Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

o intrebare va rog ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
va salut, sunt client digi-mobil din 2015 pe un Optim -nelimitat, va rog daca puteti sa-mi spuneti : -pot sa vorbesc in conditiile din contractul meu pe mobil cu rudele mele din Italia care sunt pe reteaua TIM ?, va multumesc anticipat

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Da, poti sa vorbesti ibn conditiile contractuale cu rudele din reteaua TIM, la fel cum poti vorbi tot in conditiile contractuale si cu alte rude de prin China, Mexic sau Australia.

#3
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
verifica aici destinatia mai inai, sa nu te trezesti cu surprize http://www.rcs-rds.r...-internationale

parca eliminasera o retea italieneasca din lista celor unde se putea vorbi in baza
celor  3000 de minute internationale, dar nu mai stiu sigur care era, TIM sau 3.

LE: pare-se ca TIM e pe lista retelelor catre care se pot folosi cele 3000 de minute.
http://www.rcs-rds.ro/operatori-europa

Quote

Principalele destinatii internationale de telefonie catre care ai minute incluse in cadrul abonamentului tau Digi Mobil

Italia                    Tarif dupa consumarea minutelor incluse (euro/min, cu TVA)
TIM   0.024
Vodafone Omnitel 0.024
Digi Mobil Italia 0.024
H3G S.p.A.   0.024

Edited by dygey, 22 November 2017 - 10:40.


#4
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Salut, aici te poti documenta cel mai bine:

http://www.rcs-rds.r...-internationale

#5
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
http://www.rcs-rds.r...-internationale
Aici introduci numărul tău și al destinatarului și afli ce ai nevoie.

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Poti sa vorbesti cu cine vrei tu, de oriunde.
Chestia e ca unele convorbiri costa, altele nu.
Poti sa verifici exact numarul de telefon din strainatate prin linkurile de mai sus.

Sau poti sa suni la Relatii Clienti, e gratis.
Probabil si raspundeau in cele 7 minute cit au trecut pina la primul raspuns aici.
Care oricum nu te-a ajutat prea mult.
Raspunsul 2 a venit dupa 12 minute, deci timp destul sa raspunda la Relatii Clienti ;)

#7
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
stimate dle. '' Lex404 '', va rog sa-mi traduceti mesajul dvs. ?,adica, pot vorbi gratuit cu rudele in limita minutelor din contract ?, sau vorbesc in afara contractului si la ce tarife de voce/minut ?, stima

#8
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
ti-am "tradus" eu deja. si alti cativa ti-au dat link-ul unde sa poti verifica singur.
plus recomandari sa suni la relatii cu clientii. mai clar de-atat...

#9
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
stiu ca am vorbit acum citeva luni cu niste prieteni tot din Italia aflati pe Wind o retea care era trecuta in lista disponibila din 2015 dar m-am pacalit groaznic ,am primit o factura dureroasa !, asa ca mai bine intreb de 10 ori ?

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postiongiurca, on 22 noiembrie 2017 - 10:40, said:

stimate dle. '' Lex404 '', va rog sa-mi traduceti mesajul dvs. ?,adica, pot vorbi gratuit cu rudele in limita minutelor din contract ?, sau vorbesc in afara contractului si la ce tarife de voce/minut ?, stima


Ti-au explicat colegii mai sus dupa ce au ghicit ce voiai.

Ideea e ca nu te-ai exprimat prea corect, tot in conditii contractuale vorbesti si pe bani...

#11
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
am inteles domnilor !, va multumesc tuturor pt. sprijin , cu stima

#12
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Sint FOARTE curios ce ai inteles.
Poti sa explici, in 2-3 cuvinte, ce vei face cu privire la aceasta problema expusa de tine ?!

Edited by buyonevideo, 22 November 2017 - 10:57.


#13
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
am inteles ca pot vorbi de la noi din romanica in reteaua TIM din Italia liber = gratis in limita minutelor dar relativ cumpatat in convorbiri neduse la extrem ?, ar fi trebuit sa inteleg altceva ?, stima

#14
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View Postiongiurca, on 22 noiembrie 2017 - 11:03, said:

am inteles ca pot vorbi de la noi din romanica in reteaua TIM din Italia liber = gratis in limita minutelor dar relativ cumpatat in convorbiri neduse la extrem ?, ar fi trebuit sa inteleg altceva ?, stima

Nu ai gratis ai limita de 3000 minute :) Fii atent acolo , citeste , daca termini cele 3000 minute intri pe extracost.

#15
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
ar fi trebuit sa intelegi cum poti verifica, ti-a dat lumea link-uri si exemple. nu de alta, dar una e sa verifici cu ochii tai in loc sa te increzi in ce spune lumea pe forum, si pe deasupra, sa stii cum sa verifici data viitoare singur in loc sa deschizi un thread nou pt fiecare reatea in care vrei sa suni pe cinev.a

#16
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
va multumesc , oricum sunteti foarte draguti cu totii !, stima

#17
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postiongiurca, on 22 noiembrie 2017 - 11:03, said:

am inteles ca pot vorbi de la noi din romanica in reteaua TIM din Italia liber = gratis in limita minutelor dar relativ cumpatat in convorbiri neduse la extrem ?, ar fi trebuit sa inteleg altceva ?, stima
Nu stiu exact daca e gratis in retreaua TIMN, nu am acum un asemenea numar sa-l verific.
Puteai sa-l verifici singur, l-ai verificat ?
Cumpatat ?!
De unde ai dedus asta ?
Poti sa vorbesti toate minutele pe care le ai..... in 1-2-10-1000 de apeluri, cite vrei tu.
Sau pentru tine 3000 de minute lunar inseamna cumpatat? Inseamna putin ?

View Postborn2lose, on 22 noiembrie 2017 - 11:07, said:

ar fi trebuit sa intelegi cum poti verifica, ti-a dat lumea link-uri si exemple. nu de alta, dar una e sa verifici cu ochii tai in loc sa te increzi in ce spune lumea pe forum, si pe deasupra, sa stii cum sa verifici data viitoare singur in loc sa deschizi un thread nou pt fiecare reatea in care vrei sa suni pe cinev.a
Bingo :)

#18
tzevarul

tzevarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 02.02.2009
Trebuie mentionat ca Digi factureaza apelurile internationale in functie de numarul de telefon, nu de reteaua in care este operational (in cazul numerelor portate).

Un numar Lyca (ex 0039-382-...) este taxat pe Optim Nelimitat cu €0.02/minut, chiar daca este portat in TIM.
Un numar nativ TIM (ex 0039-339-...) este gratis in limitele contractuale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate