Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

PC achizitie - 4000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#127
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View Postjegmihai, on 03 septembrie 2017 - 07:33, said:

Arunca o privire si la DeepCool Dukase v3.

Carcasa arata bine, spatioasa. In caz ca pe viitor voi lua un cooler pe lichid, se poate monta pe tavan?

Edited by andreiMembruAnonimut, 03 September 2017 - 21:25.


#128
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Da. Parca si in pozele de prezentare este sugerat acest lucru.

#129
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Postandrei_ionut, on 03 septembrie 2017 - 21:09, said:

O scurta lamurire: am ales acea sursa full modulara Seasonic focus+ aparuta recent. Cineva imi spunea ca au un mare dezavantaj aceste surse full modulare.

"Modularitatea e relativă, oricum ai nevoie de conectorii ATX 24pin, EPS12V 4/8pin și PCIe 6/8pin. Și cu cît sînt mai puține întreruperi între circuitul de forță din sursă și consumator cu atît mai puține șanse de a exista probleme gen contacte imperfecte care duc la provocarea de arcuri electrice în interiorul conectorilor care, la rîndul lor, au ca efecte șocurile de tensiune aplicate consumatorilor, creșterea consumului, degajarea de căldură și în multe cazuri distrugerea conectorilor și chiar defectarea consumatorilor. Am văzut destule în atîția ani de meserie încît să mă uit cu reticență la astfel de soluții. Sînt utile, nu zic nu, de exemplu te scapă de sîrme inutile din carcasă, dar asta vine cu un preț."

Chiar si cele noi vin cu astfel de probleme?
Ala probabil este un electrician in electrica de putere care crede ca se intampla pe stalpii lui de inalta tensiune, hebluri si contactoare,  se intampla si in pc-uriPosted Image

#130
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Raman la seasonic.

A mai ramas carcasa si gata.

#131
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Daca iti doresti ceva bun si fara beculete, arunca o privire si la asta: https://www.price.ro...ite_1345164.htm (alb), https://www.price.ro...ack_1345165.htm (negru). Eu am luat-o pe cea neagra cu 340 de lei. Se lucreaza usor in ea, are filtre de praf (fata, tavan, sursa), tot ce-si poate dori cineva care prefera ceva simplu si de calitate.Mai trebuie pus un ventilator in tavan si gata.Posted Image

Edited by MediumPlayer, 05 September 2017 - 10:40.


#132
AgentBuBu

AgentBuBu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.11.2015
daca tot ne aruncam la carcase scumpe : https://www.evomag.r...source=price-ro

#133
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Vreun update?

#134
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View Postandrei_ionut, on 03 septembrie 2017 - 22:57, said:

Raman la seasonic.

A mai ramas carcasa si gata.
De ce nu mergi pe acea be quiet de 500W 80+ recomandata mai in urma ? Este si mai ieftina si mai bine optimizata pt. ce ai tu nevoie !

#135
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Carcasa
Raman la Deepcool DUKASE V3. Imi pare o carcasa extrem de buna. WM facil, eleganta, spatioasa, materiale de calitate, optiune de instalare AIO pe tavan. Dar pcgarage nu are stoc pt ea. Incerc la altii. Sa vad unde.

Edited by andreiMembruAnonimut, 07 September 2017 - 02:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate