Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Daca iau medicatie psihotropa pot lua Neuro Optimizer?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Pentru cine stie bine,pot lua produsul Neuro Optimizer de la Jarrow Formulas daca fac un tratament psihiatric cu antidepresive,anxiolitice si neuroleptice pentru depresie severa si anxietate severa?Adica interactioneaza cu ceva?Interfereaza cumva?Dauneaza daca iau concomitent?
Doctorul mi-a recomandat cand am intrebat daca pot sa iau B-uri si mi-a dat asta dar mi-e frica sa nu imi faca rau daca le iau concomitent..? ri
Exista vreun risc?Cunoaste cineva bine subiectul asta?
Neuro Optimizer este pentru concentrare ,memorare,atentie si creier in general.

Edited by AlynutzTigerAtlantic, 07 August 2017 - 17:12.


#2
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Întreabă medicul care ți-a prescris tratamentul cu antidepresive și celelalte anti scrise de tine!

#3
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Greu subiect !! Nu sunt sigur ca am inteles bine ? Medicul ti-a recomandat NO de la JF desi tu ai o boala cronica destul de severa si iei un tratament complex ??  NO , are in compozitie neurotransmitatori , si nu stiu cum vor reactiona cu tratamentul tau care, la randul lui lucreaza pentru cresterea nivelului ,, hormonilor cerebrali ''  ( serotonina, dopamina , etc.)...dar si a neurotransmitatorilor ! Io sugerez sa consulti un alt psihiatru !!

#4
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Neuro Optimizer conține în principiu substanțe colinergice (acelea care cresc acetilcolina și astfel ajută concentrarea).

Aportul de acetilcolină produce depresie la unele persoane, chiar și la aceleași doze la care alții se concentrează impecabil pentru examene.

Deci răspunsul e că poate amplifica depresia, dar nu ar trebui să interfereze cu vreo medicație psihiatrică.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate