Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

PM-urile sunt imposibil de inchis

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Salut administratorii si creatorii forumului.

Ar fi o mica problemuta:

De ceva vreme (aproape un an cred) notificarile de tip mesaj PM nu se mai pot inchide (nu mai exista X in coltul dreapta sus cum ar fi normal). Este destul de suparator, apare un mesaj de la cineva cand schimbi pagina unui forum pe care il citesti (cu interes, normal) si acopera mijlocul paginii; nu-l poti inchide cu X ca sa termini intai ce ai de citit pe pagina; logic ca mai tarziu vei intra probabil pe mesaj, pt a raspunde, dar asa? esti obligat sa intri pe mesaj vrei-nu-vrei, si nici macar cu back (pt a te duce inapoi pe pagina pe care fusesesi) nu poti scapa de mesaj ca este in cache si apare din nou.

Este un bug? E greu de rezolvat? nu cred...
Daca nu, de ce s-a implementat astfel aceasta chestiune?

Am os win10, pe browserele firefox si opera apare aceeasi problema (nu e de la browser)

iata, tocmai am un nou exemplu:

Attached File  2017-10-07_12-49-28.png   46.47K   112 downloads

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
este din cauza ca folosesti blocker de reclame. ia scoate-l mataluta si sa vezi cum functioneaza.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Da-mi un PM, sa verific.
E ciudat ca la tine nu exista deloc butonul "X" de close.
Ai ceva cere blocheaza agresiv mai mult decat banuiesti.

#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postaddysoftware, on 07 octombrie 2017 - 11:52, said:

Salut administratorii si creatorii forumului.

De ceva vreme (aproape un an cred) notificarile de tip mesaj PM nu se mai pot inchide (nu mai exista X in coltul dreapta sus cum ar fi normal).
Este destul de suparator, apare un mesaj de la cineva cand schimbi pagina unui forum pe care il citesti (cu interes, normal) si acopera mijlocul paginii; nu-l poti inchide cu X ca sa termini intai ce ai de citit pe pagina;
Intra la My Settings si cauti Private Messages unde debifezi  Push Notifications
[ https://s1.postimg.org/4rxdwycjbx/Screenshot_2017-10-07_13_16_33.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acum ar trebui sa iti apara doar nr. de mesaje la plic...
[ https://s1.postimg.org/739hd427sd/Screenshot_2017-10-07_13_21_58.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
...cand primesti PM-uri indiferent ca e un dialog sau un mesaj nou.

La mine asa e !

#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostDany_Darke, on 07 octombrie 2017 - 11:53, said:

este din cauza ca folosesti blocker de reclame. ia scoate-l mataluta si sa vezi cum functioneaza.
Posted Image

#6
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Multumesc @super8, metoda asta sigur merge! :)

@danny: nu vad cum si de ce un blocker poate sa transforme o casuta de notificare (care are un X by default) intr-un dialogbox fara X... Hai sa zicem ca-i un bug. Dar:
  • Pe Firefox am intr-adevar Ghostery,
  • pe Opera este doar browserul cum e el din fabrica.
Pe amandoua browserele acelasi behaviour.

Edited by addysoftware, 07 October 2017 - 16:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate