Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Telefon nou

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#55
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Vonino am avut eu cândva, un Ego QS, foarte bun telefon, după nu mai știu, dar văd că vin cu soft bun față de petardele de allview, și sunt și ieftine. Alege ceva cu minim 2Gb RAM oricum.

https://forum.softpe...2#entry22055802
În privința power bank am pus eu o ofertă bună ieri și încă e valabilă. Oricum acel Power bank e foarte bun, citește review pe emag
La 48 lei powerbank de 10000 nici în China nu găsești.

#56
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009
Am ales "Telefon mobil Allview P5 Lite, Dual SIM, 8GB, 4G, Black" si "Acumulator extern E-BODA Power 200, 6000 mAh, 2.1 A, 2 x USB, Alb".
Attached File  Comanda eMmag 2.jpg   185.81K   30 downloads
Vedem săptămâna viitoare ce si cum .
Acea baterie externa era vândută de alta firma , pe site-ul eMag.
Attached File  Image 11.jpg   121.26K   30 downloads
Ca si cadoul de l-am primit impreuna cu E-Boda, au fost 2 colete distincte oferite de 2 comercianți diferiți, sosite in zile diferite !
Mi-a explicat dna de la Rel Clienți eMag , cum e cu transportul de la bateriile externe !
Ca sa vina gratis, trebuie sa fie vânduta de eMag.
Attached File  Image 12.jpg   116.78K   27 downloads
Asa ca am ales-o pe aceasta !

#57
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Faci ce faci și tot petarde iei! Măcar ai citit review la fiecare produs pe eMAG? Attached File  Screenshot_20171201-090859.jpg   42.7K   40 downloads

#58
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009


View Postnick5roo, on 01 decembrie 2017 - 09:09, said:

Faci ce faci și tot petarde iei!
Daca o fi bună o păstrez, dacă nu o trimit îndărăt! Cum i-o fi norocul
Da am citit review-rile.
Unii sînt mulțumiți… alții ba.
Mai era un model ceva mai scump, dar cu capacitate mai mică, exact ca a mea. Dar am zis să încerc și alt model.
Attached File  2016_04_10__23_46_35.jpeg   59.63K   31 downloads


#59
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Oricum din toate sfaturile care ți le-am dat pe aici majoritatea, tot ca tine ai făcut. Părerea mea este să nu mai ceri sfatul dacă nu-l dorești!

#60
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
As for comandat un sh cu camera ok in locul tau. Daca tot vroiai telefon

#61
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View Postnick5roo, on 01 decembrie 2017 - 14:44, said:

Oricum din toate sfaturile care ți le-am dat pe aici majoritatea, tot ca tine ai făcut. Părerea mea este să nu mai ceri sfatul dacă nu-l dorești!
Să înțeg acum că te  faci stăpîn și pe banii mei ? Sau ce ?
"   Nu pot să fac ce vreau cu ce-i al meu? Ori este ochiul tău rău, fiindcă eu sunt bun?" Matei 20:15

Pe acest topic smartphone-sub-400-de-lei, am ajuns  să dau dublu față de cît mi-am propus, dar am luat un telefon de buzunar. De foit toată ziua.
Acesta insă, va sta "pe masă " toată ziua.

"Părerea ta conteză"!
Dar nu uita ! Părerea este a ta, banul este al meu !




View Postcristianraduca, on 01 decembrie 2017 - 15:40, said:

As fi comandat un sh

Care frate ? Că exact sugestiile de care aveam nevoie, exact alea au lipsit.

#62
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008


View Postmcjohn, on 03 decembrie 2017 - 10:00, said:

Să înțeg acum că te  faci stăpîn și pe banii mei ? Sau ce ?

Cred că ai înțeles greșit. Ai deschis un topic și ai cerut sfaturi, iar tu le-ai ignorat pe toate și ai făcut cum ai vrut tu. Nu te obliga nimeni să le urmezi, dar dacă nu ai nevoie de sfaturi, nu le mai cere.
Data viitoare când mai ceri un sfat, vei avea ignore din partea unora dintre noi, iar dacă vei deschide un topic cu sfaturi, am să îl închid.
Ai grijă la modul de interpretare a cuvintelor să nu te arzi!

Sugestiile care aveai tu nevoie, erau ale tale, care nimeni nu a fost de acord cu ele.

#63
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Asta e din categoria "oameni ciudați și ciufuti" :)) genul de oameni pe care vrei sa ii ajuți dar sar la bătaie. :)

#64
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Am șters postarea lui, nu știu dacă a observat cineva, dar aș fi putut să îl pun pe pauză câteva zile, dar sunt mai îngăduitor de fel. Data viitoare nu mai sunt așa!

#65
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Principalul criteriul de care ai spus a fost camera, criteriu pe care singur l-ai ignorat, si din acest punct de vedere ai ales o pocnitoare. Cum am mai spus si au spus si altii cea mai buna optiune era sh, gasesti Lumia 550, 640, 650 pana in 300Lei aproape noi, sunt telefoane pe care le cunos(le-am avut, inca mai am un Lumia 650) si a caror camera se compara cu telefoane mult mai scumpe de la firme bune. Acum  tu sa fii multumit dar fara suparare, ai ales cam cea mai proasta optiune.

Edited by CGDBZ, 03 December 2017 - 11:37.


#66
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View PostCGDBZ, on 03 decembrie 2017 - 11:36, said:

Principalul criteriul de care ai spus a fost camera, criteriu pe care singur l-ai ignorat, si din acest punct de vedere ai ales o pocnitoare.
M-am uitat in urma.
Postarea ta ar fi a 65, in afara de cele 4-5 postări pe care le-a șters Nick.
In cele 65 de postări, doar 3 sunt ontopic, restul sunt comentarii de prisos (2 ale lui Nick si una a ta).
Eu am avut 2 criterii la baza!
1 - bugetul,
2 - camera.
Dar am mai discutat si cu alte persoane , pe alte tipicuri + WhatsApp...
Nici eu nu sunt mulțumit de ceea ce am ales , dar "masor marea cu prăjina" , poate găsesc pe unde sa o traversez !
Viind un Allview , nici nu ma astept sa iasă din garanție ! Dar daca ma tine până la vara , sunt mulțumit !

#67
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Allview nu sunt chiar asa proaste, adica cam trec garantia fara sa se strice, asta daca ai grija de el(il feresti de frig, umezeala, "trante"), doar ca la bugetul tau nu exceleaza la nimic.

#68
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
perfect de acord cu ce ai zis, telefoanele sunt bune dar foarte fragile cel putin modelele ieftine. Iar faza cu garantia a ajuns doar un mit. Bine, mai sunt si accidente.

#69
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Sunt singurul de pe aici care nu înțelege cum o să filmeze el 8 ore cu telefonul și să facă față bateria? Pe lângă asta, unde o să poziționeze telefonul ăla astfel încât să iasă omul ăla în filmare și cum o să mai și înțeleagă ceva din filmarea aia la ce telefoane s-a uitat până acum? I s-a făcut o propunere bună aici, dar văd că el nici nu a băgat-o în seamă, chiar spusese la momentul ăla că nimeni nu îi recomandă nimic (deși a făcut-o). Uită-te în urma, camera video bună + power bank de 20000 Mah, aia e cea mai bună alegere pentru ce ai tu nevoie. Iar dacă te sperii că o să vadă camera, poți să încerci să o ascunzi, adaugi ceva peste ea, o camuflezi ca să nu se vadă.

Edited by Lord_Silver, 03 December 2017 - 15:03.


#70
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009
Am primit o parte din comandă !
Poare va veni și cealaltă parte, sau poate câ nu.
Unbox Allview.
Attached File  2017_12_05__15_57_54.jpeg   72.41K   40 downloads Attached File  Screenshot_2017-12-06-00-50--picsay1.png   45.59K   39 downloads
Spre deosebire de eBoda, se mișcă mai greu. Dar are led de notificare !
Însă, cum am ințeles că se poartă acum, nu l-am văzut să lumineze decît alb (cînd bateria a rămas sub 15%. În mod normal trebuia să fie roșu ) .  :(

#71
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Eu nu înțeleg cum dați banii pe asemenea petarde. Ori tel bun ori nimic. Suntem prea săraci sa cumpărăm gunoaie.

#72
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009
În sfîrșit returul meu a ajuns la eMag !
Eu nu înțeleg cum de pachetele, lor fac 2 zile pînă la mine , iar înapoi fac 2 săptămâni ?
Attached File  Screenshot_20171208--picsay.png   75.51K   36 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate