Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cum pot vorbi cu Dumnezeu?Cum poate El sa imi comunice?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
180 replies to this topic

#19
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

 AlynutzTigerAtlantic, on 23 iulie 2017 - 00:41, said:

Neale Donald Walsch cum a reusit?A purtat mai multe conversatii ce s-au intins spre 9-10 carti(la inceput erau 3).

A fost motivat financiar. :D

#20
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006
Cand o sa treci de bascalie, s-ar putea sa existe o sansa, pana atunci o arzi aiurea si pierzi vremea degeaba. Un sfat: decat sa-ti bati joc de lucruri care nu le intelegi, mai bine stai pe tusa. Lucrurile si in domeniul asta merg pe principiul actiune reactiune, acum iti bati joc, si cand te astepti mai putin iti vine reversul si te miri de ce...legile naturii nu tin cont ca tu esti ateu sau altceva.

#21
leul_nostru

leul_nostru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 29.05.2016

 AlynutzTigerAtlantic, on 23 iulie 2017 - 00:41, said:

Cum pot eu sa vorbesc cu Dumnezeu ?Cum pot sa port o conversatie cu el asa cum a purtat Neale Donald Walsch autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu?Cum poate Dumnezeu sa imi comunice?Am atatea intrebari sa-i pun si atat de putine raspunsuri..:
Deci,pot oamenii sa vorbeasca Cu Dumnezeu?Poate Dumnezeu sa vorbeasca cu oamenii?
Neale Donald Walsch cum a reusit?A purtat mai multe conversatii ce s-au intins spre 9-10 carti(la inceput erau 3).
Daca el a putut,putem si noi sa vorbim cu Dumnezeu...Dar intrebarea este cum?
Si nu,nu e o gluma.Intreb serios.
Dumnezeu e peste tot, in orice,in oricine...
E simplu daca esti sincer si nu profiti de El ... il rogi si deja ti-a raspuns.   Posted Image))

Edited by leul_nostru, 23 July 2017 - 07:47.


#22
tihyyy

tihyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 24.06.2010
Stiti care au fost primele cuvinte cand s-a intilnit omul cu Dumnezeu? Amandoi au spus in acelasi timp "Tu esti creatorul meu!" (Scuzati pt offtopic)

Edited by tihyyy, 23 July 2017 - 08:43.


#23
leul_nostru

leul_nostru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 29.05.2016

 tihyyy, on 23 iulie 2017 - 08:16, said:

Stiti care au fost primele cuvinte cand s-a intilnit omul cu dumnezeu? Amandoi au spus in acelasi timp "Tu esti creatorul meu!" (Scuzati pt offtopic)
Stii de ce?
... Dumnezeu se tasteaza cu D mare.

#24
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 meanman, on 23 iulie 2017 - 07:39, said:

Cand o sa treci de bascalie, s-ar putea sa existe o sansa, pana atunci o arzi aiurea si pierzi vremea degeaba. Un sfat: decat sa-ti bati joc de lucruri care nu le intelegi, mai bine stai pe tusa.

Poate ar trebui extins si la softpedia studiul ala conform caruia un agramat are sanse 2:1 sa fie religios: http://www.patheos.c...e-probably.html

#25
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
avind in vedere ca stau la 25.000 de nori departare de el, practic suntem in acelas sector, pot sa-ti spun ca m-am inscris in audienta de aproximativ 2 eternitati si jumatate si tot nu mi-a venit rindul. faza si mai naspa este ca si aici se continua obiceiurile mitocanesc-comunistoide cu tinutul de loc pentru ... diversi si bagatul prin fatza...

ie grele chestiili ăștia ... stii vorba aia, pina la dumnezeu, te maninca sfintii, care numa' sfinti nu sunt.

#26
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 AlynutzTigerAtlantic, on 23 iulie 2017 - 00:41, said:

Neale Donald Walsch cum a reusit?A purtat mai multe conversatii ce s-au intins spre 9-10 carti(la inceput erau 3).
Acum, pe bune! Tu chiar crezi prostiile astea?

Mai bine treci la un CS:GO sau niste femei, ca oricum ar fi mai ok decat sa-ti pierzi timpul si banii cu asemenea carti.
Ti-am mai spus ca ele sunt scrise doar pentru ca unii "destepti" sa se imbogateasca pe spinarea celor care le cumpara "creatiile". De unde crezi ca provin limuzinele si iahturile cu care se plimba autorii cartilor de genul asta?

#27
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 AlynutzTigerAtlantic, on 23 iulie 2017 - 00:41, said:

Cum pot eu sa vorbesc cu Dumnezeu ?Cum pot sa port o conversatie cu el asa cum a purtat Neale Donald Walsch autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu?Cum poate Dumnezeu sa imi comunice?Am atatea intrebari sa-i pun si atat de putine raspunsuri..:
Deci,pot oamenii sa vorbeasca Cu Dumnezeu?Poate Dumnezeu sa vorbeasca cu oamenii?
Neale Donald Walsch cum a reusit?A purtat mai multe conversatii ce s-au intins spre 9-10 carti(la inceput erau 3).
Daca el a putut,putem si noi sa vorbim cu Dumnezeu...Dar intrebarea este cum?

Si nu,nu e o gluma.Intreb serios.

Serios, io zic sa nu iei de buna orice afirmatie a unui scriitor de carti.
Inainte sa-l crezi ca ii asa cum zice, trebe sa verifici personal. Deci, intreab-l pe Dumnezeu daca chiar a vorbit cu Neale Donald Walsch si daca raspunsul ii "da", ii ok. In schimb, daca zice ca nici nu-l cunoaste, ar trebui sa fii mai atent ca majoritatea oamenilor au obiceiul sa se laude cu chestii pe care nu l-au facut.

Edited by gabyxm, 23 July 2017 - 09:19.


#28
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Intreaba pe Pomohaci Posted Image

#29
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016
Initiator, ce-ai tras pe nas?

#30
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 AlynutzTigerAtlantic, on 23 iulie 2017 - 00:41, said:

la inceput erau 3
Al dracu' rau Donald asta, mai ceva ca dzeu. dzeu a inceput de la zero, asta incepe direct de la 3.

Daca ma intrebi pe mine, mai degraba dzeu trebuie sa vorbeasca cu Donald.

Sa il sune pe mobil.

#31
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

 AlynutzTigerAtlantic, on 23 iulie 2017 - 00:41, said:

Cum pot eu sa vorbesc cu Dumnezeu ?Cum pot sa port o conversatie cu el asa cum a purtat Neale Donald Walsch autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu?Cum poate Dumnezeu sa imi comunice?Am atatea intrebari sa-i pun si atat de putine raspunsuri..:
Deci,pot oamenii sa vorbeasca Cu Dumnezeu?Poate Dumnezeu sa vorbeasca cu oamenii?
Neale Donald Walsch cum a reusit?A purtat mai multe conversatii ce s-au intins spre 9-10 carti(la inceput erau 3).
Daca el a putut,putem si noi sa vorbim cu Dumnezeu...Dar intrebarea este cum?
Si nu,nu e o gluma.Intreb serios.

nu mai tine cont de toti inselatii si ratacitii eretici, doar prin ortodoxie ne mantuim, sfintii ortodocsi au intrat in legatura cu Dumnezeu, dar sunt si inselati care intra in legatura cu demonii si ei in inselarea lor cred ca vorbesc cu Dumnezeu.

#32
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,693
  • Înscris: 21.08.2008
Cand tu ii vorbesti lui Dumnezeu, se cheama rugaciune.
Cand Dumnezeu iti vorbeste tie, se cheama schizofrenie.

#33
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Cel mai usor mod de a vorbi cu D-zeu e sa te internezi la Balaceanca....acolo exista fir direct cu D-zeu....

Edited by Clovis, 23 July 2017 - 10:22.


#34
leul_nostru

leul_nostru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 29.05.2016

 danghetau, on 23 iulie 2017 - 10:13, said:

Cand tu ii vorbesti lui Dumnezeu, se cheama rugaciune.
Cand Dumnezeu iti vorbeste tie, se cheama schizofrenie.

 Clovis, on 23 iulie 2017 - 10:21, said:

Cel mai usor mod de a vorbi cu D-zeu e sa te internezi la Balaceanca....acolo exista fir direct cu D-zeu....
Si totusi Dumnezeu exista de cand pamantul. Posted Image Fara Dumnezeu nu puteti face nimic.

Edited by leul_nostru, 23 July 2017 - 10:32.


#35
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Am incercat sa dau un raspuns la misto dar...m-am blocat .

#36
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

 AlynutzTigerAtlantic, on 23 iulie 2017 - 00:41, said:

Cum pot eu sa vorbesc cu Dumnezeu ?Cum pot sa port o conversatie cu el asa cum a purtat Neale Donald Walsch autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu?Cum poate Dumnezeu sa imi comunice?Am atatea intrebari sa-i pun si atat de putine raspunsuri..:
Deci,pot oamenii sa vorbeasca Cu Dumnezeu?Poate Dumnezeu sa vorbeasca cu oamenii?
Neale Donald Walsch cum a reusit?A purtat mai multe conversatii ce s-au intins spre 9-10 carti(la inceput erau 3).
Daca el a putut,putem si noi sa vorbim cu Dumnezeu...Dar intrebarea este cum?
Si nu,nu e o gluma.Intreb serios.
Vb.intai cu un preot. De asta sunt preotii. Ei fac legatura intre Domnul si oameni in primul rand. Pe urma ramane doar sa te rogi ZILNIC si sa respecti un program de rugaciuni.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate