Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

prima video cameră de bord

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

 KyKyKyKy, on 27 septembrie 2017 - 16:03, said:

În cazul unui proces ai șanse mari ca filmarea să fie respinsă. Posted Image
la fel de mari ca si cand poate fi admisa. Judecatorul decide. Datoria ta este sa aduci in instanta toate dovezile disponibile! martori, inscrisuri, inregistrari si ce mai gasesti!

Edited by alexpet, 27 September 2017 - 19:42.


#20
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Revenind la tema.este de luat in seama si Viofo 119/119S.
Apropo de titlu,de ce prima video camera de bord?Sa inteleg ca urmeaza topicul cu a doua camera,sau a treia...?

#21
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006
Apropo de Viofo 119S, chiar ieri mi-am comandat una (mai exact 119S GPS V2). Din review-urile citite chiar mi s-a parut ok. Din pacate o sa ma uit la ea 1 saptamana inainte sa o pot testa, ca nu mai gasesti carduri Transcend de 64GB in toata tara asta, de cand s-au scumpit la chinezi si nimeni nu mai aduce la pretul asta.

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Si ce te opreste sa comanzi Samsung sau Toshiba de la chinezi?
Uite cate carduri Transcend exista,doar la garaj:
https://www.pcgarage...pacitate-64-gb/
Eu in camera mea (Viofo 119S v2) am bagat un Samsung Evo Plus de 64Gb.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 altcevaa, on 27 septembrie 2017 - 14:36, said:

cereri:
vreau calitate video care să nu lase loc la dubii
să poată fi mișcată ușor, conduc mașini diferite
să înregistreze locație și orice date utile pentru un eventual proces
orice alt sfat ar fi util, e prima video cameră, deci nu prea știu la ce să mă uit.
Viofo A119 GPS am eu, „Camera Anului 2016”. Inregistreaza 2K 30fps, SuperHD 30fps, FullHD 60fps/30fps, HD 60fps, H264/AAC (MP4). Avantajul evident al suportului cu GPS, pe lângă demontarea rapidă, este stocarea datelor GPS: viteza de deplasare, coordonate, putând fi imprimate la alegere pe imaginea video. Folosind softurile free NovaTrakt și Registrator Viewer sau Dashcam Viewer puteți viziona pe hartă traseul parcurs.
Sunt foarte multumit de ea. http://viofo.ro/came.../Viofo-A119-GPS

#24
altcevaa

altcevaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.06.2016
arată super. păcat că nu are ventuză, îmi trebuie ventuză pentru că sunt pe mai multe mașini.

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vezi ca au scos si cu ventuza. Pe mine nu ma interesa varianta cu ventuza. Vreau sa fie cit mai "pitita". In plus, daca vrei s-o folosesti pe 2-3 masini, pe una (masina principala) lipesti in geam GPS-ul iar pe celelalte 2 lipesti suportii. Iar camera o "plimbi" acolo unde ai nevoie de ea.

#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
_R_A_D_U_
Sa fii atent ca dintre cei doi suporti,doar cel mai gros poate fi folosit daca atasezi camerei CPL-ul.
Am gasit pe net niste tutoriale interesante despre Viofo:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9j1GLoaZe8c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Trebuie urmarite toate.

Edited by adisz, 29 September 2017 - 08:41.


#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu folosesc CPL, iar in cutie eu am primit 3 suporti: 2 normali + GPS-ul.

#28
agorea

agorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 03.05.2006

 adisz, on 29 septembrie 2017 - 08:40, said:

Sa fii atent ca dintre cei doi suporti,doar cel mai gros poate fi folosit daca atasezi camerei CPL-ul.

Bine ca nu am apucat sa lipesc suportii aia. Chiar aseara ma uitam ca difera un pic ca si grosime si nu stiam de ce :) Noroc ca am vazut acum postul tau si m-am lamurit.
Pana acum am lipit doar suportul cu GPS pe masina cu care umblu cel mai mult. Dupa cateva saptamani de folosire, zic ca e ok camera. Singurul lucru care ma deranjeaza e ca totdeauna isi sincronizeaza aiurea ora (cu toate ca i-am dat in setari GMT+2).
M-am chinuit destul de mult cu mufa aia de alimentare a camerei, ca in ambele masini (Astra & Vectra) nu statea nicicum in priza de bricheta (problema generala cu orice fel de mufa bag acolo). Am legat in paralel alte doua fire pe firele de alimentare a brichetei din bord si am pus pe firele alea o mufa mama lunga, in care sta ok acum priza camerei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate