Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Am nevoie de cadouri simbolice pentru clienti/partenerii mei de afaceri.... ajutor!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Florin94321

Florin94321

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2017
Deci am o companie si doresc sa imi arat respectul fata de clientii/colaboratorii mei. Vreau sa le trimit o scrisoare (da.... stiu ca e demodat) cu un mesaj  dar vreau sa fie ceva mai creativ .... Cineva mia dat idea sa pun si zaruri sau ceva simbolic doar sa fie mai interesanta. Am studiat piata dar nu miau placut cum arata...... Am un budget de max 4 lei/scrisoare ca si gest. Deci cine imi da o idee ca nu ma pricep la cadouri de loc. Multumesc

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
man, vine sfarsitul anului, o agenda, un calendar, e perioada lor. de scrisorica ta uita in cateva zile, calendarul de pe perete ii aminteste zi de zi de tine.

#3
trabaho

trabaho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 21.08.2017
pune in scrisoare 1 dolar.

#4
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Ia trimite-le tu un mail in care le multumumesti de fiecare data cand isi platesc o factura scadenta. Si urmareste reactiile Posted Image O sa fie interesante. Sau poti chiar sa ii suni. "Buna ziua! V-am sunat sa va multumesc pentru ca ati platit la timp factura scadenta "
  Adevarul e ca sunt foarte placut surprinsi. Nu se prea asteapta. Posted Image
Am testat Posted Image
  PS:
Agende si calendare da toata lumea. Eu am avut anul trecut de sarbatori niste reactii super frumoase de la clienti cand i-am surprins cu o butelca frumoasa de 350ml cu tuica de prune. Am facut niste ectichete frumoase cu SC abcde va doreste sarbatori fericite si le-am lipit pe fiecare sticla. Nu s-a suparat nimeni ca nu a primit calendar sau agenda Posted Image

Ceva de genul asta am folosit, dar erau de 350ml. Tuica de la tara ca doar are tata livada cu 100 de pruni Posted Image
http://www.cadouvinu...hp?id=164&idd=2

Edited by PoeOvidiu, 16 October 2017 - 14:58.


#5
trabaho

trabaho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 21.08.2017
astea sunt niste prostii capitaliste, care nu au nici un rost.

#6
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Domeniul de activitate? Poate avem alte idei ...

#7
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,159
  • Înscris: 15.05.2008
din pozitia de client daca as primi o scrisoare,ti-as returna-o de paste

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
din cei 4 lei buget/scrisoare scade costul timbrului - 1,3 lei scrisoare simpla, interna. daca vrei un plic personalizat sau de o calitate mai buna/mai aspectuos, mai costa si acela ceva.
sincer, scrisorile de acest gen, alaturi de clasicele felicitari de paste, craciun sau anul nou, ajung destul de rapid la cosul de gunoi - ma refer la cei care le primesc.
a, ca prin acea scrisoare vei obtine atentia sau vei ramane in memoria destinatarului, ca gest in sine, da, e posibil sa ai un efect placut ca rezultat al trimiterii scrisorii. dar nu te astepta ca vreunul dintre destinatari s-o puna la loc de cinste pe biroul sau. sau sa-si aminteasca de ea peste un an de zile.

#9
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Florin94321, on 16 octombrie 2017 - 14:47, said:

Deci am o companie si doresc sa imi arat respectul fata de clientii/colaboratorii mei. Vreau sa le trimit o scrisoare (da.... stiu ca e demodat) cu un mesaj  dar vreau sa fie ceva mai creativ .... Cineva mia dat idea sa pun si zaruri sau ceva simbolic doar sa fie mai interesanta. Am studiat piata dar nu miau placut cum arata...... Am un budget de max 4 lei/scrisoare ca si gest. Deci cine imi da o idee ca nu ma pricep la cadouri de loc. Multumesc
Daca tu ai o companie si scrii in felul asta , clientilor si partenerilor tai le e suficient daca scrii corect cateva randuri in scrisoarea aia !

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
La bugetul imens de 4 lei/client, mai bine ii uiti si iti raman bani de sarbatori.
Insa la cati clienti vrei sa trimiti? Da sunt sub 100, nici pt sarbatori nu iti ajung.

#11
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 trabaho, on 16 octombrie 2017 - 15:04, said:

astea sunt niste prostii capitaliste, care nu au nici un rost.
Poti detalia "niste prostii capitaliste"?

 Florin94321, on 16 octombrie 2017 - 14:47, said:

Deci am o companie si doresc sa imi arat respectul fata de clientii/colaboratorii mei. Vreau sa le trimit o scrisoare (da.... stiu ca e demodat) cu un mesaj  dar vreau sa fie ceva mai creativ .... Cineva mia dat idea sa pun si zaruri sau ceva simbolic doar sa fie mai interesanta. Am studiat piata dar nu miau placut cum arata...... Am un budget de max 4 lei/scrisoare ca si gest. Deci cine imi da o idee ca nu ma pricep la cadouri de loc. Multumesc
Mareste bugetul ori da de lucru la cineva care se pricepe sa realizeze ceva ieftin handmade (ca tot este engleza la moda, handmade = lucrat manual).

Daca este din Romania si mai bine.
Un exemplu poate nepotrivit, poate potrivit: de pe http://idei-original...e-colorata.html

Attached Files


Edited by poadol, 16 October 2017 - 15:51.


#12
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Un pix personalizat ar fi o idee buna, dar iti cam depaseste bugetul.

#13
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Cati bani iti baga in firma cel mai bun client al tau, intr-un an?

#14
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
eventual sa nu scrii tu scrisorile alea

#15
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
4 lei/client e putin
Aplica principiul Pareto si trimite la 20% din clienti ce-ti genereaza 80% din bani, ceva semnificativ. Posted Image

Edited by ccdsah, 16 October 2017 - 17:54.


#16
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Florine ...no offence ...da' sa nu compui tu textul, ca la cum incurci regulile gramaticale risti sa iti pierzi clientii , nu sa ii fidelizezi .

#17
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

 JurasikMan, on 16 octombrie 2017 - 18:09, said:

Florine ...no offence ...da' sa nu compui tu textul, ca la cum incurci regulile gramaticale risti sa iti pierzi clientii , nu sa ii fidelizezi .
Poate a fost la scoala de facut bani.

#18
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Traim in epoca cind micile cadouri simbolice , ajung instant la gunoi . Acum se cauta mici chestii utile , dar depinde de profilul firmei .
Care este profilul , sa putem " delira " ????

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate