Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

probleme monitor

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
implantrefuz

implantrefuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.10.2017

View PostPetran_Marius, on 05 octombrie 2017 - 21:14, said:

Eu am un LG 24MP48-HQ,are 1xVGA 1x HDMI,insa eu il folosesc doar la PC si e conectat tot timpul prin HDMI,un factory  reset ai incercat sa ii dai din setarile monitorului?.

am dat. fara vreo schimbare.
foarte curios,

#20
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View Postimplantrefuz, on 05 octombrie 2017 - 21:00, said:

le" m-as bucura mai mult daca as gasii o solutie la problema cu ell

Totusi ma mir ca merge acel adaptor pe portul placii video: DVI-D, DVI-I la VGA, cand teoretic ar merge numai cu un convertor DVI-D VGA...

Gen

Attached Files


Edited by xxvirusxx, 05 October 2017 - 21:32.


#21
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
poti intra in bios?cred ca e din placa video nu din monitor,ceva legat de frecventa,incearca sa intri cu f8 in safe mod,msconfig-boot bifezi base video,aply ok

Edited by sebastiansebi, 05 October 2017 - 22:35.


#22
implantrefuz

implantrefuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.10.2017
am facut resetare din meniul monitorului.
ciudat este ca daca intru la advance setings il vede acolo, e selectat dar la display nu il arata , si daca vreau sa pun 1920x1080 nu este vizibil arata niste umbre blurate in ceata si tremurande.

View Postxxvirusxx, on 05 octombrie 2017 - 21:30, said:

Totusi ma mir ca merge acel adaptor pe portul placii video: DVI-D, DVI-I la VGA, cand teoretic ar merge numai cu un convertor DVI-D VGA...

Gen
am 2 din astea.am crezut ca poate al meu nu mai merge.
asa am folosit si la celalalt monitor si pe vechea placa nvidia. avea la fel port hdmi/ dvi. si  monitorul vechi numai vga,

ciudat este ca a mers 2 zile, asta nu inteleg.

View Postxxvirusxx, on 05 octombrie 2017 - 21:30, said:

Totusi ma mir ca merge acel adaptor pe portul placii video: DVI-D, DVI-I la VGA, cand teoretic ar merge numai cu un convertor DVI-D VGA...

Gen
am 2 din astea.am crezut ca poate al meu nu mai merge.
asa am folosit si la celalalt monitor si pe vechea placa nvidia. avea la fel port hdmi/ dvi. si  monitorul vechi numai vga,

ciudat este ca a mers 2 zile, asta nu inteleg.

Attached Files



#23
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Vezi daca ai primit CD la el, si instalezi driverele.
Daca nu sunt, da-i un update la WIndows. Ar trebui sa-l gaseasca si sa instaleze drivere...

#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Incearca tu un alt adaptor din ala. Din 4 incercate, cum trebuie a mers unul singur. As cam pune pariu ca asta e buba

#25
implantrefuz

implantrefuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.10.2017

View Postexceswater, on 06 octombrie 2017 - 13:49, said:

Incearca tu un alt adaptor din ala. Din 4 incercate, cum trebuie a mers unul singur. As cam pune pariu ca asta e buba
il folosesc de vreo 4 ani, fara probleme nici pe monitorul vechi si 2 zile nici pe asta nou.  cu toate astea , am incercat si alt adaptor si alt cablu vga si alt hami. astea au fost primele teste.

View Postxxvirusxx, on 06 octombrie 2017 - 00:29, said:

Vezi daca ai primit CD la el, si instalezi driverele.
Daca nu sunt, da-i un update la WIndows. Ar trebui sa-l gaseasca si sa instaleze drivere...
bagat cd lui si incarcat de acolo driverul, dupa asta imi arata acolo la advanced settings "lg monitor fullhd(analog)" - poza mai sus,. dar doar arata, nu il vede ca display 2, nu pot schimba nicio rezolutie  !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate