Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Minciuni GLS

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

Poll: Minciuni GLS (36 member(s) have cast votes)

Ați pățit-o vreodată la modul ăsta?

  1. Da (5 votes [13.89%] - View)

    Percentage of vote: 13.89%

  2. Da, este o practica curenta la GLS (4 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

  3. Da, este o practică curentă de-a curierilor (14 votes [38.89%] - View)

    Percentage of vote: 38.89%

  4. Nu (11 votes [30.56%] - View)

    Percentage of vote: 30.56%

  5. Nu, toate ți se întâmplă numai ție :harhar: (2 votes [5.56%] - View)

    Percentage of vote: 5.56%

Vote Guests cannot vote

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Citind pe forumuri numai pareri negative despre GLS m-au cam speriat.
Am de primit un colet de vreo 145$ din China, am ales metoda European Direct Mail , din China a ajuns in Belgia, dupa care a fost preluat de GLS, apoi a ajuns in Germania la depozitul lor, acuma in data de 11 au plecat din Germania, sunt curios in cat timp o sa ajunga si daca o sa am de platit ceva taxe... sau daca o sa ajunga...
Am mai cumparat de pe acel site, cu posta belgiana si ajungea la posta de acasa... nu am avut tangente cu, curierii pentru astfel de comenzi.

#20
danno_cj

danno_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 01.01.2014
Comanda mea de la același magazin și același curier. N-am plătit taxe și a venit curierul la ușă.

Attached Files



#21
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
S-au miscat chiar repede. Oare sunt sanse sa il primesc pana vineri ? Astept ca un copil acel colet cu jucaria mea , abia astept sa o testez Posted Image

11.01.2019 22:05 Coletul a parasit centrul de expedieri. Germania Neuenstein
11.01.2019 22:05 Coletul a ajuns în centrul de expedieri. Germania Neuenstein
11.01.2019 22:01 Coletul a ajuns în centrul de expedieri. Germania Neuenstein
11.01.2019 02:22 Coletul a fost predat catre GLS. Belgia Puurs
03.12.2018 12:07 Datele despre colet au fost introduse în sistemul electronic; coletul nu a fost înca predat companiei GLS. Belgia Puurs

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
A ajuns in seara asta la Sibiu Posted Image Posted Image

#23
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
toti au scapari.
eu, la 20de colete ajunse la timp, am avut 2 intarziate.
Dar nu comandasem ceara sa ma epilez la al 2-lea picior, asa ca am asteptat sa vina coletul.
Ultima patanie a fost de sarbatori, comandat drujba pe 19dec - ajuns pe 8 ianuarie.
Dar oricum nu aveam ce face cu drujba. Pretul era inca OK, asa ca am luat coletul!

Cand nu este ceva indispensabil, nu are rost sa va enervati inutil (asta daca nu ati platiti in avans)!

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sper sa plece din Sibiu cat mai repede, sa ajunga macar pana joi-vineri... imi pun bateriile la incarcat ca fac spectacol apoi Posted Image

#25
raoulalex88

raoulalex88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 26.08.2018
Deci eu am un colet predat curierului ieri la 16.25(expeditorul mi-a spus ca expediaza cu Cargus sau GLS)si pana la ora asta nu am primit nici un sms.
Este ora 10.40.
Despre livrare nici nu poate fi vorba.
Posted Image

#26
Fxlx

Fxlx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 20.04.2019
Sa înțeleg ca e dispărut deja? :) :)
Din 26 e by by la vreun angajat probabil.... eu am plătit prin PayPal asa ca ii mai las 1 săptămâna și apoi deschis disputa.

26.06.2020 21:23 Coletul a parasit centrul de expedieri. Germania Neuenstein
26.06.2020 21:23 Coletul a ajuns în centrul de expedieri. Germania Neuenstein
26.06.2020 21:18 Coletul a ajuns în centrul de expedieri ?i a fost sortat manual. Germania Neuenstein
25.06.2020 10:02 Coletul a parasit centrul de expedieri. Spania Santa Perpètua de Mogoda
25.06.2020 10:02 Coletul a ajuns în centrul de expedieri. Spania Santa Perpètua de Mogoda
25.06.2020 10:00 Coletul a parasit centrul de expedieri. Spania Santa Perpètua de Mogoda
25.06.2020 10:00 Coletul a fost predat către GLS. Spania Santa Perpètua de Mogoda
25.06.2020 07:14 Datele au fost introduse in sistemul electronic. Coletul nu a fost predat catre GLS. Spania Santa Perpètua de Mogoda

#27
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Nu mai apar statusuri dupa Germania. In seara asta ajunge in Sibiu si maine se livrează


#28
Fxlx

Fxlx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 20.04.2019

View Postpetman, on 30 iunie 2020 - 19:49, said:

Nu mai apar statusuri dupa Germania. In seara asta ajunge in Sibiu si maine se livrează

Cred ca ma urmărești :) :)
Mersi de pont

Locație GLS

30.06.2020 20:50 Coletul a ajuns în centrul de expedieri. Romania Sibiu

#29
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Eu primesc frecvent marfa cu Gls din europa si de asta stiu. Într-un timp aparea si un hub intermediar in Ungaria.

#30
Fxlx

Fxlx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 20.04.2019
Eu am crezut ca am 2 tepe. Am luat un model de rucsac burton la 250 lei.... 470la. M-am uitat la el și este ok... o fi o imitație extrem de reușită pt ca nu vad defecte la el și nici material prost.
Si 2 cu gls - ul din ce am citit cam pierd coletele

#31
mafalda

mafalda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 05.12.2003
Am patit-o rau de tot cu GLS.  Am cumparat cateva aparate electronice medicale mai grele si voluminoase din Germania si mi-au fost trimise in Romania prin GLS in Bucuresti-Magurele.  Nu a durat mult transportul. Dar cand le-am desfacut, mai toate erau facute zob inauntru, sparte, chiar si carcasele de fier indoite.  Si au fost ambalate cat de cat corespunzator, cu material amortizor imprejur.  Cel mai probabil au fost trantite cu dusmanie si intentionat.  Le-au trebuit forta celor ce au manipulat coletele. Erau inscriptionate FRAGIL, dar cine sta sa se conformeze ?   Am mai primit si altele la fel prin DHL, care au ajuns cu bine. Si au un pret mai mic.
De acum vom evita aceasta firma, inclusiv si cei din strainate.  Recomand tuturor.

#32
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,463
  • Înscris: 15.11.2003
La GLS n-am patit niciodata din astea.
La Fan sunt foarte dese

#33
Gametrade

Gametrade

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 17.10.2017

 petman, on 01 iulie 2020 - 06:08, said:

Eu primesc frecvent marfa cu Gls din europa si de asta stiu. Într-un timp aparea si un hub intermediar in Ungaria.
Salut aștept un colet, azi la ora 21:10 a ajuns la Nessen Germania. La ce data pot sa astept coletul in Romania? Mersi

#34
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Nu lucrez la gls - cred ca pe marti/miercuri

#35
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Astia de la GLS iti trimit un mail in care, printre alte informatii, iti lasa link pentru a modifica data livrarii. Am utilizat acel link, e o interfata profi cu user si parola ce expira dupa modificare, am modificat data de livrare si supriza, curierul a aduc coletul cand a avut el chef, adica atunci cand l-a primit.

Am sunat la ei si o proasta mi-a zis ca modificarea trebuie facuta abia dupa ce e ridicat coletul de catre ei in Romania, nu inainte. Pai daca ei nu aveau coletul cand mi-au dat mail... ce cauta linkul ala acolo? Pur si simplu am sunat doar sa-mi zica daca e inutila chestia cu modificarea sa stiu daca o mai folosesc pe viitor sau nu, ori daca a fost prea zelos curierul si a livrat mai repede in ciuda a ce ii zicea aplicatia. In schimb am fost mintit pe fata si aburit cu povesti pentru copii mici.

Pentru ca dupa modificarea datei de livrare am primit un mail de confirmare in care se zice:
Ai completat cu succes datele de livrare pentru coletul 84681418.
Datele de livrare:
Data de livrare programată:
2023. 02. 20.
Coletul dvs va fi livrat la adresa mentionata intre orele 8-17 in ziua stabilita de dvs.

Ce e clar e ca nu o sa mai folosesc GLS, am alternativa la DPD si costa la fel.

Edited by Mizu, 17 February 2023 - 20:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate