Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Recuperare cont google.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
CoolDownGo

CoolDownGo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.06.2017
Salut.
Pe contul secundar de gmail am primit acest mesaj, desigur, din cauza ca pe contul principal mi-am uitat parola si nu il pot recupera, efectiv spune ca "Google nu poate verifica ca este contul tau".
Si am primit urmatorul mesaj, citez:
"Bună ziua,
Acum examinăm informațiile pe care le-ați specificat despre [email protected] și vă vom răspunde curând.
Între timp, iată soluțiile cele mai frecvente de remediere a erorilor:
Opțiunile de rezervă
Dacă nu reușiți să vă conectați la serviciile Google online (cum ar fi Gmail sau Calendar) deoarece nu puteți obține un cod de verificare pe telefonul dvs. principal, folosiți opțiunile de rezervă: telefonul de rezervă sau codurile de rezervă.
Parolele specifice aplicațiilor
Dacă întâmpinați probleme la accesarea unei aplicații de pe dispozitivul mobil (cum ar fi aplicația Gmail) sau a unui client de e-mail (cum ar fi Outlook și Thunderbird), poate fi necesar să folosiți o parolă specifică aplicației, în loc de parola personală, când vă conectați la acestea.
Cu stimă,
Lily
Echipa Conturi Google".
Ce parere aveti, e bine sau e pus doar asa, la misto?
Din ce am inteles GOOGLE nu ofer suport pentru conturile free, da acum nu stiu ce sa cred.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Daca nu ai optiuni de pass recovery setate cum face orice user constiincios, tel sau alta adresa email... nu vad ce ai putea face.

#3
CoolDownGo

CoolDownGo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.06.2017
Am un numar de telefon setat, am primit codul ala cand a trebuit sa recuperez si nimic... ce naiba Google?

#4
palmdesert

palmdesert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.08.2017
Cum adica nimic ?

#5
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View PostCoolDownGo, on 13 august 2017 - 22:01, said:

am primit codul ala cand a trebuit sa recuperez si nimic...

Ma scuzi ca iti spun..dar ai o logica si exprimare.

Vrei sa primesti rezolvare la problema ta, nu?  Si in cazul asta de ce doamne iarta-ma explici problema de parca zici ca ai 3 ani?!?!
Trebuie sa explici clar ce mesaj primesti dupa ce introduci codul primit prin sms.

Eu nici nu m-as mai obosi sa iti raspund avand in vedere ca pe tine te doare in "paispe".



on: Ce mesaj primesti dupa ce introduci codul din sms? Sa stii ca daca ai un numar de telefon asociat contului, acel cont NU ESTE PIERDUT 100%. Deci ar trebui sa nu iti faci nicio grija.

Edited by andreiMembruAnonimut, 13 August 2017 - 23:11.


#6
mariancristea1982

mariancristea1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 31.07.2017
miroase a trolleala, conturile google sunt facute in asa fel incat orice om care si-a securizat contul prin numarul de telefon sa nu intampine probleme in recuperarea lui in caz de probleme cu autentificarea. orice "prost" poate sa-si recupereze contul acela daca nu este analfabet si urmeaza instructiunile de recuperare

Edited by mariancristea1982, 14 August 2017 - 07:08.


#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostCoolDownGo, on 13 august 2017 - 21:10, said:

"Bună ziua,
Acum examinăm informațiile pe care le-ați specificat despre [email protected] și vă vom răspunde curând.
Între timp, iată soluțiile cele mai frecvente de remediere a erorilor:
Opțiunile de rezervă
Dacă nu reușiți să vă conectați la serviciile Google online (cum ar fi Gmail sau Calendar) deoarece nu puteți obține un cod de verificare pe telefonul dvs. principal, folosiți opțiunile de rezervă: telefonul de rezervă sau codurile de rezervă.
Parolele specifice aplicațiilor
Dacă întâmpinați probleme la accesarea unei aplicații de pe dispozitivul mobil (cum ar fi aplicația Gmail) sau a unui client de e-mail (cum ar fi Outlook și Thunderbird), poate fi necesar să folosiți o parolă specifică aplicației, în loc de parola personală, când vă conectați la acestea.
Cu stimă,
Lily
Echipa Conturi Google".
Ce parere aveti, e bine sau e pus doar asa, la misto?
Din ce am inteles GOOGLE nu ofer suport pentru conturile free, da acum nu stiu ce sa cred.
Cum adica nu ofera suport? Poate nu ofera asistenta live, prin telefon. Dar cand sunt probleme cu un cont ofera asistenta.
Iar optiunile alternative daca nu stii cum sau unde sa introduci codul primit prin sms sunt de a folosi unul din codurile de backup (sunt 8 din cate tin minte, care pot fi generate oricand), sau o parola specifica, setata pentru aplicatia la care vrei sa te conectezi.

#8
CoolDownGo

CoolDownGo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.06.2017
Crezi tu ca as trolla? Sa mor eu, vreti sa fac un screenshot cu totul?
Da, am codurile, am pus si codurile de rezerva, am pus numarul de telefon, l-an confirmat si NIMIC.

Si da, am un numar legat, din pacate pentru ca sunt prost am uitat sa leg o adresa de mail de recuperare, daca il voi mai recupera vreodata, voi pune!

#9
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cred ca e celebra alternativa la recuperarea contului. Adica cineva s-a dat detinatorul contului care nu isi aminteste datele contului, dar in schimb completeaza la nimereala un formular cu speranta ca Google va fi suficient de prost sa ii ofere acces daca nimereste anumite treburi. Uneori chiar se intampla ca Google sa fie suficient de prost.

#10
CoolDownGo

CoolDownGo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.06.2017
Incep sa cred ca va bateti joc de mine. IN DISK-UL meu, de ce drq as mai fii asa prost incat sa mai scriu pe forum. Contul e CREATE DE MINE, NU L-AM LUAT DE LA CINEVA SAU CEVA DE GENU, efectiv e facut de mine in martie 2016, si de aigur draga destept care ai comentan mai sus ca am scris TOTUL corect, nu fac troll nu NIMIC, incerc doar sa imi recuperez contul si voi  mai mult va bateti joc.

#11
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Eu nu inteleg cum nu iti poti recupera contul din moment ce aveai declarat si mail alternativ la care ai acces.
Ceva nu se leaga daca e contul tau, facut de tine... altfel nu vad cum de nu treci de procesul de recuperare.

Ai folosit date complet false la cont?

#12
CoolDownGo

CoolDownGo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.06.2017
1.Nu am un mail legat de contul meu, doar numar de telefon.
2.Nu am folosit informații false...

#13
CoolDownGo

CoolDownGo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.06.2017
L-am recuperat, multumesc celor ce nu m-au ajutat cu nimic. :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate