Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Sexy Lounge - Încotro ?

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

 argonaut, on 14 septembrie 2017 - 07:29, said:


In ambele cazuri, dialogul cu dumneata devine o chestie complicata si inutila.

Văd asta, având în vedere că deocamdată răspunsurile date sunt destul de selective.

Şi nu ştiu cum citesc doar ce îmi convine şi interpretez cum îmi convine, având în vedere că deocamdată la 70% din ce am scris nu au venit răspunsuri la obiect, deci nu prea am ce interpreta.
Singurele "argumente" aduse au fost :
  • " Dacă nu îţi place, du-te ! "
  • " Dacă nu îţi convine, lasă-ne !"
  • "Dacă ţi se pare că este aşa, noi zicem că nu e !"
Şi cam atât. Nici nu am ce interpreta, pentru că deocamdată toate răspunsurile sunt pline de subiectivism şi sunt părtinitoare, şi se mai şi neagă pe deasupra că celelalte arii ar fi atât de diferite faţă de SL.
Să caut thread-urile făcute la miştocăreală din alte arii ? Este cazul ?
Nu, nu cred că este. Este limpede ca şi lumina zilei.
Şi eu am crezut că îi pasă cuiva de acest lucru, dar dacă este concurs de închis ochii, atunci înţeleg "nedumerirea" de aici.

#20
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Nu văd problema cu Softpedia, forumul doar reflectă realitatea de pe teren, societatea reală, și a ști unde te afli nu poate fi decât un lucru bun, altfel ne putem duce fiecare în MATRIX-urile noastre.

#21
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

 Adm, on 14 septembrie 2017 - 07:37, said:

....
Primul răspuns care măcar nu a intrat în chestii personale şi a răspuns la obiect şi clar.
Este revigorant, chiar dacă avem păreri diferite.

 OriginalCopy, on 14 septembrie 2017 - 07:41, said:

Nu văd problema cu Softpedia, forumul doar reflectă realitatea de pe teren, societatea reală, și a ști unde te afli nu poate fi decât un lucru bun, altfel ne putem duce fiecare în MATRIX-urile noastre.
Realitatea de pe teren nu o reflectă atât de tare precum crezi tu, pentru că pe Softpedia fiecare user are putere egală, pe când în viaţa reală mulţi dintre userii de aici sunt sub conducerea altora ( asta în cazul fericit în care muncesc, că mulţi nu fac nici aia ), şi apoi vin aici şi îşi descarcă frustrările personale, fiindcă în sfârşit au un loc unde pot s-o facă.
Cei care se dau cocoşi aici sunt persoane fade în viaţa reală.
Se şi simte frustrarea din ei de la o poştă. Dar atâta timp cât sunt oricum protejaţi de alţii care sunt la fel, ce să mai zici....să fie sănătoşi Posted Image

#22
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Am si eu o singura intrebare pentru tine: ai raportat vreunul din posturile alea care nu-ti convin? Iti raspund tot eu: nu. Iar moderatorii nu sunt boti, sa indexeze toate posturile noi de pe forum.

Cat despre SL, daca n-ai stomac, nu intra. Jaf in ciuperci.

#23
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

 RealThing, on 14 septembrie 2017 - 07:48, said:

Am si eu o singura intrebare pentru tine: ai raportat vreunul din posturile alea care nu-ti convin? Iti raspund tot eu: nu. Iar moderatorii nu sunt boti, sa indexeze toate posturile noi de pe forum.

Cat despre SL, daca n-ai stomac, nu intra. Jaf in ciuperci.
Dacă tu ca şi moderator eşti pe un thread şi vezi că aia scrie jigniri la adresa mea, dar în loc s-o ştergi doar râzi împreună cu ea , crezi că eu cred că reportul mă va ajuta ?

Şi nu e vorba de a avea stomac, e vorba de a avea bun simţ. Ceva care ar trebui să fie de bază pentru cineva care moderează.
Nu-ţi fă probleme, că nu mă voi milogi pentru bunul simţ. Ori îl ai, ori nu îl ai.

Edited by AL_DRAGON, 14 September 2017 - 07:53.


#24
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Tu ai impresia ca moderatorii au un fel de NSA cu un monitor imens, unde fiecare scriere a analizata si filtrata, apoi aprobata?
Ai vazut prea multe filme americane, unde un copil de 3 ani sparge serverele NSA!

Omule, toti facem munca pro-bono, cand avem timp!

Nu e job-ul nostru sa te aparam pe tine de bully!

Tu chiar ai impresia ca exista egalitate intre utilizatori?
E ca intre oamenii de pe strada. Unii sunt mai egali decat altii! Unii sunt mai grasi, altii mai frumosi, altii mai destepti, altii mai agresivi!

#25
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

 AL_DRAGON, on 14 septembrie 2017 - 06:42, said:

Mi-a venit ideea de la o arie care a ajuns să fie considerată doar de fun, Sexy Lounge, numai că nu este singura arie care deja pluteşte mai mult în domeniul glumei decât în domeniul realului.

Cu respect !

 AL_DRAGON, on 14 septembrie 2017 - 06:42, said:

Eu am venit pe Softpedia pentru că mi-am amintit că a fost un forum serios, deşi subliniez că a fost. Mai demult cu vreo 7-10 ani când am fost pe aici. De atunci s-au schimbat multe, în sensul că se permite din ce în ce mai multă lăbăreală pe forum.
Nu este doar părerea mea, dacă daţi un search despre forumul softpedia pe Google, puteţi vedea că sunt multe persoane care consideră că forumul ar avea potenţial, dacă şi-ar fi menţinut nivelul la care era mai demult.
Nu înţeleg de ce credeţi că specimene precum She-Devil şi clonele ei ar aduce mai mult trafic aici decât oamenii care scriu răspunsuri bune.
Aşa scade nivelul de intelect de pe forum
Multa filozofeala dar ceva zici tu.

Intr-adevar Sexy Lounge a decazut si s-a lancezit foarte tare.
Restul forumului, nu prea stiu.
Poiana cam tot atata ma enerveaza, restul care cum...

Anyway, SL cel putin nu a decazut ca-s mai putini intelectuali, ci ca-s mai putini exuberanti carismatici dpdv sexual.

Tre' s-o recunoastem, de cand au disparut Manowar, Judith, Osci, Akhe si inca 3-4, s-au facut paianjeni.
Astia tineau SL.
Si nu ca declamau din Kant ci ca aveau personalitate si se exprimau interesant si original.

Ma ardea demult pe taste sa zic asta.

Edited by grrrrr, 14 September 2017 - 08:08.


#26
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

 Adm, on 14 septembrie 2017 - 07:54, said:

1. Tu ai impresia ca moderatorii ....

2. Nu e job-ul nostru sa te aparam pe tine de bully!

3. Tu chiar ai impresia ca exista egalitate intre utilizatori?
.....
1. Nu, dar ea a fost acolo în mod concret şi doar a prelungit discuţia cu user-ul care şi până atunci doar şi-a şters mucii şi noroiul în fiecare care a răspuns pe un ton normal.
Era foarte greu, incredibil de greu, ca să pună punct sau măcar să nu încurajeze acel user, ca şi moderator.

2. Să protejaţi ? Pe cine ? Cine a cerut asta ?
Era vorba de bun simţ. Efort prea mare ?
Şi te rog, nu îmi zice că nu aveţi timp sau că nu observaţi asta şi aia. Staţi pe acest forum mai mult decât omul obişnuit stă pe internet în total.
Săriţi la useri când vă atrag atenţia la unele lucruri, dar de ce mai este această arie, dacă oricum nu acceptaţi niciun feedback ?
Că vine vorba de stomac, RealThing, cât de mult stomac aveţi voi pentru critică ?

3. Wow, wow, ai grijă. Să nu cumva să recunoaşteţi până la urmă că moderarea se face subiectiv şi este părtinitoare.

#27
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Cum ziceam, supararea ta e punctuala.
Pari a fi  "un barbat serios" ce nu suporta sa fie luat peste picior, pentru ca e prea serios.

In viata reala zambesc si merg mai departe cand vad asemenea comportament. Nu vor intelege niciodata unde gresesc, dar mai ales nu pot accepta ca gresesc.

Despre moderare? A zis cineva vreodata ca e complet obiectiva? Ce suntem noi? Masini si lucram cu situatii albe/negre?
Incerc sa nu fiu ipocrita, iar tu vrei de fapt "reperarea orgoliului de mascul serios".

Sorry, cum ziceam, avem treburi mai bune de facut.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate