Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Elvețienii au se pare prea mulți bani și îi folosesc pe post de hârtie igienică

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
În Geneva s-au înmulțit cazurile în care canalizarea se înfundă cu...  bancnote de 500 de Euro. Majoritatea cazurilor provin de la o filială a băncii UBS din Geneva. Investigațiile poliției nu au dus până acum la niciun rezultat iar banca implicată nu vrea să comenteze situația...

Sursa: http://www.zerohedge.com/news/2017-09-18/swiss-mystery-someone-keeps-flushing-€500-bank-notes-down-toilet

#2
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Spalare de bani la propriu!

#3
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Nu este nimic "fun", iar titlul tau nu are nicio legatura cu stirea.

#4
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
Tyler Durden nu trebuia sa fie mort?

#5
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
E pseudonim general la ZeroHedge.

#6
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Euro are hartia mai matasoasa ca dolarul, o atingere delicata peste bucile umede, un adevarat destin dupa ce ai baut lapte cu mar verde. In acest fel indienii din Europa pot atinge al treilea ochi - ochiul maro..

Edited by Erwin_Rommel, 18 September 2017 - 22:08.


#7
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostErwin_Rommel, on 18 septembrie 2017 - 22:03, said:

......, un adevarat destin dupa ce ai baut lapte cu mar verde. In acest fel indienii din Europa pot atinge al treilea ochi - ochiul maro..
Cred ca ai vrut sa scri " festin " , dar si asta ar fi la fel de gresit si ilogic !

#8
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Eu totusi cred ca a fost o idee de a fura ceva banuti de la acea banca. Din pacate "omul cu plasa", probabil un zilier roman, a lipsit de la program si le-a stricat schema.
Acesta ar fi trebuit sa stea la gura canalizarii si sa colecteze EUROII,  N-a fost acolo la momentul oportun , au scapat cativa in unele zone, ceva canalizari s-au infundat si refuleaza euroi... in mai multe zone...

Acu era momentul sa fii instalator in Elvetia...

Edited by keta, 18 September 2017 - 23:45.


#9
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007

View Postmihaicozac, on 18 septembrie 2017 - 21:53, said:

În Geneva s-au înmulţit cazurile în care canalizarea se înfundă cu...  bancnote de 500 de Euro. Majoritatea cazurilor provin de la o filială a băncii UBS din Geneva. Investigaţiile poliţiei nu au dus până acum la niciun rezultat iar banca implicată nu vrea să comenteze situaţia...
Pai au scurgeri pe undeva, sa verifice toate instalatiile, eu cred ca intra pe pluviala.
Cred ca au sediul la parter de aiai ii doare in cur si-si permit orice, ca n-are cine sa-i traga la raspundere.

#10
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
La ce nivel de trai au elvetienii nici nu ma mira.
Doar in Elvetia poti gasi paine cu 10 euro/kg.

#11
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005

View Postketa, on 18 septembrie 2017 - 23:45, said:

Eu totusi cred ca a fost o idee de a fura ceva banuti de la acea banca. Din pacate "omul cu plasa", probabil un zilier roman, a lipsit de la program si le-a stricat schema.
Scre undeva in articol: o parte din bani pareau taiati cu foarfeca, deci ipoteza furtului cade.

#12
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Post86-APP, on 18 septembrie 2017 - 22:15, said:

Cred ca ai vrut sa scri " festin " , dar si asta ar fi la fel de gresit si ilogic !
Sarcasm boss, si un rahat de autoco-rect sau cum se numeste mizeria aia care ''imbunatateste'' texte.

#13
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Pai daca nu reusesc sa-si tina CHFul jos, ridica euro creand penurie in piata Posted Image)
E mai ieftin sa arunci la toaleta niste euroi decat sa tiparesti CHF ca sa tii cursul sub control.

Edited by underb, 19 September 2017 - 20:39.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate