Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

iPhone X - Discuții generale

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2909 replies to this topic

#2161
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.03.2014
vezi ca are legatura cu low power mode on. Am patit-o si eu cand era activat ala. Daca nu era activat, niciodata nu s-a blocat.

Edited by AdalwinRo, 20 August 2018 - 12:08.


#2162
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Ok,incerc,multumesc.

#2163
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
E primul meu Apple, pana acum am avut doar Samsung și Nokia. Toate Samsung-urile mele au avut probleme (inclusiv Note 8, am expus problema pe aria Samsung).  In schimb, la X totul e ok. Plictisitor de ok as spune... Nicuo surpriza, bateria tine o zi întreaga oricât trag de ea, semnal bun, sunet foarte bun, display perfect. Chiar nu am ce sa ii reproșez.   A, ba am ceva de reproșat : nu pot înregistra apeluri. Atat.

#2164
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Nici eu nu am avut probleme si se face anul, oricum 1 an ai garantie internationala Apple daca apar probleme.

Avantajul e cu atat mai mare in State, unde nu ai garantia aia de 2 ani din U.E., dar chiar si asa, reprezinta un avantaj fata de Depanero sau alte minunatii de magazine care comercializeaza.

#2165
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009

View Postskyspot1, on 25 august 2018 - 16:53, said:

E primul meu Apple, pana acum am avut doar Samsung și Nokia. Toate Samsung-urile mele au avut probleme (inclusiv Note 8, am expus problema pe aria Samsung).  In schimb, la X totul e ok. Plictisitor de ok as spune... Nicuo surpriza, bateria tine o zi întreaga oricât trag de ea, semnal bun, sunet foarte bun, display perfect. Chiar nu am ce sa ii reproșez.   A, ba am ceva de reproșat : nu pot înregistra apeluri. Atat.
Nu înseamnă dacă tu ai avut probleme cu note 8, toți au probleme, de aia este garanția 2 ani, dacă le cumpărați de pe olx fără garanție atunci și suportați consecințele. Dacă ai avut probleme cu Samy o să ai probleme și cu x ul😁😁

Edited by MMVVDD, 26 August 2018 - 09:43.


#2166
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
iphone are si avantajul asta ca ai garantie si fara acte.

#2167
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
MMVVDD, ia uite ca probleme cu X nu am. Și învață sa citești înainte sa comentezi. Unde am zis eu ca toți au probleme cu Note 8? De unde ai scos-o ca l-am luat de pe olx? Deci, dacă tu te bagi in seama pe lângă subiect, fa-o la alta masa, clar?
Scuze pentru off-topic.

Revenind la subiect, battery health arată (încă) 98%, telefonul luat in Martie. 145 cicluri.

#2168
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Folosesc iPhone incepand cu 3GS si nu am avut probleme cu niciunul ca sa fie trimis la garantie.

#2169
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postskyspot1, on 26 august 2018 - 10:44, said:

Revenind la subiect, battery health arată (încă) 98%, telefonul luat in Martie. 145 cicluri.

si eu sunt multumit , se vede in poza si fostul telefon la fel de bine a tinut.

Attached Files


Edited by dj_cristi, 26 August 2018 - 12:34.


#2170
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018

View Postdeathnite, on 26 august 2018 - 11:40, said:

Folosesc iPhone incepand cu 3GS si nu am avut probleme cu niciunul ca sa fie trimis la garantie.

Aici esti tu norocos. Si eu am Iphone din 2009. Am folosit de la 3GS absolut toate modelele.
Eu am avut probleme cu ingalbenirea ecranului la 4/4S. La 5S cu semnalul.
Se mai intampla, sunt electronice la urma urmei si depinde de cat de dur le exploatezi. Eu cam dau in ele.
Ce mi-a placut la Apple a fost modul in care rezolva garantiile. Mi-au inlocuit terminalele fara comentarii si am plecat multumit.
Acest lucru nu s-a intamplat cu niciun dispozitiv Android cu probleme (Sony, HTC, Samsung).

Referitor X, il am de cand s-a lansat in Romania si, in afara de faptul ca busola nu functioneaza neam, terminaulul functioneaza brici.
Bateria o zi fara probleme si il omor cu mailuri si convorbiri.

Edited by hyper1971, 26 August 2018 - 14:29.


#2171
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014
A incarcat cineva iPhone X cu incarcatorul fast charge de la un alt brand, cum ar fi, de exemplu, Huawei sau Samsung.

Si daca da, cam cat de in regula este, afecteaza intr-un fel bateria telefonului?

#2172
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
nu au treaba , sunt standarde diferite, samsung foloseste tot qualcomm quickcharge 2.0 dar dar doar mufa difera in usb-c (adica merge fast charge si cu adaptor usb-c de la unul usb-a) insa iphone si altele (gen pixel) folosesc standardul normal usb-c si anume PD (power delivery), care merge doar pe cablu nativ usb-c , deci de incarcat fast iphone x (17W) tb sa ai cablu original usb-c <-> lightning si incarcator compatibil usb-c PD (preferabil cu profil de 9V , parca merge si cu 14.5/5).

#2173
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018
Mufa diferă.

#2174
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Incarcatorul de la samsung sau huawei si cablul de la iphone,logic.


Edited by silviu03, 01 September 2018 - 18:43.


#2175
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
am explicat mai sus ca nu sunt compatibile pt fast charge.

#2176
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,578
  • Înscris: 28.12.2005

View Postdeathnite, on 26 august 2018 - 11:40, said:

Folosesc iPhone incepand cu 3GS si nu am avut probleme cu niciunul ca sa fie trimis la garantie.

si eu am avut/am in familie toate modelele de la 3g si toate au ajuns la garantie (orange) si schimbate, inclusiv x-ul
macar le schimba fara comentariiPosted Image

#2177
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Daca tot dai un ban gramada te astepti sa fii si multumit!
Oare tot asa e si la alte "firme"?

#2178
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postnoris08, on 03 septembrie 2018 - 14:20, said:


si eu am avut/am in familie toate modelele de la 3g si toate au ajuns la garantie (orange) si schimbate, inclusiv x-ul
macar le schimba fara comentariiPosted Image

de curiozitate, care au fost problemele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate