Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

cezariana vs nasterea naturala

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#37
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Un doctor varza.

Intr-o sarcina normala poti sa faci sex pana la sfarsit.

Cezariana e de recomandat cand e necesara, nu ca nu vrea doctorul sa se deplaseze noaptea, ca de-aia s-a facut doctor, sa lucreze de la 9 la 5, luni-vineri. Sau nu.

Depinde de cum a nascut mama ta, sincer. Daca ea a avut o nastere ok, e cel mai probabil ca si la tine o sa fie la fel.

La mine s-a intors puradelul pe la 27 de saptamani si sunt cazuri in care se intoarce cu cateva zile inainte de nastere sau, cateodata, chiar in timpul travaliului.

La 22 de saptamani trebuie sa fii un profesionist jalnic sa nu iti dai seama de sexul copilului. Noi am fost parca la 18 saptamani si nu s-a pus problema sa nu se vada.

#38
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Terminati cu recomandarile astea cu sexul, ca stiti voi mai bine. Daca doctorul ala i-a facut investigatiile si ii stie istoricul si a tras niste concluzii, nu credeti ca e cazul sa ia in seama ce spune? Sau in fine, sa mearga la alt doctor. Dar mi se pare o inconstienta crasa sa iei sfaturi de pe forum intr-un astfel de caz. Sunteti voi asa de siguri ca nu are/poate sa aiba complicatii, de ii dati liber la sex? Ati consultat-o voi, aveti vreunul facultatea de medicina?

Duduie, daca vrei sa faci sex, te du la alti doctori, pana gasesti pe unul sa-ti dea voie. Daca sunt mai muti cu aceeasi parere, gandeste-te la mijloace alternative. E atat de simplu.

PS. ai cam gresit forumul, pe-aici nu gasesti mamici. Vezi ca e unul desprecopii si, mai modern, o gramada de grupuri pe Facebook.

Edited by Michidoo, 26 August 2017 - 20:30.


#39
luminita-

luminita-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 01.04.2010
In general ginecologii pentru a lua mai multi bani si de a scapa de stres recomanda cezariana. Daca tu stii ca nu ai probleme de sanatate, poti merge la mai multi medici si sa le ceri parerile. Daca sarcina e ok, tu la fel... naste natural. Daca apar probleme la tine sau la fat, atunci alegi cezariana. Eu daca as fi insarcinata si nu ar aparea complicatii, cu siguranta as naste natural. Iar de sex nici nu se pune problema, nucleul atentiei tale ar trebui sa fie bebelusul

#40
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
mesaj sters.

Edited by dalu364, 27 August 2017 - 15:08.


#41
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Auzi părere de femeie !!!..de sex nici nu se pune problema “...:(,

#42
Vulpitzaxd

Vulpitzaxd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.08.2017
Las-o, ca are creierul slab circumvolutionat si o logica de-a rasu'-plansu'. Posted Image E o dubioasa din aia cu religia & shit si cica viitoare doctorita. Si ne mai miram ce erori de medici ies din umf. Posted Image

View Postluminita-, on 19 iulie 2017 - 15:18, said:

Eu termin la anul medicina,


#43
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Postluminita-, on 27 august 2017 - 13:01, said:

In general ginecologii pentru a lua mai multi bani si de a scapa de stres recomanda cezariana. Daca tu stii ca nu ai probleme de sanatate, poti merge la mai multi medici si sa le ceri parerile. Daca sarcina e ok, tu la fel... naste natural. Daca apar probleme la tine sau la fat, atunci alegi cezariana. Eu daca as fi insarcinata si nu ar aparea complicatii, cu siguranta as naste natural. Iar de sex nici nu se pune problema, nucleul atentiei tale ar trebui sa fie bebelusul

De ce? Endorfinele sunt bune pentru bebelus.

#44
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postluminita-, on 27 august 2017 - 13:01, said:

In general ginecologii pentru a lua mai multi bani si de a scapa de stres recomanda cezariana. Daca tu stii ca nu ai probleme de sanatate, poti merge la mai multi medici si sa le ceri parerile. Daca sarcina e ok, tu la fel... naste natural. Daca apar probleme la tine sau la fat, atunci alegi cezariana. Eu daca as fi insarcinata si nu ar aparea complicatii, cu siguranta as naste natural. Iar de sex nici nu se pune problema, nucleul atentiei tale ar trebui sa fie bebelusul

View Postluminita-, on 12 ianuarie 2016 - 16:42, said:

Buna ziua! Problema mea este urmatoarea:
De cate ori sunt intr-o colectivitate, am stari ciudate cum ar fi nervozitate, incordarea musculaturii scheletice, ma pierd, nu am voce, vorbesc fara a tine cont de regulile gramaticale si daca sta cineva alaturi de mine incep sa tremur. Cand sunt singura, sau cand ma baga cineva in seama, ma simt perfect.
Si inca ceva ce mi se pare ciudat.... mi-ar placea sa imi fac prieteni, sa interactionez cu colegii de facultate, dar nu pot. Iar cand ma baga cineva in seama am tendinta de a fugi si de a da impresia ca ignor, cu toate ca imi face deosebita placere sa discut cu cineva. Deci, ce mi se intampla?

Asta e un fel de...daca eu nu fac, sa nu faca nici altii....invidie Posted Image  Posted Image ?

#45
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Pentru problemele pe care le ai, mergi la doctor.
1, 2, 3, consulta cati vrei, nu userii de pe forum sunt in masura sa iti spuna daca faci sex ori ba pe perioada sarcinii.

Topicul se inchide, exista topic despre nasterea prin cezariana si implicatiile ei, in plus, aproape nimic constructiv (cu cateva exceptii) in postarile de pe acesta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate