Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Rrclone nu mai imi afiseza progresul la upload

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Salut!
Dupa ce si-a facut update Rclone Browser nu mai imi arata cat a uploadat din fisiere. Fisierele se incarcat in google drive, dar eu nu stiu cat mai are. Ma puteti ajuta?

O seara buna!
Attached File  1.PNG   20.39K   30 downloads

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
RTFM

Stats are logged at INFO level by default which means they won’t show at default log level NOTICE. Use --stats-log-level NOTICE or -v to make them show. See the Logging section for more info on log levels.

#3
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010

View Postf300, on 05 septembrie 2017 - 08:28, said:

RTFM

Stats are logged at INFO level by default which means they won’t show at default log level NOTICE. Use --stats-log-level NOTICE or -v to make them show. See the Logging section for more info on log levels.


Unde scriu --stats-log-level? Multumesc frumos!

Edited by addy1607, 05 September 2017 - 09:02.


#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
99% ala este un parametru de command line.
Adica shortcutul de unde pronesti programul.

#5
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010

View Postbuyonevideo, on 05 septembrie 2017 - 09:21, said:

99% ala este un parametru de command line.
Adica shortcutul de unde pronesti programul.

Cum il adaug ca ma depașeste? Multumesc!

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
1. Faci un shortcut, daca nu are deja.
Presupun ca asta stii cum se face.
2. Click dreapta pe shortcut > properties > shortcut (sus) > target > mergi la finalul rindului, la final de tot.... adaugi asa: SPATIU -v > ok.... (in loc de SPATIU pui un spatiu, logic, da?!)

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Scuze ca n-am mai trecut pe aici, e un pic mai complicat pentru ca rclonebrowser de fapt e cel care controleaza programul de command line rclone. Cred ca cea mai simpla varianta e sa pui in fereastra de download fie (click pe) "Verbose output" fie Extra arguments: --stats-log-level NOTICE (sau -v, trebuie incercat).

Nu stiu daca le tine minte sau trebuie sa faci setarile la fiecare transfer. Se pot pasa optiunile si prin variabile din shell, din manualul rclone:

Quote

Every option in rclone can have its default set by environment variable.
To find the name of the environment variable, first, take the long option name, strip the leading --, change - to _, make upper case and prepend RCLONE_.
For example, to always set --stats 5s, set the environment variable RCLONE_STATS=5s. If you set stats on the command line this will override the environment variable setting.
Or to always use the trash in drive --drive-use-trash, set RCLONE_DRIVE_USE_TRASH=true.
The same parser is used for the options and the environment variables so they take exactly the same form.

Deci daca setezi in windows (sau de fapt cumva sa le ia in calcul rclonebrowser, scuze dar nu stiu exact cum se face asta pentru programele grafice in windows, poate ceva gen https://www.computer...es/ch000549.htm ) variabila (de exemplu):

RCLONE_STATS_LOG_LEVEL=NOTICE

cred ca ar merge (dupa aia rclonebrowser probabil pastreaza variabila asta si o paseaza lu' rclone).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate