Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

skoda Octavia 3 E5 model 2016 - MIB2

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Va salut,
As dori un ajutor...

Am o Octavia 3 cu Bolero (MIB2 am inteles)
As dori daca are cineva o diagrama cu toate iesirile din spatele atat al display-ului cat si al unitului unde se afla mufele ISO din torpedo.

De asemenea pe unit scrie ca ar putea reception radio HD digital..dar nu stiu cum sa il putem face sa il si receptionam.


Oare daca il dau jos pentru a-l inlocui cu un Android , la un moment dat cand voi vrea sa il remontez, oare imi vor trebui ceva coduri?


Danny

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
https://vwforum.ro/t...media-de-pe-o3/

Vezi si aici, in caz ca nu ai facut-o.

#3
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
da..dar nu am gasit ceva clar....

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Bolero MIB2 are Android Auto daca ii faci update.Iti trebuie un cablu SmartLink.
Sa nu il schimbi cu vreo ragalie chinezeasca cu Android, ca sunt toate niste penibilitati de calitate infecta.

Edited by danX, 04 August 2017 - 15:54.


#5
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Pai nu are....sau cel putin al me nu arr Android Auto....

Nu am navigatie pe el

De ce sunt proaste cele de china? Teach me

#6
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Nimeni nimic....

#7
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004

 danX, on 04 august 2017 - 15:48, said:

Bolero MIB2 are Android Auto daca ii faci update.Iti trebuie un cablu SmartLink.
Sa nu il schimbi cu vreo ragalie chinezeasca cu Android, ca sunt toate niste penibilitati de calitate infecta.
Salut te ro mai multe detalii... Al meu nu pare sa aiba android pe el..... Mai multe detalii te rog.... Cum si in ce fel ... De asemenea de sunt proaste TOATE?

#8
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
My friend. Android Auto NU inseamna casetofon cu Android. Aia e o idee proasta din nascare, pentru ca Androidul e prea complex si vast ca sa mearga suficient de repede si stabil pentru o masina. In schimb ai Android Auto, adica casetofoane pregatite sa iti preia interfata telefonului Android intr-un format mai lizibil in masina, folosind  aplicatiile instalate pe telefon.

Pasul 1. Ai cablu smartlink pentru telefon? Daca nu, cumpara unul.
Pasul 2. Fa-ti update la Bolero asa cum zice manualul.
Pasul 3. Ai android auto.

Si da, toate head unit-urile cu Android din china sunt niste porcarii. Calitate slaba sau in cel mai bun caz neuniforma, bug-uri specifice functie de platforma. Arunca un ochi pe forumurile specializate in Android si cruceste-te.

#9
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007
Nu exista cablu SmartLink... Si Mirrorlink (daca telefonul e compatibil cu aceasta metoda de conectare) si Android Auto (daca e instalat pe telefon) functioneaza cu cablul normal al telefonului pe o unitate cu aceasta functie activata. Disponibilitatea metodelor acestea de conectare n-are nici o legatura cu update-uri ci e o functie (SmartLink) care trebuie activata, pe bani, in momentul achizitiei/configurarii masinii noi sau ulterior (la reprezentanta sau la cineva priceput cu VCDS) si permite conectarea telefonului la player prin cablu, prin trei posibile metode: AndroidAuto, Mirrorlink, CarPlay(Ios).

Edited by paultt, 12 August 2017 - 13:54.


#10
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Astia de la skoda se jurau ca trebe si cablu, am presupus ca e cablu cu mufa custom, cum era pe vremuri la O2.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate