Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Gmail 2 conturi

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
eu05

eu05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2014
Pot sa ma conectez in apliatia gmail cu doua conturi gmail (fara a se sincroniza intre ele) si fara sa se contecteze al doilea cont in alte aplicatii precum play store?

Edited by eu05, 23 August 2017 - 12:26.


#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Da, poți. Doar că rămâne principal cel din setări, conturi, google. Nu se sincronizează decât acela, dar primești mesaje pe cel secundar. Dar atenție, dacă ai selectat agenda pe google, s-ar putea sa iti ia și acele numere de telefon din cont. În setări, agendă, alege sincronizare doar cont principal.

#3
eu05

eu05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2014
Da, vreau sa ramana contul principal (cel personal) si da ar fi perfect sa primesc mail-uri de pe contul de gmail de la munca, daca se adauga si agenda nu ma deranjeaza. Dar cand ma conectez cu al doilea cont chiar daca scot de la setari sa nu se sincronizeze calendar, etc. in google play pot schimba intre conturi. Eu nu vreau asta vreau sa primesc doar mesaje si atat. Daca se poate cum fac asta? E vorba de android 6.

#4
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
instaleaza o aplicatie dedicata de mail.

#5
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011

 eu05, on 23 august 2017 - 12:21, said:

Pot sa ma conectez in apliatia gmail cu doua conturi gmail (fara a se sincroniza intre ele) si fara sa se contecteze al doilea cont in alte aplicatii precum play store?

În aplicația dedicată GMail poți adăuga mai multe adrese de email (de Gmail sau altele) și poți alege dacă să vezi toate emailurile la un loc sau pe fiecare adresă în parte. Sincronizarea o face aplicația și doar pentru emailuri.

Spor!

#6
eu05

eu05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2014
Am reusit sa il adaug ca si cont imap. Daca adaug cont google il aduga si in alte aplicatii. Multumesc pentru raspunsuri.

#7
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011
Dacă îl adaugi direct din Setările telefonului atunci, da, îl pune și în alte aplicații. Dacă te duci în aplicația de email Gmail - 3 linii sus-stânga - Setări - Adaugă cont ar trebui să-ți aducă doar emailurile. Eu așa am (ce-i drept, a doua adresă este de yahoo) și nu-mi aduce decât emailurile separat, fără alte chestii...

#8
eu05

eu05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2014
Pentru yahoo, outlook, etc. merge dar pentru gmail te trimite direct in setari.
Mi-ar place sa adaug si contactele dar prefer sa raman doar cu mail decat sa se conecteze si in celelalte aplicatii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate