Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Job Harris Pye

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
FBRS

FBRS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2017
Buna seara! Am primit recent o oferta de job in UK, in cadrul firmei Harris Pye, pe postul de operator cnc. Am lucrat pe acest post in Romania si am terminat facultatea de Inginerie mecanica. Salariul este de 10 lire pe ora, avand cazarea, transportul si masa incluse. Ma tenteaza foarte tare oferta, insa nu stiu foarte multe detalii despre aceasta firma. A mai auzit cineva de ea? Sunt posibilitati de promovare pe viitor? Merita sa accept? Multumesc anticipat!

#2
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Pai daca ai cazare, transport si masa inclusa, ce mai astepti ? ~1500 de lire pe luna cu alea incluse o duci binisor.
Si firma arata bine, cel putin din prisma site ului, nu pare genul la aia care te abordeaza pe strada sa ti propuna un job nu stiu unde..

#3
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 23.10.2015
Oferta este direct de la firma respectiva sau este o agentie care iti promite un job acolo?

#4
FBRS

FBRS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2017
Direct de la ei, am primit un contract flexibil de munca, unde este mentionat, printre altele, ca ma vor contacta cand au nevoie de personal pe perioade determinate de timp.

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
10 £ / ora este un salariu foarte bun pentru inceput , avand in vedere si celelalte facilitati, respectiv cazare , masa , transport.
Nu pune  baza doar pe asta . Spune ca accepti si trebuie sa vezi contractul de angajare in totalitate inainte de a semna. Termeni si conditii.

Apoi este usor de decis. Chiar daca nu iti va conveni cazarea in zona in care activeaza ei cred ca nu va fi asa scumpa o chirie.

Edited by keta, 17 August 2017 - 00:51.


#6
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Ai spus ca in contract e stipulat ca programul e flexibil si te chiama ei cand au nevoie. Ai grija sa nu te cheme doar 1-2 zile pe saptamana cand au ei nevoie si atunci ai pus-o, chiar daca iei 10 lire pe ora. Citeste bine contractul....

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFBRS, on 16 august 2017 - 22:49, said:

Direct de la ei, am primit un contract flexibil de munca, unde este mentionat, printre altele, ca ma vor contacta cand au nevoie de personal pe perioade determinate de timp.

Zero hours contract? Trebuie să ai încredere în angajator și să știi că are ore să îți dea.

Cum mai exact au dat ei de tine? E important ca sa fii sigur că nu e scam.

Edited by MembruAnonim, 18 August 2017 - 12:46.


#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
cum adica "te cheama ei cand au nevoie" ? poate nu au nevoie nici macar o ora pe saptamana, poate nici macar o ora pe luna....eu zic ca e un risc major asta, mai ales intr-o tara straina unde nu cunosti pe nimeni (cam asta intleg)....esti mort fara bani, nu te ajuta nici naiba .

Parerea mea...stabileste foarte clar numarul de ore , si asta scris (prin contract), engelzoii nu sunt cei mai onesti oameni de pe planeta, ai mare grije ce iti negociezi, ca ce ramen scris, aia e si aia te protejeaza, nu vorbele , nu intelegerile prin telefon .

Edited by cuculea, 26 August 2017 - 08:39.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate