Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Noua ofertă Orange

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
629 replies to this topic

#19
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Te mai bagi la o prelungire, oricum nu pleci de la Orange, Vio! Eventual mai sună că poate dai de cineva mai descuiat, știi și tu că foarte mult contează peste cine dai la celălalt capăt al firului când ai vreo problemă de rezolvat!

#20
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Mă bag, nu-i bai, dar să nu ies mai rău decât acum. Nu e clar din ce citesc eu pe site un lucru: dacă eu prelungesc două abonamente, pot folosi bonusul și pe numărul principal, pe care-l am și acum în pachetul Family?

Plus că aș dori să primesc un singur telefon în urma reprelungirii a două numere și nimeni nu-mi spune dacă se poate sau nu.


Helperii au încercat să mă ajute, dar probabil că nu au nici ei toate datele.

#21
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Tocmai ce am vorbit la 300 pt ca in My Account apare ca am bonus doar 1 GB pe fiecare din cele 3 numere (venind dintr-o oferta mai veche) si ca nu pot beneficia de cea lansata astazi cu 20 GB la comun (in cazul asta s-ar fi dezactivat bonusul de 1 GB), pentru ca Me30-ul si Net 8-ul sunt activate dinainte datei de 3 Aprilie 2017.
Deci beneficiaza de aceasta oferta doar cei care prelungesc incepand de astazi vreun abonament (daca sunt si eligibili evident sa faca asta)sau care si-au activat abonamente noi din 3 Aprilie 2017 incoace (evident ca numar ele trebuie sa fie in formatul in care cere ORO pe aceasta oferta).
Tind sa cred ca au dat drumul dar le e frica sa nu creasca prea tare traficul ca sa sugrume reteaua, or fi probabil prea multi cu abonamente mai vechi de jumatate de an in formatul cerut de oferta si s-ar aduna ceva GB de trafic suplimentar cand ar afla toata lumea (mai ales ca e un proces automat aceasta alocare) si ar incepe consumul mai serios.

Tot la fel cred ca acel bonus mai vechi dat 2 luni la rand de 20 GB dat la toata lumea (ma rog, la cate erori au fost probabil ca destui nici nu l-au vazut, mai ales ca trebuia activat prin My Account, facute conturi separate cu adrese de email diferite.... probabil o 'zapaceala' creata special ca sa nu fie prea multi activi cu acel bonus si sa aglomereze prea tare; in fine....).
Dar aceeasi situatie (cu alta palarie) e practic si acum, chiar daca pare a fi pe termen nedeterminat insa pentru cine o fi si eligibil..

Edited by emanu900, 06 September 2017 - 17:08.


#22
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Deci toate abonamentele din family trebuie să fie activate după 3 aprilie? În cazul meu abonamentele de voce sunt vechi prelungite acum 2-3 săptămâni, dar cel de TV are maxim 10 zile. Și cică nu mă încadrez.

#23
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Eu am prelungit acum două abonamente. Oricum ar fi, am net berechet, pentru că am nelimitat multe luni de aici încolo, iar bonusul e apă de ploaie, dar măcar să obțin reducerile la tv și să pot folosi bonusul la netul mobil (cu toate că am și acolo vreo 7-8 luni nelimitat). Hai că începe să-mi placă!

Edited by vio73, 06 September 2017 - 18:00.


#24
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004

 bikermanro, on 06 septembrie 2017 - 17:45, said:

Deci toate abonamentele din family trebuie să fie activate după 3 aprilie? În cazul meu abonamentele de voce sunt vechi prelungite acum 2-3 săptămâni, dar cel de TV are maxim 10 zile. Și cică nu mă încadrez.
Pai inseamna ca esti eligibil, cum altfel daca ai mai putin de o luna cu toate prelungite?! Doar abonamentele de voce sa fie din zona ME, alte versiuni nu accepta.

#25
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Nu mai ai nelimitat doar în week-end?

#26
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Nu.

#27
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007

 emanu900, on 06 septembrie 2017 - 18:14, said:

Pai inseamna ca esti eligibil, cum altfel daca ai mai putin de o luna cu toate prelungite?! Doar abonamentele de voce sa fie din zona ME, alte versiuni nu accepta.
Teoretic da, practic răspunsul helperului a fost nu :( Un Me15, un Me18 și un TV prin satelit. Îi mai las 2-3 zile și îi mai întreb încă o dată.

#28
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Cred ca vor mai umbla la oferta ca e mult prea restrictiva. Totusi cei care au contracte de 3-5 luni nu sunt discriminati? Ce sa mai prelungeasca?

#29
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Adica daca eu azi inchei un contract, la orice, si maine intra o oferta mai buna inseamna ca sunt discriminat? Ai semnat, la revedere, respecti ce scrie in hartii!

#30
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Si eu am cumparat ieri un telefon si astazi e cu 100 euro mai ieftin... discriminare.

Posted Image

#31
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Ieri au fost oferte la telefoane, comparativ cu zilele precedente.

#32
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Sincer eu sunt ft multumit de aceasta editare a ofertei ca sa i zic asa, stimuleaza consumul ;)
Eu am 3 nr de voce, DTH la sat cu 3 recivere , Home net la Craiova :P

#33
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017

 aris86, on 06 septembrie 2017 - 23:03, said:

Ieri au fost oferte la telefoane, comparativ cu zilele precedente.
Pai si azi nu mai sunt? Unde au fost, online?

#34
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Online, verifica preturile la telefoane.

#35
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004

 farausername, on 06 septembrie 2017 - 22:15, said:

Adica daca eu azi inchei un contract, la orice, si maine intra o oferta mai buna inseamna ca sunt discriminat? Ai semnat, la revedere, respecti ce scrie in hartii!
Cred ca se intelege destul de bine la ce ma refer, fiind mai mult un bonus si nu o oferta propriu-zisa.
Iar ca e facuta cu aceste conditii e clar ca nu vor sa incarce prea mult reteaua, testarea (cum ziceam mai sus) a fost facuta prin acele 2 luni × 20 GB (ce coincidenta, nu?) ;)


#36
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010

 farausername, on 07 septembrie 2017 - 06:02, said:

Pai si azi nu mai sunt? Unde au fost, online?

Azi nu mai sunt reduceri in magazinul online.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate