Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Temperatura minima pt functionare HDD

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Da ma gandeam sa pun in aplicare ideea cu o cutie izolata .N-am dezertat si nu vreau sa provoc scandal !
Urmaresc propunerile si incerc sa aplic o idee valabila .
Nu am amplasat inca camerele respectiv HDD ul.M-am.hotarat sa-l amplasez intr-o cabanuta de lemn,fara incalzire,pt ca nu locuieste nimeni in ea,dar nu este in exterior .
La condens m-am gandit si eu,instantaneu acum 3 zile cand mi-a adus curierul HDDul si care s-a umplut de ,roua ...cand l-am bagat in casa !

#20
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014

View Postro_explorer, on 28 noiembrie 2017 - 20:10, said:

Daca pui HDD-ul intr-o cutie izolatoare bine dimensionata nu ai nici pe naiba condens inauntru.
Daca iei material izolant "de firma" pe el este trecuta si adancimea punctului de roua in anumite conditii. Daca stii sa dimensionezi materialul izolator atunci nu ai nici urma de condens pe HDD, chiar si in conditii vitrege.

LE: Nu ca nu ar exista informatia pe net dar, na ...

View Postmartian_693, on 28 noiembrie 2017 - 03:54, said:

iei cutie mare , in care pui o cutie mai mica cu dvr ul in ea si sa fie cat mai inchis si cu gauri f mici pt cabluri. intre cutia mica si aia mare pui hartie sau ziare la greu si pui sa fie ferit de vant, de preferat langa un zid.
Cred ca am sa dimensionez o asemenea cutie izolata in care o sa pun si modemul si mai mult ca sigur ca functionarea celor doua entitati va genera cateva grade peste 0 in interior !

#21
martian_693

martian_693

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 27.07.2016
e suficient un orificiu mic sub cutie , sau pe laterala.

nu o sa se incalzeasca suficient aparatul sau hdd ul sa faca condens.

cred ca lupta pe care tre sa o duci e sa fie pe plus temperatura. voi vorbiti de condens?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate