Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Localități fără semnal Digi Mobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#109
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Au facut manarii si au vandut pilonul :)

#110
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019
Din cate tin eu minte, insa e posibil sa ma insel, obligatiile erau cam asa:
1. Castigatorul licitatiei construieste pilonul si primeste bani publici pentru acest lucru
2. In primele 6 luni doar ceilalti operatori isi pot instala antene
3. Abia apoi constructorul pilonului isi poate instala propriile antene pe respectivul pilon

Telekom pur si simplu n-a continuat cu pasul al treilea, deci nu s-a intamplat absolut nimic cu acoperirea Telekom Posted Image A ramas la fel de varza ca in trecut. Acum Orange si Vodafone au acoperire buna la exterior, insa la interior mai pierzi semnalul. Oricum e mult mai bine decat in trecut.


Digi momentan se poate utiliza doar in varful dealurilor din extravilan. Si la cimitir.

#111
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 04.10.2005
Cum asa? Poate doar constructorul pilonului isi pune antenele in primrle 6 luni si apoi restul... Ca sa construiesti pt altii nu cred ca se complica...
Sau poate nu telekom este construxtorul pilonului... Ai o poza cu el?

#112
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

View Postunu999, on 19 noiembrie 2019 - 13:06, said:

Si la cimitir.

:))) Acolo nu e nevoie de densificare. Nu cred ca vorbesc prea mult abonații.

#113
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 04.03.2016
În cazul din localitatea mea, granzii au antenele lângă cimitir 😂😂😂
Iar digi aproape de celalalt cimitir (aproximativ 700 metrii) 😂😂😂

Deci sigur este congestie în acele locuri 😂😂😂😁😇

#114
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 01.12.2014
Ziua morților😁

#115
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
In localitatea Conduratu din judetul Prahova nici acum nu este semnal Digi Mobil.
Ceilalti operatori au semnal acceptabil. Posted Image

#116
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
In localitatea Solacolu din judetul Calarasi nici acum nu este semnal Digi Mobil.Posted Image

ANCOM a facut masuratori si nici de la ceilalti operatori nu este semnal. Posted Image

Edited by xmanyacs77, 17 January 2020 - 19:45.


#117
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 04.10.2005
Pe aisemnal.ro vad ca e de la toti operatorii.... Slab, dar este... La digi pare mai problematic...

#118
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Pe mizeria aia de n-ai semnal, semnal slab înseamnă inexistent!

#119
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 04.10.2005
La non-digi nu-i slab

#120
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013

View Postkhristian78, on 18 ianuarie 2020 - 03:16, said:

La non-digi nu-i slab

As dori sa te vad in vizita in acea localitate si sa nu ai semnal nici macar pentru apel la 112! Posted Image

#121
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 04.10.2005
Ei na... Jumatate de viata am trait ca si tine fara semnal la 112...

#122
marianad80

marianad80

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.03.2020
Si la mine in comuna Cobadin nu exista semnal in casa. Am prieteni ce se plang de aceasta retea, au facut zeci de sesizari ca nu au semnal si o parte din ei au primit ca raspuns ceva de genul : "esti la cartela, poti pleca din retea" - in loc sa isi atraga clienti, ei spun sa plece din retea, urat din partea lor.
Altii au primit raspuns ca desi exista o antena de semnal in localitate, in 6 luni vor mai instala alta antena, a trecut un an de zile de cand au primit acest raspuns si semnalul este la fel, inexistent in casa.
Specific ca si la mine acasa pe Strada Crangului nr 15 din Cobadin nu exista semnal in casa la Digi mobil.
Poate vor face ceva, pe strada mea sunt aproximativ 10 familii ce vor sa isi faca abonament la digi, dar daca nu au semnal in casa, momentan se chinuie cu cartela, ies afara din casa si suna unde au nevoie.

Sunt mama a patru copii si doream sa le fac si eu abonament, dar copiii s-au plans la mine sa nu le fac ca nu le merge internetul pe cartela si nici nu au semnal, mi-au spus ca nu are rost sa le fac abonament in aceste conditii.

Va doresc tot binele din lume si spor la treaba echipei Digi!

#123
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Buna, marianad80,

Asa cum ti-am scris si pe topicul "Digi Helper", o sa am nevoie de datele de identificare ale contractului tau (sau numerele de prepaid pe care le folosesti) pentru a verifica situatia semnalata.
In localitatea Cobadin exista acoperire.

Astept sa imi trimiti nu mesaj privat cu informatiile solicitate pentru a te putea ajuta.

#124
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postmarianad80, on 23 martie 2020 - 19:12, said:

Si la mine in comuna Cobadin nu exista semnal in casa. Am prieteni ce se plang de aceasta retea, au facut zeci de sesizari ca nu au semnal si o parte din ei au primit ca raspuns ceva de genul : "esti la cartela, poti pleca din retea" - in loc sa isi atraga clienti, ei spun sa plece din retea, urat din partea lor.
Altii au primit raspuns ca desi exista o antena de semnal in localitate, in 6 luni vor mai instala alta antena, a trecut un an de zile de cand au primit acest raspuns si semnalul este la fel, inexistent in casa.
Specific ca si la mine acasa pe Strada Crangului nr 15 din Cobadin nu exista semnal in casa la Digi mobil.
Poate vor face ceva, pe strada mea sunt aproximativ 10 familii ce vor sa isi faca abonament la digi, dar daca nu au semnal in casa, momentan se chinuie cu cartela, ies afara din casa si suna unde au nevoie.

Sunt mama a patru copii si doream sa le fac si eu abonament, dar copiii s-au plans la mine sa nu le fac ca nu le merge internetul pe cartela si nici nu au semnal, mi-au spus ca nu are rost sa le fac abonament in aceste conditii.

Va doresc tot binele din lume si spor la treaba echipei Digi!
Nu spera prea mult cu promisiunile.
Mie acum doi ani, aproximativ, am primit "promisiuni" de acoperire, și nu exista stație, și asa a rămas, și va rămâne.
Spera doar dacă sunteți o localitate ultra dezvoltata, altfel îți garantez ca asa va rămâne.

Edit....
M-am uitat pe hărți, pai sunteți ditamai localitatea, eu cred ca ar fi păcat sa nu va rezolve..

Edited by mariusr1976, 05 April 2020 - 17:19.


#125
marianad80

marianad80

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.03.2020
Buna Seara!
Am vrut sa trimit acest mesaj in privat catre Digi, insa nu stiu din ce cauza nu pot accesa mesageria, asa ca voi scrie aici.
Digi, oare de ce mai trimiteti agenti pe teren pentru a ne abona daca nu avem semnal la telefonia mobila ? Vreti sa aveti abonati, dar cum ? Ca servicii nu exista. Doriti profit maxim insa investitii zero ?
Eu nu detin pentru moment cartela sau abonament in retea, insa m-am trezit zilele trecute, la poarta, cu un agent de teren de la digi care vroia sa ma convinga sa ma abonez la serviciile digi mobil, iar cand i-am spus ca nu exista semnal in casa si semnalul afara este mediocru, mi s-a spus ca am semnal la oras. Pai oare eu stau la oras sau in Cobadin ? Pe bune ? Ce raspuns este acesta ?
De unde stiu ca nu avem semnal in casa? Simplu, am prieteni, vecini, ce vin in vizita la mine si mereu stam afara la cafea pentru a putea avea internet pe mobil, ca in casa nu are semnal nici macar sa sune.
Nu doresc sa o spun cu rautate, insa, trimiteti oamenii aceea degeaba, vestea rasuna peste tot ca voi aveti probleme cu semnalul la noi, saracii oameni de pe teren, incep sa fie huiduiti de lume pentru ca vin cu asemenea argumente pentru a convinge lumea sa se aboneze la serviciile mobile ce sunt inexistente.
Cu stima si respect, va doresc o seara buna, Mariana!

#126
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 04.10.2005
Esti din Cobadin?? 😀

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate