Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Accesare DVR amplasat in zona fara internet prin cablu

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Intentionez sa amplasez un DVR cu 4-8 camere de supraveghere ,intr-o zona in care nu am acoperire prin retea de cablu la internet.
Am purtat o discutie cu cei de la Telekom,dar varianta lor (trafic nelimitat pt 8 euro/luna) se bazeaza pe un stick wireless pe care nu stiu daca este posibil sa-l conectez cu un router care la randul lui sa se conecteze cu cablu la DVR.
Ce alte variante ar fi de internet mobil ?

#2
lenovo91

lenovo91

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 12.02.2015
Poti realiza conexiunea DVR-ului, cu orice provider doresti, doar sa cumperi DVR cu conexiune la server tip P2P.

Edited by lenovo91, 17 November 2017 - 14:17.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Depinde de acoperirea din zona, Digi Wi-Fi, Orange, Vodafone....

Ref. la router, trebuie sa iti recomande ei modelul ca sa merga.

Edited by bumpocbum, 17 November 2017 - 14:20.


#4
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014

View Postlenovo91, on 17 noiembrie 2017 - 14:17, said:

Poti realiza conexiunea DVR-ului, cu orice provider doresti, doar sa cumperi DVR cu conexiune la server tip P2P.
DvR ul are conexiune P2P ,ca mai am unul (in zona in care am internet prin fibra optica)si-l vad de pe telefon

View Postbumpocbum, on 17 noiembrie 2017 - 14:18, said:

Depinde de acoperirea din zona, Digi Wi-Fi, Orange, Vodafone....

Ref. la router, trebuie sa iti recomande ei modelul ca sa merga.
Am semnal bun in zona si pe Vodafone si Telekom ,dar cei de la Telekom spun ca nu au decat un stick,iar la asa ceva nu pot conecta DVR ul .

#5
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Orange are sigur solutie. Iti ofera un router 4G cu porturi Rj45 sa te poti conecta pe cablu si la care poti cere si ip fix in cazul in care dvr _ul nu stie p2p.
Flybox parca ii spune la echipament.

#6
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Am doar doua variante cu IP static !
Vodafone,77 lei /luna din care 1,5 euro este costul IP static
Orange,55 lei /luna din care 2,5 euro este aceeasi exceptie pt IP static
  Despe varianta cu DDNS la un furnizor free ce parere aveti  ? Este OK ? Pot aplica aceasta optiune la modemul operatorului Vodafone(modem Huawei cu cartela sim si un port RJ ) ?

Edited by softaipan, 21 November 2017 - 13:15.


#7
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Sincer cred ca iesi mai ieftin cu un dvr p2p si nu iti mai bati capul cu Ddns free deoarece nu stii daca routerul accepta asa ceva. Azi cam orice dvr vine cu functia de cloud.

#8
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
DVR ul accepta P2P si adevarul este ca nu prea am accesat nici camerele pe care le am montate,intr-o locatie unde am internet prin cablu cu IP fix,prin IE !
Ma gandesc sa mai astept putin(am luat camerele si DVRul,dar inca nu am inceput amplasarea lor)sa vad cum evolueaza ofertele operatorilor acum in decembrie.
  Parca m-ar tenta sa platesc si pt IP fix,pt ca odata incheiat contractul standard cu IP dinamic,nu mai pot opta pt IP fix,si ma gandesc ca poate in viitor voi avea nevoie de aceasta optiune !

Edited by softaipan, 27 November 2017 - 08:31.


#9
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Am incheiat ieri un contract pe 2 ani cu Vodafone,am primit un router HUAWEI B310 !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate