Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Xiaomi Mi A1

* * * * * 22 votes
  • Please log in to reply
9596 replies to this topic

#6031
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Intre timp, am instalat / setat telecomanda Sure.  Merge cu tot ce am prin casa.  Chiar daca (la unele, cel putin) nu stie toate functiile, stie mai multe decat telecomanda standard, pe care-am si dezinstalat-o.  Multumesc pt pont !


@ P13tonu, da-mi un PM, te rog, ca sa nu fie probleme aici !  Mersi !   Posted Image



L.E.  @ Dragos, vezi ca mediaboxurile UPC nu mi le-a gasit pe UPC, ca la Burebista, ci pe Thomson.  :)

Edited by Barboso, 20 April 2018 - 14:47.


#6032
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Rezolvat telecomanda (mersi, Burebista !), rezolvat contactele (mersi, P13tonu !)... cu notificarile alea, daca nu le dau de cap, pot trai, bine ca exista metode alternative de stergere.   :)

Offtopic, mi-a venit si husa pt noua tableta... a fost o zi buna dpdv al "jucariilor".   :P

#6033
dragos_ene

dragos_ene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.04.2007
Salut,
Multumesc pentru info. Ajung acasa si butonez.

#6034
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
Salut am constatat o creștere a autonomiei după update ul din aprilie fata de cel din martie, dar sub cel din februarie cu 32 minute.La voi cum e?

#6035
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,358
  • Înscris: 23.05.2003
Băi io nu știu ce să zic la mine tot fo' săptămână ține dacă nu frec menta prea mult pe net. :D

Edited by burebista, 20 April 2018 - 19:36.


#6036
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postkienny2003, on 20 aprilie 2018 - 19:22, said:

Salut am constatat o creștere a autonomiei după update ul din aprilie fata de cel din martie, dar sub cel din februarie cu 32 minute.La voi cum e?
Asta insemnand ce, mai exact ?  Daca ai facut o medie, OK (desi, 30 de minute as zice ca reprezinta o diferenta irelevanta), daca vorbesti de-o comparatie intre doua "recorduri", nu-nseamna absolut nimic.  Semnal mai prost / interferente intr-o zi / zona, si gata diferenta, chiar daca-i utilizare (mira-m-as !) identica.

#6037
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Din pacate La mine autonomia s-a dus pe paula, mi-am instalat outlook care e pe push non-stop, n-are setare de pus pe intervale de update, asa ca imi mananca autonomia pe paine.

#6038
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008

View PostAdrianRs, on 20 aprilie 2018 - 08:57, said:

Am telefonul de doua zile , mi s a parut interesant ce am citit pe aici si am zis hai sa l achizitionez si eu
Azi de dimineata in drum spre munca am vrut sa vad cum merg castile.............:((surpiza neplacuta , toata lumea imi zice ca se aude un ecou ,
si mai mult se aud pe ei ce vorbesc decat pe mine
nu folosesc eu casti , asa ca nu e o problema doar din curiozitate am probat ....................................a mai patit cineva??
Încearcă și alte căști, e posibil să fie de la ele.

#6039
Giulik

Giulik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 28.06.2014
am reusit sa activez VoLTE , in reteaua Digi pe Mi A1 , urmarind tutorialul de aici

https://forum.softpe...0#entry22615144

atasez SS cu convorbirea din noaptea asta , nu are icon de "HD, VoLTE etc" ci doar ca ramane in 4G atunci cand initiez sau sunt in apel cu cineva

Am observat si o imbunatatire a calitatii apelului, se aude mai natural

Attached Files


Edited by Giulik, 20 April 2018 - 23:30.


#6040
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Acum, 50 h de la incarcare, cu vreo 30 m de convorbiri si 5 h ecran aprins (si "frecat", testat / imperecheat telecomenzile  -  inclusiv alea recomandate de Nick, inainte de-a ma stabili la Sure), date 4G non-stop, toate sincronizarile lasate libere (de sistem /aplicatii, 6 adrese de mail)... mai am 12%.  Eu sunt multumit.

A, si-am si printat ceva... nu stiu daca solicita bateria mai mult sau e similar expedierii unui mail.   :habarnam:

#6041
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Cat? :lol: Daca sar in 24 imi fac si cruce (bine, eu il forjez de-l iau toti dracii, videocall pe skype, hotspot, mail pe push, browsing la greu, amanunte d-astea)

#6042
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
M-am jucat si eu ieri cu apel video in Duo, vreo 2 - 3 minute, de test.  In rest, ma stii, netul pe tableta, care are abonamentul ei, sau pe laptop, care are abonamentul lui... n-am de ce sa fac hotspot.  Iar pe telefon doar prin oras, de-o urgenta sau de umplut timpul.  Acum l-am frecat mai mult pt ca-i nou, cand ma plictisesc de el, estimez trei zile lejer.  
Mail-urile cred ca la 5 minute se sincronizeaza la mine.

#6043
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostRealThing, on 20 aprilie 2018 - 23:29, said:

Cat? :lol: Daca sar in 24 imi fac si cruce (bine, eu il forjez de-l iau toti dracii, videocall pe skype, hotspot, mail pe push, browsing la greu, amanunte d-astea)
Mai folosește cineva Skype,lol?

#6044
unixbrain

unixbrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 29.07.2009
lol da. Foarte multi ...

#6045
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View PostRealThing, on 20 aprilie 2018 - 22:56, said:

Din pacate La mine autonomia s-a dus pe paula, mi-am instalat outlook care e pe push non-stop, n-are setare de pus pe intervale de update, asa ca imi mananca autonomia pe paine.
Zânule, scapă de Outlook! Mănâncă bateria pe orice telefon. Mai bine asociezi în gmail conturile și consumul e mai mic.

Încă se folosește Skype, calitate video mai bună decât whatsapp sau messenger.

#6046
Giulik

Giulik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 28.06.2014
Revin cu update si poza.
Azi am efectuat un apel pe un device cu VOLTE si Digi Mobil si apare "HD" in timpul convorbirii

Attached Files



#6047
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostRealThing, on 20 aprilie 2018 - 22:56, said:

Din pacate La mine autonomia s-a dus pe paula, mi-am instalat outlook care e pe push non-stop, n-are setare de pus pe intervale de update, asa ca imi mananca autonomia pe paine.
poti baga adresa aia de mail de o folosesti in outlook in aplicatia de gmail

View PostVlad_22, on 21 aprilie 2018 - 06:14, said:

Mai folosește cineva Skype,lol?
ce alte alternative ar exista?
(Fara facebook si Whatsapp please #mUE zuck)

View PostGiulik, on 21 aprilie 2018 - 09:23, said:

Revin cu update si poza.
Azi am efectuat un apel pe un device cu VOLTE si Digi Mobil si apare "HD" in timpul convorbirii
lasa aparutul, spune-ne de auzit cum se aude

Edited by gumball3000, 21 April 2018 - 10:11.


#6048
axellred

axellred

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.07.2008

View Postgumball3000, on 21 aprilie 2018 - 10:11, said:

ce alte alternative ar exista?

Google Duo?!...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate