Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Ace stream files pe SS-IPTV

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Salut,

de curand am reusit sa configurez pe TV-ul meu smart aplicatia SS-IPTV si care functioneaza destul de bine, dar doar pentru playlist-urile de tip .m3u si care au o mare problema si anume cu streaming-ul nu este continuu. Se opreste dupa cateva secunde si apoi trebuie sa incarce din nou.
Intrebarea mea este cum se poate face, daca se poate vreo setare ca sa pot viziona in SS-IPTV fisiere de tip acestream (.xspf). La aceste playlist-uri/fisiere nu ai aceasta problema de oprire streaming.
Am incercat sa incarc in internal playlist dar nu vrea. Imi spune ca, continutul este gol. Deasemeni am incercat sa le salvez din VLC player ca si .m3u dar tot nu vrea.

Exista vreo 2 tutoriale dar in limba spaniola si nu prea se vede clar.

Poate ma ajuta cineva care a mai reusit o astfel de configurare.

Multumesc.

#2
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Imposibil din câte știu eu

#3
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Exista un videoclip chiar doua pe youtube in care se pare ca merge, dar sincer nu inteleg prea multe de acolo.
Iar in engleza nu am gasit.

Totusi pe site-ul celor de la SS-IPTV scrie ca la external playlist accepta si acest tip de fisiere dar tot nu vrea.

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postiovanelm, on 28 august 2017 - 12:51, said:

Salut,

de curand am reusit sa configurez pe TV-ul meu smart aplicatia SS-IPTV si care functioneaza destul de bine, dar doar pentru playlist-urile de tip .m3u si care au o mare problema si anume cu streaming-ul nu este continuu. Se opreste dupa cateva secunde si apoi trebuie sa incarce din nou.
Intrebarea mea este cum se poate face, daca se poate vreo setare ca sa pot viziona in SS-IPTV fisiere de tip acestream (.xspf). La aceste playlist-uri/fisiere nu ai aceasta problema de oprire streaming.

La mine merg listele m3u fluent iar in documentatia SS-IPTV scrie ca suporta liste xspf... Poti cate o lista de ambele tipuri sa incerc sa incarc la mine?

#5
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Da, si la mine merg fluent doar ca nu este streaming permanent ci cu intreruperi. Asta este o problema globala si nu celor de la SS-IPTV.
In documentatie scrie ca suporta XSPF, dar doar la external links si desi am incercat si asa tot nu vrea.

Poate incerci la tine si-mi zici si mie daca reuseti imi zici. Ca eu nu am reusit sa-i dau de cap.

Merci

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postiovanelm, on 28 august 2017 - 13:59, said:

Poate incerci la tine si-mi zici si mie daca reuseti imi zici. Ca eu nu am reusit sa-i dau de cap.
Merci

Pai e problema de server... Nu am liste sa incerc si nici chef sa caut dar cele m3u par sa mearga fluent..

#7
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
OK, poate cand iti faci ceva timp incerci varianta de xspf sa vezi daca iti ruleaza.

Numai bine.

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Da... HD-urile m3u se cam vad cu intreruperi... Treaba de server...

Edited by rosix, 28 August 2017 - 14:15.


#9
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Vă mai funcționează aplicația asta în televizor Samsung? Mie nu de când au făcut ăia de la mediapro Spania gălăgie.

#10
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Mie pe Philips 43PUH6101 merge, dar cu probleme de blocare cateodata

#11
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014
Mie imi merge pe Philips dar doar cateva tari fara Romania am la inceput de unde sa aleg. Tre' sa mai sap sa vad ce si cum. Nu prea am timp.

#12
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Da, acele tari sunt by default in aplicatie. Trebuie sa incarci un playlist m3u pe site-ul aplicatiei ss-iptv si apoi sa conectezi televizorul la site printr-un cod dat de TV.
Ai foarte multe video demo pe net.

#13
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Cum se pot converti un stream rtmp in m3u sau m3u8 pt a funcționa in smart iptv ? Această aplicație nu suportă stream rtmp

#14
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Unele merg cu http://www.rtmptom3u8.com/

#15
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Da. Am reusit cu acel site insa trebuie scris si :1935 nr de port dupa adresa de stream. Unele au mers altele nu. Exemplu carevmerg dupa conversie : KTV, InfoHD, Brasov Tv, Alfa&Omega. Restul nu. Ma interesa TvSud, GTv, MDITV, PloiestiTv, Rapsodia Tv, Tezaur Tv, Columna Tv

#16
mados

mados

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.11.2007

View Postiovanelm, on 28 august 2017 - 12:51, said:

Salut,

de curand am reusit sa configurez pe TV-ul meu smart aplicatia SS-IPTV si care functioneaza destul de bine, dar doar pentru playlist-urile de tip .m3u si care au o mare problema si anume cu streaming-ul nu este continuu. Se opreste dupa cateva secunde si apoi trebuie sa incarce din nou.
Intrebarea mea este cum se poate face, daca se poate vreo setare ca sa pot viziona in SS-IPTV fisiere de tip acestream (.xspf). La aceste playlist-uri/fisiere nu ai aceasta problema de oprire streaming.
Am incercat sa incarc in internal playlist dar nu vrea. Imi spune ca, continutul este gol. Deasemeni am incercat sa le salvez din VLC player ca si .m3u dar tot nu vrea.

Exista vreo 2 tutoriale dar in limba spaniola si nu prea se vede clar.

Poate ma ajuta cineva care a mai reusit o astfel de configurare.

Multumesc.
Aplicatia functioneaza foarte bine, la fel si stream urile daca sunt active.
Eu o folosesc de cativa ani

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate