Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

HIV+

* * - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
anonimous257

anonimous257

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2017
Bună ziua tuturor, seara bună! Mă îndoiesc ... am HIV, mă întorc în România să trăiesc, știe cineva cum să-ți spună tratamentul în București? Dacă avem medici buni, dacă există medicamente.
Mulțumesc

#2
notoacidascorbic

notoacidascorbic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.08.2017
Doamna doctor Erscoiu Simona, spitalul Victor Babes.

#3
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Pt. sanse mari de tratament , ar fi bine sa prinzi ce ai in tara de unde vi !

Aici , chiar daca suna macabru ...se va scurta timpul ! Ai sa fi umilit/a pina la lacrimi !
Naspa boala si plina de surprize ....

P.S.- Cunosc o cretina (acu cica crestina!) , care a "virusat" si nascut ...Noroc cu fini mei si biserica ortodoxa ...

Edited by tidicristi, 22 October 2017 - 21:53.


#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
TROLL DETECTED. Posted Image

Edited by YourFan, 22 October 2017 - 22:34.


#5
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Daca vii din Africa e bine,daca vii din vest de deasupra paralelei 45 e naspa.Da tot trolache zic si eu ca esti.

#6
preacuratul

preacuratul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 16.10.2017
troll purtator de virus ?
amu' la subiect : omu' a zis ca este purtator HIV nu ca are SIDA ! ...
boala poate sa nu se declanseza niciodata ! ... cu foarte mult tratament si noroc !

Edited by preacuratul, 23 October 2017 - 00:40.


#7
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Imunodeficienta poate fi cauza tuturor bolilor fara exceptie. Mai mult de doua boli corelate pot da pozitiv la testare. Faceti analize pentru boli pe care le stiti sau le banuiti. Virusul hiv-sida nu exista, testatile sunt eronate.

#8
Adi2442

Adi2442

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.08.2018
Buna seara,
In urma cu 14 zile am fost la o prostituata si mi sa facut sex oral neprotejat, acum 3 zile am fost la un dermatolog si cel mai probabil am herpes genital, ramane doar sa confirmam prin aparitia ulceratilor/analiza.
Intrebarea mea este, cand am luat herpes genital prin sexul oral neprotejat, ce sanse sunt sa fi luat si hiv?
Pentru ca daca am luat herpes genital inseamna ca avea si ea la gura herpes, si daca avea, inseamna ca avea leziuni/rani, daca avea rani, inseamna ca avea si sange, ceea ce ma face sa cred ca am luat si hiv.
O sa fac analiza pentru hiv, dar la 14 zile nu cred ca aflu sigur.
Am febra, am arsura pe o parte din capul penisului (locul prin care a intrat herpesul), am o pierdere in greutate (2 kg), nu am pofta de mancare, am transpirati nocturne.
Ce parere aveti?
Multumesc.

#9
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
Am hiv de ceva timp și de vreo 7 luni numai vad cu 1 ochi deloc deloc... Credeți că e de la hiv.??

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate