Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

În ce an a fos emis Ordinul Prefectului?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alinbuliga

alinbuliga

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.03.2015
M-am apucat să intabulez un teren intravilan din Botoșani. Am un contract de vânzare-cumpărare întocmit pe baza unui contract VC anterior, a unui certificat de moștenitor și a unui Ordin al Prefecturii Botoșani. Acesta din urmă ar fi problema de care mă lovesc, pentru că nu îl am. Am depus o cerere la Prefectură pentru a obține o copie, însă pe contractul meu VC este specificat doar numărul ordinului prefectului, nu și anul în care a fost emis. Cei de la Prefectură m-au sunat și mi-au spus că dacă nu știu eu anul în care a fost emis acest OP, ei nu mă pot ajuta.

Știe cineva cum și unde aș putea afla anul emiterii acestui OP?

#2
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postalinbuliga, on 07 iulie 2017 - 14:34, said:

M-am apucat să intabulez un teren intravilan din Botoșani. Am un contract de vânzare-cumpărare întocmit pe baza unui contract VC anterior, a unui certificat de moștenitor și a unui Ordin al Prefecturii Botoșani. Acesta din urmă ar fi problema de care mă lovesc, pentru că nu îl am. Am depus o cerere la Prefectură pentru a obține o copie, însă pe contractul meu VC este specificat doar numărul ordinului prefectului, nu și anul în care a fost emis. Cei de la Prefectură m-au sunat și mi-au spus că dacă nu știu eu anul în care a fost emis acest OP, ei nu mă pot ajuta.

Știe cineva cum și unde aș putea afla anul emiterii acestui OP?
In ce an a fost scris acel "contract de vânzare-cumpărare întocmit pe baza unui contract VC anterior"?

Cam de atunci ar trebui sa fie si OP -ul.

#3
alinbuliga

alinbuliga

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.03.2015

View Postpoadol, on 07 iulie 2017 - 14:43, said:

In ce an a fost scris acel "contract de vânzare-cumpărare întocmit pe baza unui contract VC anterior"?

Cam de atunci ar trebui sa fie si OP -ul.
Anul intocmirii CV este 1991. Cand am facut cererea la Prefectura pentru copie OP am atasat și o copie dupa CV. Ulterior am fost sunat de un lucrator al Prefecturii care mi-a spus ca OP din 1991 nu are nicio legatura cu ce imi trebuie mie.

#4
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Atunci evident trebuie cautat in anii anteriori anul anterior, ati incercat sa vedeti daca nu cumva le gasiti si online?

Din pacate pleaca numai din 2011 http://www.prefectur...ro/OP/index.htm

Edited by poadol, 07 July 2017 - 15:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate