Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Apartament 60000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
Orpheus17

Orpheus17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.07.2017

View PostBogotta, on 03 august 2017 - 15:31, said:

Tineretului. Ai un mega parc aproape, ai statie de metrou, magazine, etc. Cu locurile de parcare e mai greu ... dar stai, ca nu ai masina Posted Image
Tineretului ar fi misto dar nu prea am gasit nimic in 60000.

#20
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Pai cauti si tu ceva mai neamenajat si apoi il faci cum vrei tu, treptat.

#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
drumul taberei, daca ai rabdare sa se finalizeze metroul, o sa fie o zona buna, acum este plina de praf si in constructii, dar in rest este linistit si verde in comparatie cu alte cartiere. Iti pot recomanda si zona stadionului national, mega mall, o parte este rromie, dar am vazut ca au facut frumos si pare aerisit si curat, mai toate blocurile le-au facut din ce am vazut anul trecut.

#22
Orpheus17

Orpheus17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.07.2017

View Postbusiness11, on 03 august 2017 - 16:15, said:

drumul taberei, daca ai rabdare sa se finalizeze metroul, o sa fie o zona buna, acum este plina de praf si in constructii, dar in rest este linistit si verde in comparatie cu alte cartiere. Iti pot recomanda si zona stadionului national, mega mall, o parte este rromie, dar am vazut ca au facut frumos si pare aerisit si curat, mai toate blocurile le-au facut din ce am vazut anul trecut.
Da si eu ma gandeam in drumul taberei, sper sa finalizee metroul pana in 2018.Ce zona mai precis din drumul taberei?

#23
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
2018? vise.....

#24
Orpheus17

Orpheus17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.07.2017
Zona Mihai Bravu cum este ? Am gasit un apartament la aproximativ 5 min de metrou.

Edited by Orpheus17, 03 August 2017 - 18:36.


#25
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View PostDjMx, on 03 august 2017 - 14:37, said:

In Berceni, e mega lux acolo, nu dai bani pe casetofon ca-ti baga vecinii manele, la 7 cand te trezesti deja e lumea jos la bere si gratar. Lumea toata se cunoaste acolo si-si imprumuta lucruri fara sa se mai anunte deja, daca te grabesti poti sa lasi gunoiul direct pe strada si-l duce vantul unde trebuie. Daca ai nevoie de taxi, taximetristii toti de acolo vin, e incredibil in Berceni, pana si Elon Musk si-a luat 2 camere la ultimul etaj la 15 minute cu masina de metrou.

lume rea si invidioasa pe traiul bercenarilor...

@initiator: amu, daca berceni e naspa, ce sa mai spunem de rahova, ferentari, giurgiuli sau de ce nu militari? berceni e cool, iti canta naste cantece de catanie, nu iti baga lupa in gura bagabontii din pantelimon si colentina de dupe blocurili gri unde stau aia care te face pe tine (sic)

lasand gluma la o parte, berceni poate fi o solutie pt multi, sau zonele imediat adiacente.
tineretului e scump, nu? stiu. dar arunca o privire pe vacaresti. stai in cea mai "verde" zona a capitalei, chiar daca este numa beton in fata blocului. esti sandvis intre tineretului si groapa vacaresti, ceea ce nu e atat de rau.
apoi "geamuri multe" asta e segmentul din oltenitei dintre pta sudului si orasel. nu este o zona de 5 stele, e cam la 3+, dar e linistita si placuta, chiar daca are are de mica mahala. pacat ca sunt blocuri cam vechi.
daca cobori pana la brancoveanu, zona din fata oraselului e chiar super. probabil e si un pic mai scump.
ok, sa ne intoarcem in berceni ca ne'am departat.
triunghiul dintre oltenitei si berceni, pana inspre tulnici este o zona placuta si linistita. mai bine si mai placut este zona dintre emil racovita si nitu vasile.
secuilor iarasi este o zona buna si mai noua.

ce as evita? as evita aproape orice da direct in brancoveanu, oltenitei... am stat in ambele, te inveti cu zgomotoul, dar mai bine faci doi pasi in spate, te bagi pe alei si e liniste.
as evita capatul dinspre aparatori, care imi pare cam searbad, mult tranzit, aglomerat etc.
luica iarasi as spune pas si zona pta resita. oricum, nici acolo nu e rau.

berceni este un cartier muncitoresc. fara fasoane. fair and square.

View PostOrpheus17, on 03 august 2017 - 18:34, said:

Zona Mihai Bravu cum este ? Am gasit un apartament la aproximativ 5 min de metrou.


mb e ca berceniul, mix de hau hau si zone bune.
e mai central, mai inghesuit si un pic mai aglomerat.

in principiu, as merge pe mihai bravu, dar conteaza f mult unde in mb este.

#26
Orpheus17

Orpheus17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.07.2017

View Postargentum, on 03 august 2017 - 18:41, said:


lume rea si invidioasa pe traiul bercenarilor...

@initiator: amu, daca berceni e naspa, ce sa mai spunem de rahova, ferentari, giurgiuli sau de ce nu militari? berceni e cool, iti canta naste cantece de catanie, nu iti baga lupa in gura bagabontii din pantelimon si colentina de dupe blocurili gri unde stau aia care te face pe tine (sic)

lasand gluma la o parte, berceni poate fi o solutie pt multi, sau zonele imediat adiacente.
tineretului e scump, nu? stiu. dar arunca o privire pe vacaresti. stai in cea mai "verde" zona a capitalei, chiar daca este numa beton in fata blocului. esti sandvis intre tineretului si groapa vacaresti, ceea ce nu e atat de rau.
apoi "geamuri multe" asta e segmentul din oltenitei dintre pta sudului si orasel. nu este o zona de 5 stele, e cam la 3+, dar e linistita si placuta, chiar daca are are de mica mahala. pacat ca sunt blocuri cam vechi.
daca cobori pana la brancoveanu, zona din fata oraselului e chiar super. probabil e si un pic mai scump.
ok, sa ne intoarcem in berceni ca ne'am departat.
triunghiul dintre oltenitei si berceni, pana inspre tulnici este o zona placuta si linistita. mai bine si mai placut este zona dintre emil racovita si nitu vasile.
secuilor iarasi este o zona buna si mai noua.

ce as evita? as evita aproape orice da direct in brancoveanu, oltenitei... am stat in ambele, te inveti cu zgomotoul, dar mai bine faci doi pasi in spate, te bagi pe alei si e liniste.
as evita capatul dinspre aparatori, care imi pare cam searbad, mult tranzit, aglomerat etc.
luica iarasi as spune pas si zona pta resita. oricum, nici acolo nu e rau.

berceni este un cartier muncitoresc. fara fasoane. fair and square.




mb e ca berceniul, mix de hau hau si zone bune.
e mai central, mai inghesuit si un pic mai aglomerat.

in principiu, as merge pe mihai bravu, dar conteaza f mult unde in mb este.
https://gyazo.com/5f...dec6beb56e1b73a Undeva in zona aia albastra.

#27
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
ok, cum naiba sa spun... personal nu imi place acea zona nici sa ma bati, e un pic prafuita, industriala etc si totusi, as cumpara acolo fara sa clipesc. ai acces bun de acolo.

e un compromis ce l'as face daca ar tb sa cumpar un apartament in buc si nu am bani sa aleg unde vreau sa stau. daca iti place imobilul, apartamentul, atunci eu spun ca zona e ok si as prefera acolo berceniului

#28
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
Daca vrei locuinta noua oricum doar pe la periferii se construieste in banii astia deci nu prea ai de ales, vezi si pe langa pacii se dezvolta ceva, poate iti place.

#29
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Popesti Leordeni

#30
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostOrpheus17, on 03 august 2017 - 15:13, said:

1. Sa nu fie la periferia Bucurestiului, sa fie in raza a 500-600 de o statie de metrou,

2. sa nu stau cu teama ca imi fura cineva jantele de la masina , chiar daca nu am masina.
1. Metri, km, zile de mers pe jos ?  Sutele alea...

2. Jantele masinii imaginare-s in siguranta, garantez eu pt ele.  Pt orice eventualitate, pune-i, totusi, jante de tabla !

#31
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostOrpheus17, on 03 august 2017 - 18:34, said:

Zona Mihai Bravu cum este ? Am gasit un apartament la aproximativ 5 min de metrou.

Unde anume pe Mihai Bravu?

In primul rand vezi sa n nu fie la strada (zgomot, praf)
Apoi ... cum sa iti zic un prieten a luat un apartament pe Mihai Bravu insa excat la intrarea lui sunt curve si pesti ...

#32
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Mihai Bravu ar fi ok insa .....

- Important sa ai vedere in spate. Daca ai in fata vei avea un zgomot permanent, inclusiv noaptea, cand mai trece politia/pompieri/salvari etc. Iar dimineata te trezeste la ora 5 primul tramvai care zdrangane si face ca naiba.
- Verifica lista de intretinere sa nu fie restantieri cu 100+ milioane la intretinere. Daca sunt, evita. Se va ajunge la scandal, executari silite sau ... oprirea utilitatilor (gen apa calda/caldura, dupa caz)
- Ideal e sa fie reabilitat blocul. Vei avea cheltuieli luna ceva mai mici.
- Intereseaza-te daca pe viitor vei avea unde sa iti parchezi masina
- Intereseaza-te ce e de facut urgent prin casa. Nu glumesc. Daca iti montezi un cuptor electric sau aer conditionat, e posibil sa iti sara sigurantele una-doua. Deci trebuie refacuta instalatia electrica. Asta inseamna bani, timp si mult zgomot.

Cam asta ar fi pe scurt. In Popesti -Leordeni nu cred ca vrei. Mai bine uita.

Despre Drumul Taberei nu stiu ce sa zic. Metroul nu va fi gata anul viitor. De ce ? Pentru ca lucrarile sunt total abandonate. La noi se termina cam in 10 ani, cele la care se lucreaza. Daca vorbim de ceva la care nici nu se lucreaza .... fa si tu un calcul.

#33
J0ny_muhaha

J0ny_muhaha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.07.2007
Orientativ, m-am uitat 5 min dupa ap 2 camere in aproprierea metroului, gasesti la oferte...numai sa te hotarasti in ce parte vrei sa stai. De ex, daca lucrezi in pipera, cel mai bine este berceni
-Berceni: https://www.imobilia...?lista=73665378
-Aparatorii patriei: https://www.imobilia...?lista=73665378
-Timisoara; https://www.imobilia...?lista=73665412
-13 sept: https://www.imobilia...ta=9452646(pana la anu ar trebui sa dea drumu statiei Academia, sau cum se numeste)
-rahova:https://www.imobiliare.ro/vanzare-apartamente/bucuresti/sebastian/apartament-de-vanzare-2-camere-X7G40003C?lista=9452646(ajungi repede la eroi revolutiei)
-mihalache: https://www.imobilia...7?lista=9467713
-1 mai: https://www.imobilia...S?lista=9430391
-crangasi: https://www.imobilia...2?lista=9431551

Dupa cum vezi, apartamente gasti, dar prima data trebuie sa te hotarasti in ce cartier vrei sa stai

#34
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Metalurgiei, Drumul Binelui, sunt blocuri noi si ai acces la metrou la Aparatorii Patriei (10 minute de mers pe jos)

#35
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View PostOrpheus17, on 03 august 2017 - 16:19, said:

Da si eu ma gandeam in drumul taberei, sper sa finalizee metroul pana in 2018.Ce zona mai precis din drumul taberei?

mai degraba 2019, dar totusi 2 ani in care ai acces la apartamente destul de ieftine, restul infrastructurii exista, deci preturile  vor creste dupa finalizare.

Dr Taberei - Favorit, 34, Orizont, Piata Moghiorosi, si tot asa pana pe la valea oltului/argesului. Ok este si partea din Ghencea. De evitat Bvd Timisoarei, mult mult trafic, mult praf si galagie.

#36
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Eu zic ca Dr Taberei e ok, preturile sunt inca decente acolo. In Ghencea ai blocuri de tip C facute dupa 1980, dar nu prea ai spatiu verde. Ai 41 aproape, metroul mai departe. In celelalte zone, Favorit si Bucla sunt blocuri mai vechi, 1970+, dar si preturile sunt mai mici. Pe partea stanga a buclei, partea cu Liceul Lovinescu, ai mult spatiu verde intre blocuri, nu te simti ca intre betoane. Fereste-te de blocurile OD, umbla vorba ca nu-s proiectate chiar ok (google it). Metroul ... poate in 2019 sa fie gata, dar in mare parte lucrarile la suprafata o sa se incheie si cartierul o sa arate mai decent.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate