Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Thread-uri inchise cu nemiluita. APOCALIPSA! De ce si cum?

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
210 replies to this topic

#163
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,521
  • Înscris: 27.01.2012

View PostMonitoxus, on 09 august 2017 - 13:29, said:

Sincer? Who cares? Atata timp cate fiecare se inregistreaza cu ce nick doreste, nu mi se pare o gaura in cer daca cineva, din motive personale are si un alt cont. Atata timp cat nu deranjeaza ca user, e fix problema lui.
Cred ca intra lejer la partea cu "LIBERTATE" ...Posted Image
Atunci, daca vrei sa faci o treaba asa cum se cade modifica mai intai regulamentul, altfel esti primul in defect...
:(
O societate normala la cap se ghideaza dupa reguli nu dupa roza vanturilor...
;)

Edited by subway_guru, 14 August 2017 - 02:38.


#164
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Tread inchis
https://forum.softpe...ti/page__st__18
pt a se discuta (doar) pe cel generalist de 200 de pagini,
https://forum.softpe.../page__st__3204

#165
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View Postunderb, on 17 august 2017 - 21:38, said:

Tread inchis
https://forum.softpe...ti/page__st__18
pt a se discuta (doar) pe cel generalist de 200 de pagini,
https://forum.softpe.../page__st__3204


Poate ar trebui lasat deschis topicul, deoarece se vorbeste doar despre atentatul din barcelona. Cine vrea sa gaseasca informatii doar despre acel atentat, ii va fi greu sa o faca pe topicul generalist unde se vorbeste la gramada despre toate din europa.

#166
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Rosebud09 nu mai este moderator. Sorry. Dupa atatea discutii daca asa a inteles el ca se rezolva lucrurile... nu am ce face. Multumesc pentru raportare. Am redeschis thread-ul initial si inchis acea discutie gigantica.

#167
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Fara suparare, dar decizia ta este mult prea drastica.
O mustrare sau un avertisment erau mult mai potrivite decat suspendarea lui din functia de moderator.
Sper totusi ca vei reveni asupra deciziei.

Edited by cris_ncs, 18 August 2017 - 08:15.


#168
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postandrei_ionut, on 17 august 2017 - 22:05, said:




Poate ar trebui lasat deschis topicul, deoarece se vorbeste doar despre atentatul din barcelona. Cine vrea sa gaseasca informatii doar despre acel atentat, ii va fi greu sa o faca pe topicul generalist unde se vorbeste la gramada despre toate din europa.


Câte topicuri specifice au existat?
Ce se întâmpla despre 7-10 pagini? Ajunge un scandal. La fel ca și ăla generalist, putina informație despre atacul in sine. Sunt aceiași oameni mereu, crezi ca se pot abține și discuta idei separate pe topicuri separate?

In fine, buna dimineața

#169
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostMonitoxus, on 18 august 2017 - 06:44, said:

Rosebud09 nu mai este moderator. Sorry. Dupa atatea discutii daca asa a inteles el ca se rezolva lucrurile... nu am ce face. Multumesc pentru raportare. Am redeschis thtread-ul initial si inchis acea discutie gigantica.

Da, ce decizie minunata.
Cred ca trebuie sa schimbi acel "back" cu "i'm going to be back" pentru ca e clar ca ai lipsit ceva cam multa vreme.

Poti sa intri in Poiana sa deschizi zecile de topicuri care au legatura cu musulmanii la o anumita pagina... sa zicem 7 si sa vedem daca faci vreo diferenta intre discutii.
Aceleasi texte de la ambele tabere trase la indigo si daca ai noroc poate ii nimeresti pe exact aceeasi useri discutand si fix in aceeasi ordine.

Suntem abia la pagina 4 :
https://forum.softpe...ti/page__st__54
1 singur mesaj are legatura cu barcelona, restul le poti baga in oricare discutie muzlim related.

Nimeni nu discuta atentatul in sine, toti vin cu aceleasi argumente pro si contra islam.

#170
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View PostJammalan-the-Prophet, on 18 august 2017 - 08:40, said:


Nimeni nu discuta atentatul in sine, toti vin cu aceleasi argumente pro si contra islam.

Asta este deja problema voastra ce discutati. Noi ne ocupam doar cu gazonul, fotbalul il jucati voi. Daca aveti thread dedicat pentru un eveniment si alegeti sa discutati altele, e fix problema voastra.
Dar nu e normal ca evenimente majore sa fie ingropate in discutii labartate pe sute de pagini. Problema s-a discutat si se stia cum se actioneaza, nimic nou.

#171
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostMonitoxus, on 18 august 2017 - 08:45, said:

Noi ne ocupam doar cu gazonul, fotbalul il jucati voi. Daca aveti thread dedicat pentru un eveniment si alegeti sa discutati altele, e fix problema voastra.

Numai ca fotbalul mai are nevoie si de arbitri. De care tot voi va ocupati. Ca altfel devine bataie ca la Ruginoasa nu fotbal.

Te-ai consultat nitel cu moderatorii din Poiana inainte sa iei deciziile? Stiai ca multi deja au aruncat prosopul cand e vorba de moderare pentru ca pur si simplu nu mai au ce sa faca? Ca acolo 99% din discutie e exact facuta de, sa citez din clasici:

Quote

MILITANTII, cei implicati DIRECT in fenomenul politic ce au diverse interese si TOTI fanaticii care nu au nici o legatura cu obiectul acestei arii sunt RUGATI INSISTENT sa NU mai polueze aceasta ARIE si sa se rezume la a scrie O parere si nu prin flood sau folosind clone.

Iar acum tu dai liber la crearea de discutii pe care astia o sa le tina in top pe primele pagini pentru ca asta e treaba lor.
O sa deschizi pagina din Poiana si o sa vezi numai muzlim muzlim muzlim.

#172
miroase

miroase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 13.08.2017
Erau mai multe topicuri pe aria Sfaturi achizitionare telefoane/tablete/accesorii. Nu sunt inchise, pur si simplu au disparut.

#173
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View Postcostyn_man, on 18 august 2017 - 08:41, said:


Sa mentii in functia de moderator un troll ong-ist ca ANDREIC ale carui cunostinte tind catre zero si sa suspenzi din functie un moderator ca ROSEBUD un om impartial si echilibrat, este clar ca forumul ia o turnura noua.
Imi cer public BANAREA.
Multumesc pentru intelegere.


Nu cred ca ai luat o decizie corecta, iti inteleg supararea, dar cea mai buna solutie este sa-l convingem pe Monitoxus ca Rosebud merita sa fie moderator in Poiana.
A demonstrat de multe ori prin impartialitatea sa.

View Postcleopatra00, on 18 august 2017 - 08:49, said:


Nu renunța. Demiterea s-a făcut pe alte motive decĂąt eficiența sau comparația dintre cei doi. Nu are legătură una cu alta.

Exact, asta spuneam si eu.

#174
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

View Postmiroase, on 18 august 2017 - 09:00, said:

Erau mai multe topicuri pe aria Sfaturi achizitionare telefoane/tablete/accesorii. Nu sunt inchise, pur si simplu au disparut.
Poti da cateva exemple despre ce discutii ar fi fost sterse? Pentru a se urmari despre ce-i vorba exact.

#175
miroase

miroase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 13.08.2017
Au disparut cele care nu erau pe prima pagina. Nu sunt sterse.

De exemplu topicul acesta. Sus se vede ca e in aria Sfaturi achizitionare telefoane/tablete/accesorii, dar daca dai click pe aria respectiva, topicul e de negasit.

#176
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
o chestie care mi se pare buna ar fi ca la o arie mai mare, ca poiana, unul din moderatori sa fie de fapt supermoderator doar pe aria aia si sa regleze conflictele intre moderatori si useri si penalizarile inutile.
stiu ca exista supermoderatori dar nu stiu cat de mult cunosc aria respectiva in detaliu, avand in vedere ca au mai multe arii in subordine
si evident interzicerea ca moderatorii sa-si rezolve propriile rapoarte primite

Edited by mihnearau1, 19 August 2017 - 09:53.


#177
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015

View PostGingisHan2015, on 13 august 2017 - 21:44, said:

Pai nu exista abuzuri .Posted Image
Dacă ... nu există abuzuri ... atunci hai să dedicăm un cântec celor care previn a-''buzu''-rile Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tchB-Wk6GR8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 19 August 2017 - 10:21.


#178
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View Postmihnearau1, on 19 august 2017 - 09:52, said:

o chestie care mi se pare buna ar fi ca la o arie mai mare, ca poiana, unul din moderatori sa fie de fapt supermoderator doar pe aria aia si sa regleze conflictele intre moderatori si useri si penalizarile inutile.
stiu ca exista supermoderatori dar nu stiu cat de mult cunosc aria respectiva in detaliu, avand in vedere ca au mai multe arii in subordine
si evident interzicerea ca moderatorii sa-si rezolve propriile rapoarte primite

Este o idee foarte buna.
@radumiki ar fi bun pentru functia de supermoderator in Poiana lui Iocan! Posted Image

Edited by xmanyacs77, 20 August 2017 - 07:30.


#179
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Nici ceilalți de acolo nu sunt mai prejos.

Dar,pentru că un SM are "putere" pe tot Forumul,poate ar fi corect ca și ceilalți moderatori să aibă o șansă.

Doar pentru că e SM,nu își va dubla putearea "de muncă".
Singurele avantaje(la prima vedere) ar fi că:
-Va putea sancționa pe ceilalți moderatori ai ariei(parcă îmi amintesc că asta pot face și acum);
-Va putea soluționa mai rapid eventualele "reclamații" pe aria Abuzuri.
Însă,în acest caz va putea fi acuzat ușor de imparțialitate.

Edited by ASCENDED, 20 August 2017 - 10:17.


#180
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

View Postmiroase, on 18 august 2017 - 22:00, said:

Au disparut cele care nu erau pe prima pagina. Nu sunt sterse.

De exemplu topicul acesta. Sus se vede ca e in aria Sfaturi achizitionare telefoane/tablete/accesorii, dar daca dai click pe aria respectiva, topicul e de negasit.
Nu sunt sterse, postarile de pe prima pagina sunt prea noi si au impins postarile mai vechi pe alte pagini. Acum ultima postare vizibila este din 14 iulie 2017, postarea care tu ai dat-o ca exemplu este din aprilie 2017.
Am impresia ca-i un bug si nu sunt afisate numarul de pagini disponibile, adica lipseste paginarea, asadar o asemenea problema poate fi pusa separat, pe un topic nou pe aria: Site & Forum Feedback.

Attached Files


Edited by Ciubex, 20 August 2017 - 10:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate