Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Samsung S7 Edge / Fast Charging nu mai merge

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
inf3rnal76

inf3rnal76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 10.04.2006
Salutare tuturor
Azi cand am pus tel la incarcat am observat ca nu mai incarca rapid telefonul. Imi arata cam 7 ore pana la 100%
Functia Fast Charging este bifata in meniu dar cand bag cablul in tel se debifeaza singura.
Am incercat cu 4-5 cabluri bune, am incercat cu 2 incarcatoare fast charging (inclusiv cel original), am incercat hard reset, nu stiu daca mai e ceva de incercat.
Tel are cam 2 luni cumparat de la Orange.
A mai patit cineva  ceva de genul?
Multumesc

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Garantie?

#3
inf3rnal76

inf3rnal76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 10.04.2006

View Post_R_A_D_U, on 15 octombrie 2017 - 18:22, said:

Garantie?
Maine merg la orange pt. Garantie dar speram sa ii dau de cap cumva fara sa-l tina in service o luna

#4
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postinf3rnal76, on 15 octombrie 2017 - 18:44, said:

Maine merg la orange pt. Garantie dar speram sa ii dau de cap cumva fara sa-l tina in service o luna
Maxim 15 zile calendaristice :)

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postinf3rnal76, on 15 octombrie 2017 - 18:15, said:

Azi cand am pus tel la incarcat am observat ca nu mai incarca rapid telefonul. Imi arata cam 7 ore pana la 100%
Functia Fast Charging este bifata in meniu dar cand bag cablul in tel se debifeaza singura.
Am incercat cu 4-5 cabluri bune, am incercat cu 2 incarcatoare fast charging (inclusiv cel original), am incercat hard reset, nu stiu daca mai e ceva de incercat.
Telefonul era in standby si relativ rece la atingere cand iti arata ca are 7 ore pana la 100%? Sau era cald/fierbinte?  Intreb asta fiindca telefonul limiteaza incarcarea cand bateria atinge o anumita temperatura pentru a proteja bateria si telefonul (fix din cauza asta iau foc multe prastii vapor-made marca Allview, e-Boda, etc.).
Iar la incarcare normala bateria se incarca in maxim 2 ore daca ai incarcatorul standard cu Adaptive Fast Charge si nu e limitata incarcarea.
De asemenea, iti arata in bara de notificari ca ai conectat un incarcator cu incarcare rapida (Fast Charger connected)?

View Postk0r3k7, on 15 octombrie 2017 - 21:19, said:

Maxim 15 zile calendaristice Posted Image
Maxim 15 zile in service. Dar din cate stiu legea nu specifica un numar maxim de zile in care trebuie sa ajunga telefonul din mana clientului in service si inapoi. Si daca Orange va trimite telefonul in Bucuresti atunci sunt sanse sa stea fara el chiar si 3-4 saptamani.

Edited by Hider141, 16 October 2017 - 10:08.


#6
inf3rnal76

inf3rnal76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 10.04.2006

View PostHider141, on 16 octombrie 2017 - 10:03, said:


Telefonul era in standby si relativ rece la atingere cand iti arata ca are 7 ore pana la 100%? Sau era cald/fierbinte?  Intreb asta fiindca telefonul limiteaza incarcarea cand bateria atinge o anumita temperatura pentru a proteja bateria si telefonul (fix din cauza asta iau foc multe prastii vapor-made marca Allview, e-Boda, etc.).
Iar la incarcare normala bateria se incarca in maxim 2 ore daca ai incarcatorul standard cu Adaptive Fast Charge si nu e limitata incarcarea.
De asemenea, iti arata in bara de notificari ca ai conectat un incarcator cu incarcare rapida (Fast Charger connected)?


Maxim 15 zile in service. Dar din cate stiu legea nu specifica un numar maxim de zile in care trebuie sa ajunga telefonul din mana clientului in service si inapoi. Si daca Orange va trimite telefonul in Bucuresti atunci sunt sanse sa stea fara el chiar si 3-4 saptamani.

Telefonul era rece. Nu s-a incintat niciodata.
Azi l-am lasat lasat la orange.
Revin peste cateva luni cand il primesc :))


#7
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Daca erai din Bucuresti se rezolva intr o ora...pacat ca nu au service uri din astea in mai multe orase.

#8
inf3rnal76

inf3rnal76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 10.04.2006
L-au terminat in 3 zile, dar am fost eu plecat 2 sapt :D
Schimbat placa de baza + acumulator

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate