Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Ce parere aveti de sculele Panzer ?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
upuxi

upuxi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.05.2016
Ce parere aveti de sculele Panzer ?

#2
upuxi

upuxi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.05.2016

 Phobos, on 13 august 2017 - 21:46, said:

Sunt mai slabe decat T-26.
Cred ca nu ai inteles intrebarea

#3
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Sunt ok pentru prețul lor. Am invertor,  rotopercutor, mașină de găurit,  2 flexuri se 125 flex de 230,  drbitator cu disc de 350,  mașină de tăiat gresia și sunt mulțumit de ele.

Edited by PoeOvidiu, 14 August 2017 - 02:07.


#4
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 upuxi, on 13 august 2017 - 22:12, said:


Cred ca nu ai inteles intrebarea

Cred ca tu nu ai inteles raspunsul.
  Nu te opreste nimeni sa faci reclama gratuita...in gara...

 PoeOvidiu, on 14 august 2017 - 02:05, said:

Sunt ok pentru prețul lor. Am invertor,  rotopercutor, mașină de găurit,  2 flexuri se 125 flex de 230,  drbitator cu disc de 350,  mașină de tăiat gresia și sunt mulțumit de ele.

   2 flexuri ? Am si eu unu de vanzare. Cumperi ?

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Omul a zis ca are un flex de 125 si unul de 230, multi au asa ceva, sunt pentru utilizari diferite, ce ti se pare asa ciudat ?

#6
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 modoran, on 14 august 2017 - 05:35, said:

Omul a zis ca are un flex de 125 si unul de 230, multi au asa ceva, sunt pentru utilizari diferite, ce ti se pare asa ciudat ?

    Sa puna si el o poza sa nu murim prosti ! Are o duda !

#7
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Pe topicurile din aria tehnica a tot pus poze.

#8
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
eu am auzit de bine, dar am de la Panzer o singura chestie (surubelnita electrica) ca insa, din pacate si-a dat duhul dupa cateva folosiri....

#9
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

 cspot, on 14 august 2017 - 06:03, said:



    Sa puna si el o poza sa nu murim prosti ! Are o duda !
Caută pe topicul de scule, mașini de găurit etc. Am poza cu toate.
Și da. Am 2 flexuri Panzer  de 125 și unul de 230.  Când muncești mult sunt bune doua mici. Pe unul disc de tăiat și pe unul de polizat.  Erau bune 3 sa am și cu disc de lustruit. Din comoditate.
Ca idee eu fac garduri, balustrade etc. de 4 ani aproape exclusiv cu scule panzer și încă nu a cedat nici o scula.
PS: în 18 martie am  pus poza cu sculele Panzer.

Edited by PoeOvidiu, 14 August 2017 - 07:39.


#10
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
am si eu rotopercutor, de vreo 700w pana acu e ok. are cateva sute de gauri deja plus un aparatament de dat jos gresie fsianta prinse cu ciment si aracet

#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Is ok pt lucru pe langa gospodarie daca le dai timpii de racire cuveniti unor scule hobby ; daca te dai la ele ca un nebun sigur vor ceda .

#12
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Pana acum, parere foarte buna.
Dar am folosit mai intens doar un flex de 125. Pendularul si bormasina (super buna si asta) au facut doar cate o lucrare apoi au somat.

Si da, am in magazie:
1 flex de 115
2 flexuri de 125 ... sau trei? Nu mai stiu.
1 flex de 230

Cu toate ca le folosesc din Pasti in Craciun, cand am nevoie de ceva anume, stiu ca-i gata, la datorie. Si da, as lua cate un flex pentru fiecare operatie: taiat, polizat, perie de sarma. Urasc sa tot schimb discurile.

#13
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Salutare tuturor, încerc sa reactualizez aceasta discuție întrebând dacă cineva a cumpărat sau deține acest aparat de lipit
https://www.dedeman....200-w/p/1047303
Mi-ar prinde bine niște sfaturi, vreau să-l cumpăr ptr uz casnic, nu știu nimic de aceasta firma, am citit topicul dar unii mulțumiți, unii nemulțumiți, părerile sunt împărțite. Mulțumesc anticipat.

#14
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Nu e nimic de spus în mod special.
Sunt kinezarii (adică scule pe care probabil le.l poți găsi în alte culori, alte nume, alte plastice sau desene pe plasticele alea, etc) în general la preturi ok(asta pt ca se aduc volume destul de mari) și care au un avantaj fata de altele similare gasibile pe piața, service-ul.
Te duci la magazin, care e cam peste tot în zonele dens populate, îl lași acolo și îl iei reparat. Schimbat sau ceva de genul în funcție de situație.

Atata și nimic altceva.

Unele mai bune.altele mai proaste, în general ok pt hobby, uneori chiar reușite, evident pt cât costa și cui se adresează, adică nu îți imagina ca le vei găsi pe un ditamai șantierul și aia vor spune ca lasă makita sau hilti pt panzer. Nici vorba de asa ceva.
Pur și simplu sunt și unele care au servit în regim casnic în mod relativ intens ceva ani pana au crăpat. (la modul am aparat de sudura cu care am făcut treburile prin gospodărie, garduri, porți, a mai facut și alte lucrări tot asa, pt încă 1g2g3 gospodarii șamd..)
La fel de bine poți afla despre alta scula care a mers de 3 ori în service, a fost schimbata cu una noua și tot a crăpat.. Pt ca asa se întâmplă în segmentul asta de scule, categorie de preț șamd..



#15
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Acum ce sa zic. Am experiență extrem de neplăcută cu un flex Bosch profesional. A cedat după mainl puțin de un an în aceleași condiții de explorare în care un Panzer rezistă cam 2 ani. L-au reparat pe garanție și acum după 3 luni, sună iar că toți dracii. Probabil va ceda iar. Și a costat cat 3 panzere. Deci și sculele de firmă, și cu eticheta de profesional sunt tot la noroc. Oricum, eu scule Bosch nu mai iau, mi-a ajuns una, mi-a demonstrat cu vârf și îndesat calitatea Bosch.

Edited by PoeOvidiu, 12 December 2020 - 07:13.


#16
johnysibiu

johnysibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 07.04.2013
Pefect de acord  cu @parintele.De pilda, am o multime de scule Walter, de pe la inceputurile Baumaxului.Sunt functionale si acum. N-am abuzat de ele.

#17
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
pt hobby poti sa iei orice chinezarie. daca faci bani cu sculele alea musai sa ai un backup. gen 2 freze...2 circulare....etc etc...

#18
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Eu prefer sa țin banii. Când pică una, fug și cumpăr alta. Nu stau cu 10 scule in dulap de frică să nu pice una. Mai bine stau cu bani de două in cont.
Când faci bani cu ele,nu ai că acasă 3 scule. Că ai mult mai multe, cam greu sa ai dublu exemplar din toate.
Exemplu meu: apart sudură, flex mic, flex mare, debitator, mașina găurit, rotopercutor, filetanta, biax, mașină de găurit cu coloană, polizor de banc și cred că mi-au mai scăpat.
Unele am și câte 2-3-4 exemplare, altele doar unul.

Edited by PoeOvidiu, 12 December 2020 - 21:10.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate