Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Midea Ultimate Comfort

- - - - -
  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#37
daciangeorge

daciangeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 27.03.2009
Azi l-am receptionat.Daca functioneaza precum arata totul este bine.Numai sa gasesc cine sa mi- monteze in Baia Mare

#38
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009

 daciangeorge, on 30 august 2017 - 13:29, said:

Azi l-am receptionat.Daca functioneaza precum arata totul este bine.Numai sa gasesc cine sa mi- monteze in Baia Mare
Sa-l stapanesti sanatos, asteptam impresii despre al in functionare.

#39
daciangeorge

daciangeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 27.03.2009
Multumesc.Sper ca pe luni.

#40
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Astazi am desfacut jucaria la sediul importatorului unde dl Chirila m-a primit cu toata deschiderea .
Plusuri:
-arata bine
-are schimbatoarele de caldura tratate hidrofobic
-nu are rezistenta carter cea ce confirma zic eu cei 1w in standby din certificatul eurovent
-codurile corespund cu certificatul eurovent
-freon  R32
-motor BLDC pe unitatea exterioara ce confirma ca este full DC inverter, probabil ca la fel este si cel al unitatii interne
https://ro.wikipedia...uu_fără_perii

Minusuri:
-lipseste stikul pt Wifi se pare ca este doar Wifi ready la care se adauga un cost suplimentar
-lipseste rezizistenta din tavita unitatii exterioare pt degivrare aici ramane ca dl Chirila sa puna intrebare la
producator cum anume functioneaza la -25C fara degivrarea UE.

Nu am reusit sa pozez eticheta compresorului care este pe partea cealalta, la mana se simtea..dar nu am desfacut mai mult unitatea exterioara.
Astept opiniile voastre .

Attached Files



#41
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
Multumim pentru poze, le asteptam ca pe painea calda, in poze arata ok ca orice lucru nou dealtfel, se pare ca trebuie sa ne incredem in documente in lipsa rezistentelor (o fi bine? o fi rau ? ) Codurile din specificatiile tehnice le-ai indentificat pe undeva sau sunt doar in hartii ?

Attached Files



#42
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Codurile sunt pe etichetele unitatilor din poze.

Edited by tataiepure, 30 August 2017 - 20:39.


#43
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
ma refeream la cele incercuite din documentul atasat mai sus
Indoor code 22022011009818 22022011009798
outdoor code 22022016009600 22022016009599
nu la acestea
Indoor MSMTAU-09HRFN8-QRD6GW MSMTAU-12HRFN8-QRD6GW
Outdoor MOB01-09HFN8-QRD6GW MOB01-12HFN8-QRD6GWC
la cele din urma poate sa corespunda mai multe codurii, diferenta fiind facuta de dotari sau accesorii

#44
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Da posibil sa ai dreptate insa ma uit pe poze si nu gasesc corespondenta....

Edited by tataiepure, 30 August 2017 - 21:35.


#45
T_Adrian

T_Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.03.2015
Am asteptat ziua asta cu niste preseturi o idee prea sus, se pare.

Stim pretul pentru modulul wifi? Pentru mine reprezinta ceva ce nu poate lipsi astazi de pe un sistem de climatizare decent, care aspira spre clasa medie.

Pentru o pozitie finala, as astepta raspunsul producatorului  cu privire la modalitatea de degivrare la temperatura scazuta (sper inca sa avem o explicatie surprinzatoare, prin care sa intelegem cum anume se evita acumularea stratului de gheata in tava unitatii exterioare).

Multumiri atat colegului de forum, cat si domnului Chirila.

#46
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
am fotografiat toate etichetele posibile....

Edited by tataiepure, 30 August 2017 - 21:33.


#47
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
oare noi vorbim despre aceelasi produs : https://www.midea-el...-comfort-2,6-kw

#48
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
Se pare ca nimeni nu poate confirma sau infirma daca modelul importat la noi - midea ultimate comfort- este aceelasi cu cel din certificatul eurovent - midea everest ultimate comfort, care are garantie de 7 ani in Polonia.

#49
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007

 crispolux, on 31 august 2017 - 19:22, said:

Se pare ca nimeni nu poate confirma sau infirma daca modelul importat la noi - midea ultimate comfort- este aceelasi cu cel din certificatul eurovent - midea everest ultimate comfort, care are garantie de 7 ani in Polonia.


Tataiepure a facut foto etichetei energetice si cutiilor ue si ui si se vede acolo ca e acelasi cod cu cel de pe certificatul  Eurovent,  MSMTAU 12HRFN8...(trebuie sa te uiti atent dar se vede cu putin efort). La noi se vinde cu 3 ani garantie si 2 ani extragarantie la plata unei sume...parca 300 de lei era. De, țară bananiera, pe noi ne trateaza altfel. Daca in alte tari isi permit sa dea 7 ani garantie inseamna ca e un produs fiabil.

Edited by instabilu, 31 August 2017 - 20:53.


#50
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
Discutia vreu sa fie constructiva in avantajul nostru, dar daca citeai un pic mai sus mai are niste  coduri de produs Indoor code 22022011009818/22022011009798
outdoor code 22022016009600/ 22022016009599 si apare cuvantul everest, poate este pus la bascalie sa-i impresioneze pe altii asa cum midea vertu plus=vivax v design sau vision romstal= midea

#51
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007
Nu stiu cat de relevante sunt acele coduri, pentru mine e important sa meargă cel putin pana la -25°C si sa-mi ofere atâta căldură cat e specificat in certificatul Eurovent. Ca aparatul vandut in Polonia e posibil sa aibă o functie in plus...amanunte. Si la ac-ul meu mai scump am funcții mai multe fata de ac-ul mai ieftin...ce folos?, oricum multe din ele nu le folosesc.  Răcire, incalzire, dezumidificare, programare...cam astea sunt cele pe care le folosim frecvent. Totusi eu zic ca nu e un banal ac care merge pana la -15°C caruia i-au atasat un cod de la Ultimate Comfort...teoria conspirației...sa-i  "facem" pe români...
Oare Bmw-urile si Mercedes-urile aduse in Romania au toate sistemele cu cele vândute in Germania? ABS, EBV, ESP, ABC, XYZ sau in Romania se vand doar cele care au doar ABC si XYZ? Dar air bagurile le-or  avea pe toate? S-o băgăm in stalp sa vedem! Hai ca aberez dar mi se pare ca prea despicam firul in 4. Dar la Daikin, Mitsubishi, Hitachi ori alte marci avem si alte coduri in afara de cele de pe ui, ue, eticheta energetica si certificatul Eurovent? Doar Midea starneste suspiciuni?

Edited by instabilu, 31 August 2017 - 21:54.


#52
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Mda eu astept explicatii desi aveam multe sperante.... poate ne uimeste cu ceva .

#53
lkaroly

lkaroly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.05.2007

 tataiepure, on 31 august 2017 - 22:07, said:

Mda eu astept explicatii desi aveam multe sperante.... poate ne uimeste cu ceva .
Cand o sa soseasca acele explicatii ? .In momentul de fata tind spree C&H Arctic sau gree U-crown.
Sper sa ajunga explicatiile mai repede ca frigul :)

Edited by lkaroly, 01 September 2017 - 12:54.


#54
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Si eu tot acolo tind..sa ma duc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate