Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ce posturi recepționați terestru (în afară de București) în perioada 1990-2004. În toată Ro înainte de 1990.

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Cartea Antene a lui Ebenhard Spindler a aparut la noi prin '83 si lumea construia dupa ea tot felul. N-am auzit nici eu vreo restrictie!!

#38
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Mai țineți minte din spusele celor ce recepționat sporadice radio că imediat după turci prindeau unele stații franceze și englezești? Hahaha sau mai ziceau unii brtrani că în timpul sporadicelor arăbești veneau francezii și englezii?
E total greșit că reflexia e în Siria iran irac și Liban.
Dacă știți care era șmecheria va las și scrieți voi.

Și amintirile anilor 90 nu se opresc aici. Asta că să știți că din povestiri se pot deduce mai multe chestii.

#39
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Muahahaha hai că am prins și eu triburile keniene și cameruneze ....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Cw1VOocJLA0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Limba lu macâțâ

#40
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Și stați că mai este si Daghestanul care vine după armenia pe sporadic.care are și ăla dialect intre araba și turca și rusească. Am analizat azi un radio și m-am cam ținut de burta că nu mai puteam de ras ce bine suna.

#41
helioglobalus

helioglobalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.01.2013
Înainte de 1989 am cumpărat de la niște armeni un radio rusesc VEF 202 cu care am prins sporadic Radio France International din Caraibe (Martinica cred) și BBC Noua Zeelandă. Pe unde lungi am prins o grămadă de posturi rusești de la mama dracului, prin Siberia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate