Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

SSD - TLC vs MLC

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
iThorr

iThorr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.11.2013
Salut. M-am hotarat sa imi cumpar si eu un SSD de 120 GB, dar din toata nebunia pe care am citit-o pe net, mai mult m-a dezorientat decat sa ma ajute. Am inteles ca cele cu memorie MLC sunt mai bune ca cele cu TLC... altcineva spunea ca nu conteaza asa de mult. Apoi am vazut ssd-uri cu memorie 3D nand, si mai tare am intrat in ceata :)  Lamuriti-ma si pe mine va rog ce sa aleg. Il cumpar pentru sistemul de operare si programele care le folosesti zi e zi (si hai acolo un mic joc gen league of legends). Eu am un buget in jur de 250 ron.  Ce imi recomandati?


Ma orientasem la asta: https://www.emag.ro/...c/pd/DHQ9G2BBM/

Dar dupa ce am citit, am dat putin inapoi.

Spuneti-mi parerea voastra, despre toata "nebunia" asta cu TLC, MLC, 3D Nand. si mai citeam si de controllere sa evit sandforce, altcineva sa evit pe cele de la marvell Posted Image

#2
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
tlc parca is mai dense si mor mai repede.
3d nand cred ca tot un fel de tlc ii.

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pe aceasta arie ai un topic care iti explica si nedumerirea ta. este doar pt unitatile de stocare

de altfel, mai avem un topic cu ceva recomandari de ssd-uri, poate iti este util sa-l frunzaresti, ultimele pagini cel putin unde lumea este activa si scrie

#4
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 06.09.2008
nu conteaza tehnologia, oricare te tine muulti ani.
Recomand sa iei cel mai ieftin de 240gb, 120 e mic, merge pt windows si cateva programe, dar daca vrei (si) jocuri minim 240gb.

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Vezi specificatiile, garantia si parerea utilizatorilor. Ca poate fi MLC de la Kingston V300 si degeaba.

Edited by neagu_laurentiu, 28 August 2017 - 19:45.


#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Pui problema gresit; nu il lasi mostenire nepotilor.

Am Macbook cu 512 Gb ssd din 2010 si merge fara problema. A costat o avere.

Pe scurt, ia acel SSD care iti ofera cea mai mare capacitate de stocare intr-o suma data.
In general sunt f fiabile, nici nu se pune problema atingerii limitelor pentru functionari uzuale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate