Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Allview A5Duo - nu se mai încarcă

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
Am un telefon Allview A5Duo care nicicum nu se mai încarcă. Acum ceva timp țin minte că am reușit să-l fac să se încarce, ținându-l într-o anumită poziție (mă refer la mufa microUSB 20.0). Acum când bag cablul în el, oricum l-aș ține nu se mai încarcă. Menționez faptul că dacă, având cablul în el băgat mișc de cablu, văd că se poate mișca înainte și înapoi. Am pulverizat în mufă soluție de curățat laptopul, apoi am încercat să curăț cu o scobitoare de lemn, a ieșit ceva negru pe vârful de la scobitoare.
Credeți că îi mai pot face ceva anume să se încarce sau mai bine l-aș vinde? Taică-meu a băgat 150 de lei în el doar să-i repare touchscreen iar eu aș vrea, dacă nu mai pot deloc să-l încarc, să recuperez acei bani plus să iau bani pe restul de componente fiindcă în rest e funcționabil, din ce știu.

#2
codroot67

codroot67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 21.02.2007
testeaza cu alt cablu ,sau daca nu merge se poate schimba mufa din telefon la service

#3
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

 codroot67, on 05 noiembrie 2017 - 12:46, said:

testeaza cu alt cablu ,sau daca nu merge se poate schimba mufa din telefon la service
Țin minte că a încercat tata odată cu un alt încărcător și a funcționat. O să încerc.

Edited by nick5roo, 05 November 2017 - 13:05.


#4
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Si de ce n-ai facut ce-a facut tac'tu inainte sa  iesi in public ?
Ma abtin, dar ti-as raspunde eu.
,,Telefon ce nu se mai incarca'' ?! La scoala!

#5
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Incearca si cu un cablu nou.

#6
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Cablul nou costa.

Cablul nou costa.

#7
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
Tocmai am încercat cu câteva cabluri ale colegilor din cămin. La fel.

#8
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
trebuie altă mufă de încărcare. în service e sub 50 lei manopera.

#9
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 dannyetlv, on 05 noiembrie 2017 - 12:36, said:

Credeți că Ăźi mai pot face ceva anume să se Ăźncarce sau mai bine l-aș vinde? Taică-meu a băgat 150 de lei Ăźn el doar să-i repare touchscreen iar eu aș vrea, dacă nu mai pot deloc să-l Ăźncarc, să recuperez acei bani plus să iau bani pe restul de componente fiindcă Ăźn rest e funcționabil, din ce știu.
Visezi...
Mufa e 40-50 de lei, daca vrei sa-l repari bine, daca nu poti sa-l arunci sau mai poti lua maxim 50 de lei pe el. Eu am luat 50 de lei pe o placa de baza de Allview P6 life acum 2 ani si 40 de lei pe un touchscreen nou pe care dadusem 80 de lei. 400 de lei a costat la vremea respectiva telefonul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate