Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Recomandare casti

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salutare!
Am o rugaminte sa ma ajutati cu o recomandare a unei pereche de casti cu un buget de maxim 200 ron. In primu rand cel mai important vreau sa izoleze zgomotu din jurul meu asta ma intereseaza cel mai mult dar sa aiba si un sunet bun. Le voi folosi la un smartphone pt a asculta muzica si la un tv. De preferat over ear.

Le am gasit pe acestea ce ziceti? https://m.emag.ro/ca...6/pd/DNL967BBM/

Ori

https://m.emag.ro/ca...9/pd/D7WWZ7BBM/

Astept si recomandarile voastre. Multumesc!

Edited by MembruAnonim, 05 December 2017 - 09:45.


#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Audio Technica M20x - am trecut la ele de o luna, dupa vreo patru ani cu niste AKG-uri entry care iarasi s-au comportat foarte bine.
Excelente castile, izoleaza foarte bine intr-un birou open space zgomotos si se aud excelent.

Dar auditia e o experienta personala si subiectiva, asa ca ia-ti tu frumos o piesa sample, FLAC daca se poate, pe telefon, si mergi si asculta castile.
Daca esti in Bucuresti da o tura pe la AVStore si poti sa iti dai seama exact ce iti trebuie.

Edited by danX, 05 December 2017 - 10:09.


#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Eu am HD662 ascult acum la ele. Sunetul e ok, dar nu te da pe spate, insa nu izoleaza bine doar sunt over ear. Si castile sunt mari. Niste Sehnheiser la 30 euro in ear se aud mai bine, parerea mea ... si izoleaza mai bine
HD662 le am la lucru ca mai trebuie sa aud si cand ma striga colegii ca de ce le-am stricat baza de date.

Mai trebuie sa specific ca castile mele HD662 nu am cu ce sa le compar. Adica nu stiu cat de bune sunt in comparatie cu celelalte. Am probat prin magazine casti Bose, intr-adevar se aud fain, dar si pretul este pe masura.

HD662 are perinitele confortabile, sunt moi si mai vin si cu rezerva, iar cablul e foarte lung. E destul de important si acest aspect daca stai mult cu castile pe ureche.

Edited by Bursul, 05 December 2017 - 10:13.


#4
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
daca nu izoleaza, in majoritatea birourilor vei fi bombanit ca asculta si ei salam, nu doar tu.

incearca creative aurvana live daca poti suplimenta putin bugetul, au facut furori odata, nu stiu daca intre timp a aparut ceva mai bun la acelasi pret.

#5
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Pentru eliminarea zgomotului exterior si pentru o calitate audio maxima se recomanda castile in-ear.

#6
gbirotica

gbirotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 08.04.2011
Bluedio T3 Plus sunt OK
Au bass-ul foarte puternic, mediile mai putin prezente. Izoleaza binisor zgomotul
Sunt solide insa si putin greute. Personal m-am obisnuit cu ele.


Azi vad ca sunt la 36 USD pe un site chinezesc de incredere  (PM pt detalii)

#7
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

 danX, on 05 decembrie 2017 - 10:04, said:

Audio Technica M20x - am trecut la ele de o luna, dupa vreo patru ani cu niste AKG-uri entry care iarasi s-au comportat foarte bine.
Excelente castile, izoleaza foarte bine intr-un birou open space zgomotos si se aud excelent.

Dar auditia e o experienta personala si subiectiva, asa ca ia-ti tu frumos o piesa sample, FLAC daca se poate, pe telefon, si mergi si asculta castile.
Daca esti in Bucuresti da o tura pe la AVStore si poti sa iti dai seama exact ce iti trebuie.
Acum sunt la 199 RON

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 danX, on 10 decembrie 2017 - 21:00, said:

Acum sunt la 199 RON

Nu stiu ce sa zic.. eu as vrea sa le folosesc pe telefon. Citisem unele recenzii si cica pe un telefon nu le pot folosi la puterea lor maxima..

Acum ma uitam la aceste casti:
https://m.emag.ro/ca...9/pd/DPV2P7BBM/

Ce parere ai?

#9
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Buget de 200 ron, huh? Dupa cum spuneam si in postarea initiala, mergi sa le asculti. Mai ales incearca sa reproduci conditiile in care le vei folosi, ca sa iti faci o idee despre ce vrei.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 danX, on 11 decembrie 2017 - 05:48, said:

Buget de 200 ron, huh? Dupa cum spuneam si in postarea initiala, mergi sa le asculti. Mai ales incearca sa reproduci conditiile in care le vei folosi, ca sa iti faci o idee despre ce vrei.

Initial a fost 200 de ron dar tot am mai plusat.

#11
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
Creative Aurvana Live. Nu gasesti nimic mai bun in zona asta de pret(un pic peste 200) Urmatorul nivel, peste 500-600 ron(si asta daca ai noroc sa gasesti chestii la pret bun)

Edited by Geth, 11 December 2017 - 11:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate