Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Barbatilor, ce purtati pe cap ?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
De obicei nimic, daca-s imbracat sport si-i soare puternic o sapca tip baseball. Bej, gri inchis sau neagra, in functie de culoarea hainelor...

Attached Files


Edited by shogun1, 04 July 2017 - 12:02.


#56
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Buff, e ușor de cărat în buzunar și ușor de purtat pe cap. Evident, din ăla de vară, nu din ăla de schi.

#57
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Postshogun1, on 04 iulie 2017 - 12:01, said:

De obicei nimic, daca-s imbracat sport si-i soare puternic o sapca tip baseball. Bej, gri inchis sau neagra, in functie de culoarea hainelor...
sapca e bine sa fie deschisa la culoare ca sa nu se incinga, dar cu cozorocul negru pe dedesubt ca sa nu reflecte lumina in ochi.

#58
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Vara palarie de paie de asta mai trendy, purtata un pic pe ceafa. Iarna am o caciula gen alea de armata, e neagra toata. Cautam la un moment dat o chestie anume sa o pun in frunte ... Sigla tanchistilor nemti in ww2 ... deh, Sven Hassel

#59
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postflorinbad, on 04 iulie 2017 - 10:00, said:

Da, nu ma despart de ea nici mort! Insa anul acesta vreau sa port si altceva pe capatzâna. Ma duc sa ma culturalizez la Roma.
incearcă și așa ceva:

#60
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Attached File  Palarie-trilby-de-vara-cu-banda-colorata.jpg   168.89K   3 downloads

Iar culoarea o asortez in functie cu ce sunt imbracat

#61
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postflorinbad, on 04 iulie 2017 - 09:52, said:

Ma exaspereaza nevasta-mea cu purtarea unei cipilici. Ii spun ca sunt prea sexy cu ea pe cap

Purtam o sapca, ceva.. ce puii mei sa purtam.. Se poate purta si o palarie, numai sa fie sport, altfel aratam a babalaci, pensionari...
Ideea e ca, daca esti casatorit, teoretic ai terminat cu gagicile... poti sa porti si un chilot pe cap... ce mai conteaza?

Nu arati rau cu olitza aia de noapte pe cap.. numai ca, trebuie sa fii constient, ca barbat, ca sotiile isi doresc ca sotii lor sa arate ca pensionarii aia care isi pierd borseta sau cheile inainte de plecare, astfel incat sa nu se uite nici drk la ei.

Edited by rosix, 04 July 2017 - 22:13.


#62
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
@rosix, așa este :roflmaofast:
O femeie puternică nu merge cu bărbatul ei care are niste budigăi pe cap.
Mai lipsește un carton pe piept: ,,este castrat " :lol:

Lasă mă nene să poarte ce vrea, freza goala, dacă așa îi place, auzi, insolație :P ce texte frate.

#63
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Mai nimic dar de luna viitoare cred ca trec pe keffiyeh

#64
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,626
  • Înscris: 12.12.2006
La noi e invers: sotul meu sustine ca se simte mult mai bine cu capul acoperit in soare decat fara. Eu nu suport nimic pe cap in soare, mi se pare ca tine de cald. Dar e treaba fiecaruia. Preferata lui e sapca de la Decathlon din primul link al CorineiDaniela. Partea de la spate e detasabila dar ii place ca ii apara ceafa si urechile.

Palaria ta din poza mi se pare haioasa in felul ei, doar materialul e cam gros la modelul asta de obicei.

Recomand o vizita la Decathlon si probat la fata locului.

Edited by mdt, 08 July 2017 - 06:18.


#65
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
https://www.military...BW-Ripstop-Kaki
O forma mai deosebita, dar eficienta contra soarelui.

Attached Files



#66
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Mie astea-mi plac cel mai tare, se gasesc si de vara fara material foarte gros. Mi se par mai moderne Posted Image)

http://www.vangraaf....p-damian-392829

Edited by giuliani, 31 July 2017 - 13:12.


#67
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postflorinbad, on 04 iulie 2017 - 09:52, said:

Ma exaspereaza nevasta-mea cu purtarea unei cipilici ...

Îţi stă foarte bine cu pălăriuţa aia ! Nu e cipilică, cipilica e o căciuliţă pe creştetul capului. E pălărie toată ziua, mă rog, pălăriuţă.
Şi eu port o pălărie cam la fel cu a ta, doar că are borurile ceva mai mari. Am cumpărat-o de la Dubrovnik, în 2011 şi e în carouri pătrate alb cu roşu. Nu mă despart nici eu de ea vara la soare. O mai am şi pe cea veche, kaki, cumpărată din Grecia mai demult, dar n-o mai port, are borurile mai mici, cam ca la a ta, doar că nu au tiv, ci sunt lăsate franjuri de jur-împrejur. De la Grand Canyon ne-am cumpărat şi eu şi nevastă-mea câte o pălărie cu boruri mari şi cu şnur pe sub bărbie. Au culoarea bleumarin cu kaki, cam ca pe sigla cu parcurile naţionale din SUA. Sunt bune că te protejează foarte bine de soare, dar şnurul de sub bărbie ne enervează. Aşa că pălăria mea alb-roşu e sfântă. În Grecia se miră localnicii: "Croeişia, uau, ai laic Luka Modrici !", până le spun care e povestea. Dacă vreau, evident. Uneori doar zâmbesc şi îi las să creadă că sunt chiar croat.

Şi mai am o groază de şepci, obţinute cu diverse ocazii, dar şapca nu e practică deloc, nu te protejează de soare decât în zona în care orientezi cozorocul. Iar cozorocul pe mine mă deranjează, în sensul că mă încurcă. Aşa că şepcile mele zac, se pune praful pe ele.

Acuma, ce să zic, ţi-ai pus poze cu pălăriuţa aia, aşa te ştie lumea, nu mai ai cum s-o schimbi. Spune-i soţiei s-o respecte, fiindcă te defineşte, a devenit o emblemă pentru tine şi nu poţi să renunţi la ea sub nici formă.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 04 August 2017 - 15:23.


#68
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca e cald si soare pui o palarie de asta pe cap , merge si la tricou si la camasa si la pantaloni de in si la stofa si la pantaloni scurti ( am vreo 3 de astea ) :

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   20.78K   8 downloads


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate