Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Barrio Residence (Victoriei)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
lolwtfomg

lolwtfomg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.08.2017
Ansamblul este in constructie (finalizare martie 2018). Ca locatie este in zona Piata Mihalache (1 Mai), pe strada Maior Campeanu Alexandru. Site-ul ansamblului: http://barrio-residence.ro/. A cumparat cineva vreun apartament aici sau detine mai multe informatii (dezvoltator etc.)? Multumesc.

#2
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Ansamblu duce cu gandul ca ar fi ceva alcatuit macar din doua componente. De fapt e un bloc inghesuit pe o straduta de case.

#3
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,470
  • Înscris: 24.02.2017
Dar nici nu costa mult .... ce sa zic ....

Attached Files



#4
protocala

protocala

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 04.04.2017
Trimite mi mesaj si vorbim, pe aici citesc si posteaza curiosii fara alte treburi.

#5
lolwtfomg

lolwtfomg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.08.2017

 Bogotta, on 24 august 2017 - 13:44, said:

Dar nici nu costa mult .... ce sa zic ....

Constructiv input, merci.

#6
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017
119000 + TVA inseamna 141610 euro pentru un apartament de 57.42 mp utili - http://barrio-reside...2-camere-tip-1/ . Desigur ca ei iau in calcul si terasa aia ca suprafata utila, dar asta e doar o mizerie de marketing, ca ala nu e suprafata utila.

Deci la un calcul simplu vine 2466 euro / mp util. Ieftin ca braga.


La alea de 3 camere, peretele ala oblic va face viata oricarui doritor de mobila o adevarata placere. A, plus ca la 2400+ euro / metru patrat util, spatiu de depozitare dedicat la ala de 2 camere nu exista, ca doar n-avem aspirator si schiuri.

Edited by ApostolulAndrei, 24 August 2017 - 14:07.


#7
lolwtfomg

lolwtfomg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.08.2017

 ApostolulAndrei, on 24 august 2017 - 14:05, said:

119000 + TVA inseamna 141610 euro pentru un apartament de 57.42 mp utili - http://barrio-reside...2-camere-tip-1/ . Desigur ca ei iau in calcul si terasa aia ca suprafata utila, dar asta e doar o mizerie de marketing, ca ala nu e suprafata utila.

Deci la un calcul simplu vine 2466 euro / mp util. Ieftin ca braga.


La alea de 3 camere, peretele ala oblic va face viata oricarui doritor de mobila o adevarata placere. A, plus ca la 2400+ euro / metru patrat util, spatiu de depozitare dedicat la ala de 2 camere nu exista, ca doar n-avem aspirator si schiuri.

Da, ai dreptate. Sunt si cu 75 utili si terasa de 20 insa la 129,000+TVA. La care se adauga desigur locul de parcare de 15,000+TVA. Finisajele sunt de lux si foarte scumpe insa cel mai mult platesti locatia se pare.

#8
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 lolwtfomg, on 24 august 2017 - 14:30, said:

Finisajele sunt de lux si foarte scumpe
De unde stii, nu ziceai ca e nefinalizat?

(Mai bine iti faceai username barrioresidence, nu stiu ce dracu va tot ascundeti)

#9
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,470
  • Înscris: 24.02.2017

 lolwtfomg, on 24 august 2017 - 13:59, said:

Constructiv input, merci.


Cu placere. Succesuri !

#10
lolwtfomg

lolwtfomg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.08.2017

 bladhaund, on 24 august 2017 - 14:37, said:

De unde stii, nu ziceai ca e nefinalizat?

(Mai bine iti faceai username barrioresidence, nu stiu ce dracu va tot ascundeti)

Sau mai bine ai intra pe linkul pe care l-am pus si ai citi despre finisaje in loc sa intri aici si sa arunci cuvinte fara sa ai habar de nimic sau sa contribui cu ceva. Am facut topicul asta pentru ca sunt interesat sa cumpar un apartament si am nevoie de pareri sau informatii in plus, nu de comentarii imbecile.

Edited by lolwtfomg, 24 August 2017 - 14:42.


#11
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Ti-am zis parerea mea: un bloc inghesuit facut pe un loc de casa. Denumirile pompoase de "ansamblu" sau "complex" aplicate unei simple cladiri banale sunt un semn de intrebare.

 lolwtfomg, on 24 august 2017 - 14:41, said:

Am facut topicul asta pentru ca sunt interesat sa cumpar un apartament
Poti sa gasesti o casa tot in acelasi cartier, la acelasi pret/mp.

Edited by bladhaund, 24 August 2017 - 14:47.


#12
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,470
  • Înscris: 24.02.2017
Omul vrea la bloc , nu la casa. Si a specificat clar ca nu vrea comentarii imbecile , ca astea pe care le dam noi aici. Probabil ca el confunda forumul cu vreun birou de consultanta juridica unde toti sunt la costum sii ii vorbesc numai din legi si jurisprudente. ....

#13
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Sau este reclama mascata Č™i este vreun agent de vanzari. Prea acide răspunsurile sincer...

Edited by mannyx92, 25 August 2017 - 07:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate