Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Recomandare tastatură mecanică gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ankuza

ankuza

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.07.2015
salutări. As dori sa achizitionez o tastatură gaming mecanică și nu stiu pe care ca sunt multe bugetul meu este de 180€ vreo sugestie. Va multumesc

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din romania sau de unde?

#3
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Astea de la Razer sunt bune, sunt solide, materiale premium, fiabile, plus ca ai si Razer Synapse care te ajuta mult. Eu folosesc tot Razer.

#4
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
http://gaming.logite...ng-keyboard   O detin si este foarte buna si mai silentioasa decat tastaturile mecanice clasice.

Edited by baribalu, 12 July 2017 - 13:04.


#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
@ankuza ... da mai multe detalii.

Vrei versiune full sau tenkeyless? Vrei sa aiba taste dedicate pentru macro-uri de gaming?
Ai preferinte in priviinta punctului de actuare al tastelor? Unele tastaturi actueaza la 2mm, altele la 1,5 si altele la 4 ...
Ai preferinte in feedbackul tastelor? Cherry are red, blue si brown ca modele. Logitech a dezvoltat propria linie de switchuri (Romer-G) care se simt cam ca Cherry brown la tastare, si au un sunet mai infundat in capat de cursa.
Ai preferinte in ceea ce priveste uniformitatea si zona de acoperire a backlight-ului? Seria Cherry are iluminata doar jumatatea de sus a tastei caci acolo se afla led-ul. Romer-G are lumina pe toata suprafata tastei caci are ledul central, sub coloana centrala a butonului.

Sunt modele si modele .... eu unul folosesc un Logitech G410 ... tenkeyless, Romer-G, fara macro.

#6
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View PostSpaghete, on 12 iulie 2017 - 12:54, said:

Astea de la Razer sunt bune, sunt solide, materiale premium, fiabile, plus ca ai si Razer Synapse care te ajuta mult. Eu folosesc tot Razer.

Din pacate este cam ieftina ....

#7
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View Postmahu, on 12 iulie 2017 - 14:30, said:

Din pacate este cam ieftina ....
Omul (@OP) a zis ca are 180€ buget, deci se incadreaza.

#8
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
http://www.pcgarage..../ornata-chroma/

recomand :)

#9
ankuza

ankuza

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.07.2015
Salut. ro_explorer  adevarat iti spun ca nu pre le am. Si nici nu stiu ce face ceea ce miai explicat mai sus. Cat despre butoanele macro cred ca o sa le folosesc dar mai intai sa vad cum Posted Image .

pentru Dany_Darke sunt in Italia daca are importanta.

#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai evident ca are importanta. cumperi de la emag si cu livrare in italia? sau de la altex? daca ar fi asa, 5 euro componenta si restul de drum.

recomandarile se fac in functie de zona unde esti si posibilitatile de achizitie. asa colegii iti pot recomanda ceva de pe amazon, ebay, etc. cu totul alte orizonturi adica.

#11
ankuza

ankuza

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.07.2015
Da Dany_Darke ai dreptate dar si daca e sa fie sugestia de pa emag sau altex etc... nui nici o problema sa o achizitionez ca inca mai am parinti in tara si o pot trimite la ei ca domiciliu. Merci pentru remarca.
Am gasit deja sunt ok. Pot considera topicul off

#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai spune atunci ce ai ales, ca sa stie si colegii care ti-au sugerat una sau alta.

#13
ankuza

ankuza

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.07.2015
Cu ajutorul vostru am decis sa iau "Razer BlackWidow Chroma V2" https://www.amazon.i...hroma V2 Orange ma si incadrez in pret. Va multumesc mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate