Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Prey (PC version)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
A jucat/joaca cineva? Intampin multe buguri in versiunea de PC.
Raman de multe ori blocat in texturi ... trec prin pereti cateodata  si mai nou a trebuit sa restartez jocul caci am facut o greseala in progresul jocului si am vrut sa reiau de la o salvare anterioara ... si odata ce am incarcat salvarea cu pricina, tot jocul s-a dus dracului (obiective imposibil de realizat caci erau partial completate de la progresul jocului din viitor cumva .... ).
O mare mizerie de implementare pe PC ... este ca un port prost de pe console. Sper ca mai dea drumul la ceva patch-uri ca altfel ruineaza experienta.

Deci, e ceva specific la mine sau ati intampinat si voi probleme de genul asta? Pe forumurile internationale am vazut cateva referiri la probleme de genul dar lumea in general alearga prin joc fara sa aprofundeze detaliat tot (cum imi place mie) asadar probabil ca nu sunt multi care se plang de bugurile astea de care ma cramponez eu.

Oricum, pentru 16€ (cat costa acum pe cdkeys.com) merita jucata versiunea asta spatiala a lui Fallout 4 (dupa ani de zile au Bethesda au pastrat aceleasi texturi si mecanici ale lumii ... dar povestea e faina Posted Image ).

Edited by ro_explorer, 28 September 2017 - 11:50.


#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
eu am jucat fallout new vegas (pana a iesit fum din calculator), nu am avut probleme...
despre fallout 4 nu stiu nimic (inca)
prey-ul asta arata bine, il pun pe lista poate apare la reduci de craciun la 10% din valoarea de catalog...

#3
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Pai deja e o fractiune din costul original ... s-a lansat la 60€ (in aprilie-mai) acum e 16€ :) ...
Povestea e superba si te tine in tensiune ... merita pe deplin pretul de acum.

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
acu' am altceva de terminat...
mult mult mai real si greu...

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

View Postro_explorer, on 28 septembrie 2017 - 11:46, said:

Povestea e superba si te tine in tensiune ... merita pe deplin pretul de acum.

Mi mi s-a parut,din contra,foarte enervant si plictistor.
Dar nu discutam acest aspect.
L-am inceput odata,l-am reluat inca odata apoi inca odata gandindu-ma ca poate mi-a trecut lehamitea,dar pana la urma l-am sters.A fost varianta trial,asa ca ma bucur ca am salvat niste banuti.
Am fost foarte entuziasmat cand l-am instalat,avand in vedere ca primul Prey a fost excelent.Dar in asta nou,rahaturile alea negre efectiv m-au scos din minti.

ps.
Cred ca-mi taiam venele daca-l cumparam cand a aparut,asa cum am avut intentia.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postro_explorer, on 28 septembrie 2017 - 11:46, said:

Povestea e superba si te tine in tensiune ... merita pe deplin pretul de acum.
Asa-i! Si mie mi-a placut foarte mult povestea, si de-abia astept o continuare.
Iar finalul chiar a fost o surpriza. Nicio clipa pe parcursul jocului nu m-a dus cu gandul la un asemenea final.

Cat despre buguri, mie din pacate mi-a oferit 'tusa Tamara jocul asta. Dar nu tin minte sa fi intalnit vreun bug, in afara de 2 momente cand jocul s-a blocat si a trebuit inchis fortat din Task Manager.
Iar in nivelul cu centrala electrica (power plant) imi cam sacada din cauza antichitatii de procesor.

#7
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Nu da spoilere ca nu l-am terminat .. acum am reluat ca mi-a crapat salvarea. SI oricum, sunt mai multe finaluri posibile din ce am inteles (ca si in fallout4 de altfel, cred ca e specific Bethesda sa implementeze asa). La Fallout 4 de exemplu am pastrat salvarea din punctul cand trebuia sa alegi factiunea cu care sa continui jocul si am revenit in acel punct pentru a testa toate scenariile posibile de final Posted Image .
La power plant imi sacada si mie dar nu are legatura cu potenta hardware (in low 20fps cateodata chiar si cu GTX 1080 - care avea o incarcare de cca 40% in acele momente) ... e pur si simplu codare/portare proasta.

View Postadisz, on 28 septembrie 2017 - 12:10, said:

Mi mi s-a parut,din contra,foarte enervant si plictistor.
Cred ca tine de cum rezonezi cu tipurile astea de joc. Eu unul sunt fan declarat pentru jocuri gen "open world" cu crafting complex si poveste care te pune sa explorezi toate chichitele: seria Witcher, seria Fallout, seria Uncharted, The last of us, Horizon Zero Dawn, Beyond - two souls, Heavy rain, seria Tomb rider ... superbe (le-am jucat pe toate si am fost scufundat in poveste la fiecare dintre ele). Pana acum "regele" este Witcher 3 (pentru mine cel putin).

Edited by ro_explorer, 28 September 2017 - 12:36.


#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View Postro_explorer, on 28 septembrie 2017 - 11:23, said:

A jucat/joaca cineva? Intampin multe buguri in versiunea de PC.
E oki jocul, l-am jucat acu mult timp (nu e chiar nou).

View Postro_explorer, on 28 septembrie 2017 - 12:25, said:

La power plant imi sacada si mie dar nu are legatura cu potenta hardware (in low 20fps cateodata chiar si cu GTX 1080 -
Voi macar jucati versiunea 1.9 (updatata) ? Ca eu nu gasesc asemenea probleme nici cu 1050 care e mai slaba. Power plant banui ca in Nukaworld...

Edited by andreic, 28 September 2017 - 14:41.


#9
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postandreic, on 28 septembrie 2017 - 14:41, said:

Power plant banui ca in Nukaworld...
Vorbim de PREY (actiunea se petrece pe o statie spatiala din apropierea lunii) nu de Fallout 4 ... desi ambele jocuri sunt facute de Bethesda.

http://store.steampo...pp/480490/Prey/

View Postandreic, on 28 septembrie 2017 - 14:41, said:

l-am jucat acu mult timp (nu e chiar nou).
S-a lansat in mai 2017 ... acum vreo 4-5 luni

Edited by ro_explorer, 28 September 2017 - 15:17.


#10
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostHider141, on 28 septembrie 2017 - 12:11, said:

Iar finalul chiar a fost o surpriza.
Finalul a fost excelent, intr-adevar ... nota 10.

Inca un joc ce trebuie pus la colectia de capodopere in ceea ce priveste "story-line" (ca grafica si bugurile din versiunea PC il trag un pic in jos).

Edited by ro_explorer, 30 September 2017 - 11:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate