Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Carne tocata 3lei/kg

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
ivalii

ivalii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.08.2016
Ar fi buna pentru adaugat la mancarea uscata, dar se livreaza doar cantitati mari. A reusit cineva sa cumpere ?

#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Chiar crezi ca e carne?

#3
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Link.

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,537
  • Înscris: 16.03.2007
Cred ca e mai buna decat carnea aia de fac hamburgerii la McDonalds.

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Deci, majoritatea salamurilor si preparatelor din carne, pentru uz uman, din comertul capitalist romanesc au, in medie, 18-20% carne... care se vinde, in medie cu 18 lei/kg de amestec.
iar la "Labutze fericite" e 70% carne in pachetele alea si se vinde cu 3 lei pe kil, nu?

Edited by rosix, 01 November 2017 - 17:00.


#6
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Pe bune ?????

#7
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
Produsele NU includ ciocuri, gheare, oase tari si ascutite, care pot provoca raniri la nivelul intestinului.

deci nu, nu contine si punct, ci nu contine si virgula .. ;) dăștepti astia ..

#8
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
"Alaturi de carne, produsele noastre mai includ tendoane si flaxuri in proportie variabila." adica nu e doar un amestec de cotlet si ceafa? mai contine si altceva?

sunt convins ca nimeni nu mai ajunge sa cumpere asa ceva, ca firmele mari de mezeluri le-au golit stocul!

#9
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Vreti sa va spun ce scarbit era soferul cand a trebuit sa duca asa ceva?
Zicea ca i s-a taiat cheful pe o luna intreaga la carne.
A incarcat de la un abator urechi de porc de vita etc ochi de porc de vita copite plus obisnuitele organe sexuale.
Marfa era fix pt o fabrica de conserve de caini.
A era sa uit nu a fost nici o problema temperatura la care s-a transportat marfa ca doar e pt caini nu pt oameni

#10
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Cine l-o pus să mănânce din marfa transportată ori să și-o imagineze hamburgher?
Da, eu nu îmi permit să-mi hrănesc cățeii cu ceafă ori cotlet, nici măcar cu CPL; din păcate în zonă nu am găsit la preț așa bun.

#11
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 scaiba, on 02 noiembrie 2017 - 09:15, said:

din păcate în zonă nu am găsit la preț așa bun.
Gasesti totusi pulpe de pui cu 5 lei sau pui intregi cu 6. Abia ce am luat, daca te intereseaza iti dau adresa din Iasi ;)

#12
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Până în Iași numai după moldovence m-aș duce...Posted Image

Mai aflu plămâni și chestii dinastea de provoacă greaţă gingașilor șoferi.
În rest nu prea gasesc; nici cu o grădină zoologică nu mă pot lupta, probabil dacă aș cumpăra odată o tonă ar merge...
La 50-100Kg, cam greu...

#13
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ficat la Kosarom cu 3.5 lei. Mananca flocoasele mele ca niste hamesite.

#14
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
acum mi s-a aprins beculetul... amestecul ala este indubitabil precursor de parizer sau crenvesi/polishi ...;)

#15
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007

 scaiba, on 02 noiembrie 2017 - 09:54, said:

Până în Iași numai după moldovence m-aș duce...Posted Image

Mai aflu plămâni și chestii dinastea de provoacă greață gingașilor șoferi.
În rest nu prea gasesc; nici cu o grădină zoologică nu mă pot lupta, probabil dacă aș cumpăra odată o tonă ar merge...
La 50-100Kg, cam greu...
Am avut un ciobanesc german, pentru care mama gatea acasa șlung, plamani, urechi, picioare de porc. Le fierbea intr-o oala mare, si cand se racea, se facea gelatina.  Manca cu o pofta cainele, venea si altu din vecini sa-i fure mancarea.

Am uitat sa zic, ca am cumparat "mancare pentru caini" la punga, nu se stie ce era in ea, destul de gras, si era sa moara catelul, l-am dus la clinica, a stat in perfuzii.
Se intampla acum 20 de ani, cand nu se gasea "la magazin" croanțe. Defapt nu exista bila, kaufland, auchan, carefour, profi  si nici lidl. Cainii mancau resturi de mancare gatita.
Eu nu as cumpara "carne" cu 3 lei/kg.  
Am incredere in conserva de pedigree pe care se bat si pisicile cu cainele.
Evit orice fel de conserva sau plic cu carne de vita. Am observat ca nu le prieste, si nici nu le place.

 laffin, on 01 noiembrie 2017 - 16:31, said:

Cred ca e mai buna decat carnea aia de fac hamburgerii la McDonalds.
Cred ca nici nu ai intrat vreodata la McD's.

 rosix, on 01 noiembrie 2017 - 16:43, said:

Deci, majoritatea salamurilor si preparatelor din carne, pentru uz uman, din comertul capitalist romanesc au, in medie, 18-20% carne... care se vinde, in medie cu 18 lei/kg de amestec.
iar la "Labutze fericite" e 70% carne in pachetele alea si se vinde cu 3 lei pe kil, nu?
Pe bune? 18-20% carne?   Si restu' ziare  si hartie igienica?

#16
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,537
  • Înscris: 16.03.2007

 tfmercedez, on 03 noiembrie 2017 - 20:52, said:

Pe bune? 18-20% carne?   Si restu' ziare  si hartie igienica?

Pe parizerul de la mine din frigider scrie asa:

45% slanina, 35% piele de gaina , 2% carne dezosata mecanic, ulei vegetal, apa, sare, condimente, extract de condimente, gelifiant, conservant nitrat de sodiu. Cica poate contine urme de mustar, lactoza, galbenus de ou praf, gluten (asta cred ca e vrajeala de marketing).

Iau un calup de 2kg cu 9,99 lei. Nici nu mai simt nevoia sa ma droghez. Imi ajunge o saptamana.

Edited by laffin, 03 November 2017 - 23:11.


#17
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 tfmercedez, on 03 noiembrie 2017 - 20:52, said:

Pe bune? 18-20% carne?   Si restu' ziare  si hartie igienica?
20% astea mai de calitate, cele ieftine nu au nici macar atat. Soia, amidon, apa, piele de curcan si alte prostii sunt ingredientele comune.

 tfmercedez, on 03 noiembrie 2017 - 20:52, said:

Am avut un ciobanesc german, pentru care mama gatea acasa şlung, plamani, urechi, picioare de porc.
Astea acum sunt lux :) Maruntaiele, din ceva ce era bataie de joc, au devenit gourmet. Pe bune, uita-te cat costa urechile de porc. Daca te interesezi de soric la macelarii, faci infact.

 tfmercedez, on 03 noiembrie 2017 - 20:52, said:

Se intampla acum 20 de ani, cand nu se gasea "la magazin" croanţe.
Pentru pisici erau sigur prin `93-94, mai cumparam la cotoiul meu, dar erau mult mai scumpe ca in prezent.

#18
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ http://3dots.ro/media/file/carne-vita%20de%20porc.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://3dots.ro/media/file/carne-vita%20de%20porc.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://3dots.ro/media/file/carne-vita%20de%20porc.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Attached File  carne-vita de porc.png   591.5K   38 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate