Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Problema conectare WI-FI cu laptopul .

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Bună ziua. De câteva zile am achiziționat un Smart tv Horizon iar când încerc să-l conectez prin WI-FI la un laptop cu windows 10 am diferite erori si anume câteodată nu se poate conecta, iar daca se conectează te poți uita la un film timp se 20-30de minute după care nu se mai aude nimic, dacă restartez conexiunea funcționează din nou... Eu cred că ar fi din laptop si poate exista un program special de streaming prin WI-FI mai bun decât cel basic . Mulțumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Având în vedere problemele, de ce nu le conectezi pe HDMI ?

#3
Rubin1977

Rubin1977

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 15.07.2017
Ptr. televizorul meu Samsung am găsit o aplicație Samsung SmartView (http://www.samsung.c...port/smartview/)
Încearc-o și tu. Poate merge și ptr. alte televizoare.

Sau și mai simplu: încarci filmele pe un memostick sau hard extern și le conectezi la TV prin mufa USB.

Attached Files


Edited by Rubin1977, 27 November 2017 - 16:53.


#4
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Cel mai probabil sigur garantat ...nu duce procesorul plazmei periculoase. Al meu e sony și tot se bîlbîie la 1o8o bliurai...
Prin haș'de mei nu merge?
Dacã da....am avut dreptate.

Edited by sarac.lipit, 27 November 2017 - 16:55.


#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Exista o multime de servere de streaming: plex, serviio, universal media server.... si multe altele - google: streaming media server s.a.m.d.
Dar la astea s-ar putea sa nu duca laptopul / procesorul - deci vezi sa folosesti optiunea NO transcoding.... ceva de genul asta....

#6
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Salutare, am cumpărat hdmi si merge fara probleme, deci Domnul sărac.lipit a avut dreptate... Îmi plăcea prin WI-FI ca era mai comod dar asta e. Mulțumesc de raspunsuri !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate