Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Rate la emag prin Cetelem

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
Buna tuturor
Ati cumparat in rate de la emag printr-un credit cetelem?
Cat timp dureaza aprobarea?
Care sunt pasii?
Este rentabil sa iei in rate?
Multumesc

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Posted Image

#3
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006
Este "rentabil" sa iei in rate doar daca ai un card de cumparaturi si iei in x rate egale.

#4
Zo-haN

Zo-haN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 10.11.2009
Am cumparat eu in rate Cetelem de pe Emag, nu dureaza deloc, 10 minute pana completezi toate datele online.
Daca iti aproba cumparatura, vei vedea si suma totala de plata, la mine a fost cu 150 ron peste ce am cumparat, pentru 6 rate fixe. Pretul produsului a fost 1450 RON.
Cand iti ajunge produsul, completezi la curier toate datele pentru Cetelem, pe hartie.

Acum numai tu poti spune daca iti renteaza sau nu, eu ti-am dat un exemplu.

#5
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
E foarte rentabil, de fapt orice iei in rate e foarte rentabil pentru cumparator... Creditorul merge pe pierdere cand se gaseste unul care sa ia in rate...

#6
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 29.07.2017
Chiar si bancile o duc greu in ziua de azi. Date oficiale spun ca 2/3 din bancile de la noi intre 2012-2016 au avut profit zero.

#7
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 14.03.2013

 jericho, on 22 august 2017 - 14:30, said:

E foarte rentabil, de fapt orice iei in rate e foarte rentabil pentru cumparator... Creditorul merge pe pierdere cand se gaseste unul care sa ia in rate...
Serios? :)
Stii cat este comisionul (procent din suma) la banca la o suma X daca cineva ia in 12 rate egale "fara dobanda"?
Trust me, adaosurile sunt mari la articole ca sa acopere ratele acelea. De ce crezi ca atunci cand este "black friday" (alea lunare mai nou pe emag) nu mai gasesti rate egale (sau maxim 3-4)?

#8
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@jm2010 De BF2016 emag a avut la majoritatea cardurilor de credit 12 rate fara dobanda. M-am si folosit de acea facilitate. De ce as da azi 2000 lei cand pot da 166.66 timp de 12 luni?

@Starcraft11 nu lua prin cetelem, mai bine un card de credit de la o banca care ofera rate fara dobanda de la emag. De ex cel BT costa 25 lei pe an, dar poti recupera acei bani prin puncte...

#9
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

 greenlife, on 22 august 2017 - 14:41, said:

Chiar si bancile o duc greu in ziua de azi. Date oficiale spun ca 2/3 din bancile de la noi intre 2012-2016 au avut profit zero.
Asta pt ca exporta profiturile in paradisuri fiscale ca sa nu plateasca impozite pe profit la stat .Bancile o duc cel mai bine.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 jm2010, on 22 august 2017 - 14:46, said:

Serios? Posted Image
Stii cat este comisionul (procent din suma) la banca la o suma X daca cineva ia in 12 rate egale "fara dobanda"?
Trust me, adaosurile sunt mari la articole ca sa acopere ratele acelea. De ce crezi ca atunci cand este "black friday" (alea lunare mai nou pe emag) nu mai gasesti rate egale (sau maxim 3-4)?
LA orice "promotie" de la emag iti poti lua in rate fara dobinda.

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 jm2010, on 22 august 2017 - 14:46, said:

Serios? Posted Image
Stii cat este comisionul (procent din suma) la banca la o suma X daca cineva ia in 12 rate egale "fara dobanda"?
Trust me, adaosurile sunt mari la articole ca sa acopere ratele acelea. De ce crezi ca atunci cand este "black friday" (alea lunare mai nou pe emag) nu mai gasesti rate egale (sau maxim 3-4)?
Fratele jericho era ironic...

#12
Alex024

Alex024

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.08.2017
Buna. Am o intrebare...am achizotionat un telefon in rate prin ecredit...cetelem,creditul a fost acceptat, contractul semnat si expediat. Aveti idee cam in cat timp mi se va livra telefonu?

#13
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Nu suni mai bine la magazinul de unde l-ai cumparat?

#14
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
Totusi cand cumperi in rate prin cetelem poti sa cumperi de orice suma sau au o limita de pret?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate