Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Acces blocat Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 17.06.2007
Nu mai pot intra pe Internet prin Wi-Fi personal și public de câteva zile. De ce? Îmi apare pe ecran acces blocat la Internet. Cică firewall-ul sau software-ul antivirus mi-ar fi blocat conexiunea. De ce?

Edited by Mihai-Cosmin, 11 September 2017 - 17:49.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,192
  • Înscris: 22.05.2003
Fa o captura cu mesajul.

#3
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 17.06.2007
Acesta este.

Am atașat poza dar nu îmi apare ca postată.

#4
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
Verifica intai daca ai alte DNS-uri in router intrand in setup (dar nu da restart). Cauta sa vezi unde corespund acelea. Pune IP-uri si DNS-uri statice la calculator. Este posibil sa ai routerul "spart". In teorie un restart sau scos din priza 1 minut rezolva problema dar timp de 3 minute. Vezi mai jos de ce.
Schimba parolele de la setup, wifi, opreste administrarea din exterior si telnet-ul, bifeaza "enable firewall" si "enable Ddos protection". Daca e ce cred, ai fost scanat de o retea de "zombie" sau "boti" care ti-a "racolat" routerul.
Presupun ca "public" si "privat" se aplica la reteaua de acasa. Daca este vorba de mai multe retele atunci este posibil sa nu fie antivirusul de vina ci chiar virusul. Poza la ecran asa cum e scris mai sus. Atentie la rezolutia maxima (incercati redimensionare) si la formatul acesteia (jpg, gif) si daca este poza cu telefonul editati-o in mspaint sau alt program ca sa eliminati datele care nu sunt necesare si sa va scada dimensiunea pozei de la 3M la 100-200k pana la maximum 500k.
PS: cumva ati deschis recent un atasament de email venit de la un cunoscut?

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Mihai-Cosmin, on 11 septembrie 2017 - 18:19, said:

Acesta este.

Am atașat poza dar nu îmi apare ca postată.
Dupa ce incarci poza, apasa pe butonul "Attach this file" imediat sub "Browse". Apoi, "Add Reply"...

#6
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 17.06.2007
Acesta este mesajul care îmi apare pe ecranul laptopului . Am apăsat pe cele două linkuri albastre și nimic.

Attached Files


Edited by Mihai-Cosmin, 11 September 2017 - 20:15.


#7
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Ai pus qualiile cap la cap?
De pe edge poti intra pe net?

#8
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
Este eroare de chrome si zice ca ii este blocat accesul la net, pentru ca asta este browserul , presupun. Citeste aici (Eng): http://www.toppctech...s_denied-error/ , https://productforum...ome/oywZY-rFalo . Incearca alt browser sau scoate "block" pentru chrome din lista firewall-ului windows-ului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate