: Volkswagen va lansa un minibus electric cu 6 locuri și autonomie de peste 300 de kilometri

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,161
  • Înscris: 13.11.2017
Initiatorul doar atat face mai tot timpul, da copy-paste. N-ar fi nici asta o problema daca ar avea surse mai serioase nu numai cele de genul Can Can

#20
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Nu e can can. Articolul este prezentat si de alte publicatii straine. Am pus si link strain. Dar daca nu vezi, nu e treaba mea.

#21
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007


View PostKroghy, on 05 decembrie 2017 - 11:56, said:

Bravo VW! A 13-a companie din portofoliu VAG...

Mi se face greata..
Cred ca la congresele de partid ai fi avut mare succes pe vremea impuscatului.




View PostTorquemada-666, on 05 decembrie 2017 - 11:43, said:


Bateriile electrice pentru acest shuttle se încarcă în 30 de minute pânâ la un nivel de 80%. Moia își propune să devină unul dintre cei mai mari furnizori de servicii de mobilitate la nivel global, cu venituri de câteva miliarde de euro."

Deci se incarca la 80% in 30 de minute, probabil 40%in  15 minute.
Era un greu sa zica timpul de incarcare la 100%?  37.5 minute? Sau probabil dureaza 6 ore de la 80% pana la 100%?


View Postinuendo0, on 05 decembrie 2017 - 12:43, said:

Vrei sa spui  "A PREZENTAT" nu "a lansat". Indiferent ce spune articolul respectiv, VW nu a lansat masina respectiva, doar a prezentat-o, productia incepand anul viitor.
E un pas bun înainte facut de VW.
Acum sunt curios daca isi vor face prezenta cei cativa anti-electrice si pe acest topic. Pentru alte masini electrice neajunsuri gen autonomie, viteza de incarcare, degradarea bateriei, pica reteaua, bateriile polueaza mai mult, electrocentralele etc etc erau grav criticate. Ma astept sa vad aceleasi critici si aici. Sau din cauza ca este produsul zeului VW e cel mai bun si  scapa de acele "probleme capitale"?
Au mai  "prezentat" ei si masina aia cu un singur loc, cu rotinde bicicleta, cu consum de 1L/100km.

View PostTorquemada-666, on 05 decembrie 2017 - 16:54, said:

In titlu e trecut gresit, desi eu am dat copy paste. In fine. Din articol se desprinde clar ca sa lansat. L.am vazut in film lansat pe strazi, nu am ce cauta pe net. Nu exista altceva.
Ma asteptam sa zici ca deja te-ai plimbat vreo 10000km cu ele.

View Postgumball3000, on 06 decembrie 2017 - 09:38, said:

Asa era titlul de clickbait de pe automarket, initiatorul topicului doar a dat cu copy/paste.
Exact.. asteptam si topicul cu gaina care a nascut pui vii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate