Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

intrebare preturi tablete/telefoane

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
As dori un tel sau tableta ieftine; nu prea inteleg tabletele, cum poate, la asa dimensiune sa fie destul de ieftine, vezi poza, sunt mai slabe? dintre telefonul si tableta din poze, care e mai bun? as prefera tableta, ca e mai mare. Dar care e diferenta dintre tableta si un tel?... ma intreb daca pe site uri sh sunt mai gasesc ceva
Deci tableta sau tel asa ieftine o sa se miste incet pe net? tableta poate sa se conecteze la routerul din casa, precum telefonul?

Attached Files


Edited by tarzaan, 13 November 2017 - 10:14.


#2
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Nici una nu este bună.
Sănt ieftine fiindcă sunt făcute în China, la comandă,la kg.

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
uita-te la samsung si/sau apple si o vezi diferentele: pret, performante, calitate etc...

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
De banii astia mai bine risti si cumperi o tableta Nexus 7 de pe olx.

Edited by Hider141, 13 November 2017 - 10:33.


#5
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Fereste-te de Vision touch, e-star, Myria, wink etc. Sunt foarte proaste. A cumparat un prieten o tableta e star si dupa 5 luni s-a umflat bateria foarte rau si s-a spart tableta. Acelasi prieten are un smartphone myria care nu are nici 3 luni si are mufa usb defecta plus ecranul spart de la o singura cazatura pe parchet.
Cauta macar un Allview, sunt putin mai rezistente.

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Acele produse ieftine merg, dar merg infect!

#7
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
sunt bune pe rol de cadou cand vrei sa faci misto de cineva... un fel de tableta demo....

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce ti se pare ieftin in a da 300lei pe asa ceva ? Asteapta BF ca o sa le prinzi la 100-150 lei cel mult.

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 tarzaan, on 13 noiembrie 2017 - 10:13, said:

As dori un tel sau tableta ieftine; nu prea inteleg tabletele, cum poate, la asa dimensiune sa fie destul de ieftine, vezi poza, sunt mai slabe?

Sunt vai de sulla lor... Incearca sa te uiti in primul rand la caracteristici si apoi la baterie. O tableta buna costa de la 700 lei in sus (in zona medie ajunge la 1000-1500 lei) si e o investitie care trebuie sa te tina cativa ani.

Daca vrei ceva chinezesc de unica folosinta si nu te preocupa ca scartzaie prin punctele esentiale iti poti lua si ceva low-cost.

Carrefour vinde produse IT low-cost pe principiul ca muncitorul, cand se duce sa ia cartofi, poate pune si o tableta in cos, daca crede el ca isi permite, chiar fara sa se uite la caracteristici.

Edited by rosix, 13 November 2017 - 10:58.


#10
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Daca vrei tableta buna si ieftina tot la Allview ajungi. Eu am una de mai bine de un an si nu am cu ea nici o problema si o frec pe net cam 5 ore si rezista bateria. Mentionez ca este o tableta cu Windows 10 care consuma curent, nu ca una cu android. Practic este un Pc de 8", cu touch screen , la ca pun si mouse daca vreau.

#11
r629935

r629935

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.10.2017

 tarzaan, on 13 noiembrie 2017 - 10:13, said:

la asa dimensiune sa fie destul de ieftine, vezi poza, sunt mai slabe?

Tableta e 349 pe site-ul vonino. Plus o cartela orange.


Deci reducerea nu e aproape 50%. Ci vreo 20%.



Un telefon de 5 inch e mult mai util ca o tableta de 7inch.


Sa nu intelegi ca iti recomand acel telefon.
Mi se pare cam scump pentru ce poate.

In 2016 am luat un vonino cu specificatii putin mai bune. La baterie si procesor.
Am dat 280 lei.

Si duce maps, browsing, uber, etc.
Strictul necesar la minim de bani.

#12
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Depinde la ce vrei s-o folosesti. Eu mai am un quick tab, luat acum vreo 3-4 ani, la 150 lei, 512 ram, inca il folosesc ca tv, pe digionline si buzunartv, merge brici, bineinteles cu toate balariile de la google oprite. Acum tastez de pe un Lenovo, cu 1 giga ram, luat acum un an-doi, desigilat, cu 200 lei. Dupa mine, cea mai mare prostie e un telefon de 5". Ca telefon, e prea mare, ca tableta, prea mic. Cam incomod sa umbli cu asa ceva zilnic in buzunar, plus riscul mai mare de a crapa ecranul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate