Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Masina cuburi de gheata PNI Summer P3 capacitate 12kg / 24h Negru - Pareri, teste, suport

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat produsului Masina cuburi de gheata PNI Summer P3 capacitate 12kg / 24h Negru.  -Suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale clientilor:

Utilitate

Masina de gheata este un dispozitiv extrem de util mai ales in zilele toride de vara. Aceasta va crea cuburi de gheata pe care le puteti utiliza pentru racirea bauturilor atat in timpul unei petreceri cat si in timpul liber cu familia.
utilitate
capacitate

Capacitate

PNI Summer P3 are un rezervor de apa in care incap maxim 3.2l de apa si un compartiment pentru gheata de maxim 1 kg de cuburi de gheata. Capacitatea totala de creare gheata este de 12kg / 24 ore.
Durata de functionare
Ciclul de creare a cuburilor de gheata dureaza intre 6 si 13 min, in functie de marimea cubului de gheata selectata si temperatura ambientala. In medii cu temperaturi ridicate timpul de creare a cuburilor de gheata poate fi mai mare.
ciclu functionare
utilizare

Utilizare la interior

Masina de gheata PNI Summer P3 a fost construita pentru utilizare la interior sau in medii acoperite si ferite de praf cu temperaturi intre 10 si 32 grade C.

Caracteristici tehnice

Tensiunea de alimentare  220 V
Greutate  10 kg
Dimensiuni  297 x 367 x 378 mm
Consum mediu  130W
Capacitate de congelare  12 kg / 24h
Capacitate stocare gheata  1.1 kg

Pachetul contine
Frigider  Da

   Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu pastram oferta de a transmite GRATUIT acest produs in teste pentru 2 saptamani, cu rugamintea ca dupa returnare sa posteze pe acest forum un review.
   Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il tina macar in teste, si de ce nu daca le place sa il achizitioneze cu o reducere de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori de Masina cuburi de gheata PNI Summer P3 capacitate 12kg / 24h

Attached Files


Edited by suport_PNI, 31 May 2019 - 08:16.


#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Pe afara se gaseste sub denumirea NewAir AI-100BK
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IHHcnxjXdt0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Posttigerheart, on 16 august 2017 - 13:33, said:

Pe afara se gaseste sub denumirea NewAir AI-100BK
Fiecare rebrand-uieste cum vrea...

#4
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Important este, credem noi, partea de pret, suport, garantie , seriozitate, rapiditate .  Faptul ca produsul PNI Summer P3 are succes pe alte piete din lume, este de mare ajutor, mai ales pentru viitorii clienti, si multumim de reclama pe aceasta cale :)

Asteptam pe privat solicitarile de testare.

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View PostErwin_Rommel, on 16 august 2017 - 13:39, said:

Fiecare rebrand-uieste cum vrea...
Eu nu am o problema cu rebranduirile :P dar pentru cine e interesat de un astfel de produs, ar fi o informatie utila, sa gaseasca mai multe informatii referitoare la produs si de asemenea si un feedback din partea cumparatorilor :)

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,572
  • Înscris: 15.06.2004
Mai este ceva similar si pe la Carrefour si MediaGalaxy - doar ca e un pic mai ieftin - sub 600 si arata ceva mai bine - argintie. Evident nu PNI.
Vad doar 2 probleme din start la produsul asta:
1. L-ati adus prea tarziu - in 2-3 saptamani se duce vara.
2. E NEGRU !! Arata cam aiurea in negru, asta merge mai bine cu un expresor de cafea, nu cu ceva ce raceste, si in plus culoarea asta nu e eficienta termic - absoarbe caldura.
Ceva alb, argintiu, rosu... parca erau mai practice si mai elegante.

#7
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Multumim pt Sfat, l-am notat.
Pt. membrii forumului care doresc sa munceasca si sa construiasca un review, pozitiv, sau negativ, nu conteaza ii rog sa comande produsul de pe mo.ro si sa adauge codul de reducere:
review-softpedia-50%
iar pt. membrii forumului care nu au timp de review pot folosi codul de reducere
PNI-ofera-10%

Asadar membrii forumului sunt protejati de noi, si au cea mai buna oferta din piata mereu.

Silviu

#8
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Codul de reducere de 50% nu poate fi folosit si pentru alte produse? Posted Image

#9
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Buna ziua
Am cumparat masinuta pe la mijlocul lui Decembrie, am vrut sa o tin in teste dar a ramas de neoprit:)
Nu am mai facut review pana acum dar pot sa va spun urmatoarele:)
Spre deosebire de alte masini din clasa ei aceasta are 3,2 litri lucru care am crezut ca nu conteaza dar conteaza si da, intr-adevar in 6-8 minute ai gheata. Isi face treaba cu adevarat bine.
La banii astia o recomand din toata inima
Singurele lucruri "contra" sa zicem ar fi ca ventilatorul este un pic cam galagios si anumite finisaje ar putea fi facute mai bine, In rest e o bijuterie.

Multumiri sincere PNI pentru promtitudine si seriozitate, ceva mai rar de vazut in tarisoara noastra
Ne vedem la vara la un Aperol SpritzPosted Image

#10
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Spor la gheata :) , si sa genereze cat mai multe cocktail-uri deosebite.

#11
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Cu siguranta asa o sa se intample:))

#12
pauarduc

pauarduc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.01.2008
L-am primit, l-am pus in functiune foarte usor-repede.
Chiar face diferenta capacitatea de peste 3 l a rezervolui de apa !!!
Am "dat drumul la fabrica" si apoi la intervale de aprox. 10 minute a tot furnizat cate 9 bucati de gheata - size L -din cele mai mari (se pot alege 3 marimi pentru bucatile degheata: S, M, L).
Arata foarte bine, imi place si ca display'ul este dispus in partea din fata (am avut un alt aparat care avea display si butoane sus, langa capac. nu vedeai displayul decat daca erai langa aparat).
Nu suna prea tare insa, daca esti pricinos, "isi confirma prezenta" atunci cand produce bucatile de gheata.
Sunt foarte multumit de aparat, am de gand sa-l pun mult la treaba. Sper sa fie si  rezistent.
Ma gandesc sa mai command unul - trebuie sa fac in cadou si imi pare foarte potrivit pentru asa ceva.
Recomand !!!

#13
paulici74

paulici74

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2018
Intr-adevar pot sa confirm ca este "ceea ce trebuie".
L-am folosit, livreaza ce promite, asteptam sa-l folosim din plin in sezon.

Recomand,

#14
mep25

mep25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.06.2007
Am aplicat pe site acel cod (review-softpedia-50%) , sper sa intru si eu in posesia produsului.

Edited by mep25, 25 May 2018 - 11:01.


#15
mep25

mep25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.06.2007
Am primit produsul, l-am pus in funcțiune foarte simplu și rapid, de notat este faptul ca am folosit doar modul size L , celelalte 2 moduri S si M  încercate nu le recomand pentru ca mărimea bucăţilor de gheata este mica si implicit se topesc mult mai repede. Un ciclu de 9 bucăţi de gheață durează între 10 -13 minute în funcţie de temperatura apei, după părerea mea este silențios, întradevăr se aude ventilatorul, dar nu îl ții non-stop în priza, suportabil pentru cam 2 ore de funcționare.

PS. Pentru a reduce timpii  ciclului de creare a cuburilor am introdus o sticla  de 2 litri la frigider pentru a fi apa cat mai rece si astfel se reduc timpii de formare a bucatilor de gheata.
Recomand acest produs in raport calitate preț in comparație cu celelalte produse de pe piată.

Edited by mep25, 04 June 2018 - 13:45.


#16
ella27

ella27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2016
Am comandat masinuta si o voi primi zilele acestea. Nu pot sa cred, oferta este inca valabila si reala :)
Revin cu impresii dupa primul mojito ;)

#17
mep25

mep25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.06.2007

View Postella27, on 13 iunie 2018 - 13:46, said:

Am comandat masinuta si o voi primi zilele acestea. Nu pot sa cred, oferta este inca valabila si reala Posted Image
Revin cu impresii dupa primul mojito Posted Image

Posted Image  Oferta valabila, cei de la PNI foarte seriosi, aparatul e minunat in aceasta perioada.

#18
ella27

ella27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2016
In primul rand multumesc PNI pentru aceasta oferta si pentru ca sunteti foarte seriosi!

Am primit masinuta... nu stiu daca este cea mai buna de pe piata dar este frumoasa si usor de folosit.  Pentru ce am eu nevoie este perfecta, ii pui apa si lucreaza singurica. Avertizeaza doar cand are nevoie de apa sau cand s-a umplut recipientul pentru cuburi (la mine nu a fost cazul:)))
Am setat direct modul size L pentru ca am vrut sa profit de cuburile de gheata.  Nu stiu daca este bine sau nu, dar am luat cuburi din recipient in timp ce "lucra"  si am racit tot ce era in paharele/ canile de pe masa, mai putin cafeaua. Cu toate ca daca ma gandesc bine as putea incerca un frappe :D
Din punctul meu de vedere nu este galagioasa, i-am facut loc pe terasa si sunt convinsa ca va fi piesa de rezistenta in aceasta vara.

Pentru mojito sau alte bauturi unde se foloseste gheata zdrobita cred ca ar trebui totusi ca in prealabil sa bagam cuburile putin la congelator.

Din punct de vedere calitate/ pret consider ca am facut o afacere. :)  Recomand din toata inima!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate