Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Contestație PV amendă, judecătorul citează terțul și firma de asigurări

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View PostMonstruozitate, on 21 septembrie 2017 - 19:46, said:

Nu... art 54 neasigurare la mers cu spatele, 4 salarii minime amenda si 6 puncte penalizare permis
Ceeee? 4 salarii minime amenda? Adica aproximativ 6 mii ron amenda? OMG!
Tu nici nu stii cat e amenda.
Troll?
[ https://supportbreakfast.files.wordpress.com/2017/04/internet-troll-650.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Kroghy, 21 September 2017 - 19:50.


#20
Monstruozitate

Monstruozitate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 18.04.2017

View Postandreic, on 21 septembrie 2017 - 19:47, said:

Pai ajungeai tot la judecata si daca mai apareau si martori sau imagini si negai intrai mai rau, inducere in eroare a justitiei, parerea mea...
Nu minteam in tribunal... nici in pv.... acum daca militianul se prindea asta e.... 1 luna pieton... dar nu avea nici o sansa...

View PostKroghy, on 21 septembrie 2017 - 19:49, said:

Ceeee? 4 salarii minime amenda? Adica aproximativ 6 mii ron amenda? OMG!
Tu nici nu stii cat e amenda.
Stiu cat e, 500 si ceva... am gresit, voiam sa zic 4 zecimi de salariu minim... sa evit sa zic puncte amenda...

Edited by Monstruozitate, 21 September 2017 - 19:53.


#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Esti ridicol acum. Ce tot o dai cu "militia"?
E Politie s gata. Crezi ca esti "superior" ca te exprimi asa?
Vezi daca poti renunta la proces, ca te mai tine un an asa. Si te imbolnavesti.
Mergi si platesti amenda. Apoi ai grija inca 6 luni sa nu acumulezi alte puncte. Poate mai platesti si ceva cheluieli de judecata.
Pana acum ai platit doar 20 lei taxa de timbru sau ai mai cotizat ceva?

#22
Monstruozitate

Monstruozitate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 18.04.2017
Imi cer scuze de fapta cu Militia, nu o fac intentionat, de cand sunt eu asa zic Politiei/ Politistilor... mi-e sa nu zic si in fata instantei...

Taxa de timbru, atat! Nu am solicitat restituirea sau ceva... Nu ma intereseaza cat ma tine.... doar cat ma costa daca pierd....

Vad ca sunt opinii impartite pe net, acum ma uit pe https://www.jurisprudenta.com si chiar daca se pierde/castiga nu se decide plata/primirea vre-unei cheltuieli de judecata.

Edited by Monstruozitate, 21 September 2017 - 20:52.


#23
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Ala care merge cu spatele este intotdeauna mai vinovat decat cel care merge cu fata.
Parerea mea, neavand nicio legatura cu judecata, avocatura, juristii, este ca daca ajungi sa se judece pe bune, pierzi. Ce platesti, nu am cum sa stiu sau sa apreciez.
Daca poti sa iesi din joc, fa-o!. Platesti amenda, iei puncte si atat.

#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
da, contestatia intrerupe despagubirea rca. ala isi va repara masina dupa ce se termina procesul.
ca fapt divers, asteapta-te la un proces lung, asiguratorul va tergiversa cat va putea procesul.

#25
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008
De obicei asigurătorii au consilieri juridici angajați și nu solicită cheltuieli de judecată.

#26
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostMonstruozitate, on 21 septembrie 2017 - 18:37, said:

2.  Pot fi obligat daca pierd la plata de cheltuieli de judecata, caci in mod cert compania de asigurari daca se prezinta trimite avocat?

Tu te judeci cu compania de asigurari?

#27
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,028
  • Înscris: 07.11.2006

View PostMonstruozitate, on 21 septembrie 2017 - 18:37, said:

Salut. Prin primavara m-am atins cu un cetatean in parcare, am ajuns la Militie si eu am luat amenda, pe care am contestato, avand primul termen, unde mi s-a dat amanare!
1.  Imi puteti explica de ce trebuie citati acestia, ca nu a solicitat nici Militia (ce a raspuns la intampinare cerand judecarea in lipsa), nici eu! (Evident cu exceptia martorului)
A zis militienilor ca nu are pretentii materiale, si ca nu mai vine dupa copia dupa RCA, si nu mi s-a oprit copie la intocmirea PV.
4.  E adevarat ce mi s-a spus, ca nu pot cere Militiei chelt de judecata (si invers, cu exceptia taxei la pV contraventionale nu se platesc chelt de judecata)?

Acuma te trezesti?
In ce an s-a intamplat asta?Nu s-a prescris cumva fapta?
Militia s-a desfiintat demult.

#28
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Postviceroy56, on 21 septembrie 2017 - 20:59, said:

Ala care merge cu spatele este intotdeauna mai vinovat decat cel care merge cu fata.
da si nu, ca poate unul da cu spatele si celalat iese din curte

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate