Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Samsung Galaxy s8 de pe OLX

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Vreau sa iau telefonul asta de pe olx.
Intrebare: sunt mai multe modele? Gen dual sim/ single sim?

Vine in mai multe variante de memorie? Etc?

Se sparge chiar atat de usor? Telefonul o sa fie facut cadou cuiva care distruge cam un telefon pe an. :(

#2
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Exista variante dual-sim/single sim si cu memorie 64 sau 128 gb. Dar nu-ti recomand sa cumperi un asemenea telefon de pe olx, pentru ca exista riscul foarte mare sa iei tzeapa. Stiu ca e tentant sa cumperi un telefon de 3500-4000, cu 1000 de lei mai putin. In ceea ce priveste rezistenta, este realizat din sticla si metal. Deci daca il vei scapa pe fata sau spate, sunt sanse mari sa crape sticla, iar daca il scapi pe lateral, metalul se va indoi. Si daca persoana cui i-l daruiesti chiar "rezolva" cate un telefon pe an, nu prea cred ca iti va conveni sa sparga un flagship. Mai bine ii iei ceva mai ieftin, poate dintr-un policarbonat. Ala mai rezista la cazaturi. Ori ii iei un Caterpillar :D

Edited by serban57, 22 August 2017 - 17:03.


#3
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Difera performantele intre cele dual si single sim?
Se poate pune card de memorie, nu?

De ce sa nu iau de pe olx?

Din pacate nu e atenta deloc cu telefoanele dar nu vreau sa ii iau ceva in bataie de joc... i-as lua iphone 7, dar apare in curand 8 asa ca nu merita.

Ca fapt divers o colega a spart ecranul la un s8 la 3 ore de achizitionare, iar a doua zi si spatele. 😂😂😂

#4
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Ai grija sa nu fie blocate in retele sau sparte (unele furate). Se poarta la greu. In special preturile dubios de mici...

In plus, daca nu e vandut oficial in Romania like Samsung, Emag etc. NU o sa beneficieze de HD/LTE Voice si Wi-Fi Voice, doua functii foarte importante pentru ca il transforma dintr-un telefon banal in unul cu adevarat premium.

#5
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017

View Postcatalin11catalin, on 22 august 2017 - 17:13, said:

Difera performantele intre cele dual si single sim?
Se poate pune card de memorie, nu?

De ce sa nu iau de pe olx?

Din pacate nu e atenta deloc cu telefoanele dar nu vreau sa ii iau ceva in bataie de joc... i-as lua iphone 7, dar apare in curand 8 asa ca nu merita.

Ca fapt divers o colega a spart ecranul la un s8 la 3 ore de achizitionare, iar a doua zi si spatele. 😂😂😂
Se poate pune si card de memorie in el de pana la 256 gb. Cat despre cumparatul de pe olx, ti-am spus motivul. Iar daca sa ii daruiesti ceva intre 1000-2000 de ron, inseamna bataie de joc, e greu de noi.

#6
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View PostMonitoxus, on 22 august 2017 - 17:24, said:

Ai grija sa nu fie blocate in retele sau sparte (unele furate). Se poarta la greu. In special preturile dubios de mici...

In plus, daca nu e vandut oficial in Romania like Samsung, Emag etc. NU o sa beneficieze de HD/LTE Voice si Wi-Fi Voice, doua functii foarte importante pentru ca il transforma dintr-un telefon banal in unul cu adevarat premium.
Pai asta pot verifica pe loc: schimb
2 cartele orange voda si gata. Cine fura full box?

Nu inteleg o chestie: cele 2 functii merg doar daca telefonul e cumparat din ro? Daca e adus de afara nu merg?

#7
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Eu l-am scapat de la aproximativ 50 cm si are o zgarietura mica in partea de sus. Poate am avut noroc. Dar da pare destul de sensibil, s6 imi permiteam sa il arunc pe birou, cu asta imi e frica.
Sunt multi care il cumpara ieftin, pe firma, prelungire abonament, reducere de angajat. Ai grija sa fie sigilat si sa aibe factura.
Ca probleme cunoscute pana acum:
- eu m-am lovit de o tenta galbena a display-ului (am rezolvat din soft)
- focus prost la distanta patita de un prieten (si care se rezolva cu batut telefonul in podul palmei.....dap, telefon de 3000-4000 de lei, il "repari" batandu-l in podul palmei)

Deci verifica treaba asta in caz ca telefonul nu este sigilat, poate il vinde din cauza problemelor.

Inca nu sunt codate, am 2 s8 uri luate cu prelungire la orange (unul pe firma) si sunt necodate, deci ai sanse mari sa il prinzi liber de retea.

Nu cumpara dual sim, nu este adus oficial in Romania si nu ti-l va accepta la samsung in service (intrebat personal la samsung plaza). Te trimit la depanero. De altfel, la o cautare simpla o sa vezi ca nu il gasesti la magazinele mari ci doar la dubiosi gen alexgsm, telefoane gsm, chiar si quick mobile Posted Image

Edited by Maryus89, 22 August 2017 - 17:39.


#8
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,356
  • Înscris: 03.04.2004

View PostMonitoxus, on 22 august 2017 - 17:24, said:

Ai grija sa nu fie blocate in retele sau sparte (unele furate). Se poarta la greu. In special preturile dubios de mici...In plus, daca nu e vandut oficial in Romania like Samsung, Emag etc. NU o sa beneficieze de HD/LTE Voice si Wi-Fi Voice, doua functii foarte importante pentru ca il transforma dintr-un telefon banal in unul cu adevarat premium.
Ii pui softul de pe Sammobile pt csc ROM si iti va functiona atat meniul de dual-sim cat si Volte/VoWifi pe Orange.
Asa cel putin era pe S7 dual-sim si mergea fara probleme.

#9
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bX5zeJ9ZCJY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Îi iei şi o husă şi e prieten cu asfaltul.

#11
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Mare atentie la cumpararea telefonelor Samsung Galaxy de pe site-uri precum OLX deoarece pe piata exista foarte multe fake-uri, adica imitatii de Galaxy. Iar unele imitatii sunt foarte bine realizate si astfel greu de depistat ca fiind fake-uri. Deci, documenteaza-te foarte bine inainte de a cumpara despre cum sa diferentiezi un fake de un original.

Edited by Real_NEO, 22 August 2017 - 19:22.


#12
Covaciusever1

Covaciusever1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.09.2017
cum sa castigi la pariuri http://kibuilder.com/S5v

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate