Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

RDS error 651

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Vanille

Vanille

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2017
Buna tuturor, am tot citit discutii pe forumuri dar inca nu m-am lamurit complet despre eroarea asta 651. Folosesc un laptop conectat la internet direct, prin cablu, acum cateva zile a inceput sa mi se deconecteze internetul constant, din 2 in 2 minute, ca ieri sa nu mai mearga deloc, nu ma mai puteam conecta la net. In momentul in care incercam sa ma conectez ramanea un timp la connecting dupa care dadea error 651. Am sunat la RDS a venit un nene si mi-a spus: "Ai zapacit placa de retea cu conexiunea asta prin cablu, nu e de la noi, se strica placa de retea, sa folosesti router." A strans umpic mufa si a verificat cablul si conexiunea pe scara, acum imi merge netul fara probleme, in ce masura afecteaza conexiunea directa placa de retea? Eroarea asta este data de faptul a esxista o intrerupere pe fir sau de ce este data mai exact? Multumesc anticipat.Posted Image

Edited by Vanille, 29 June 2017 - 10:39.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
1. Pune router
2. probabil exista probleme de contact la mufa de retea, mai ales la miscarea laptopului.

#3
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Și eu am avut problema asta înainte, când încă nu aveam fibră în casă. S-a rezolvat cu un router.
Router-ul se ocupă de conecțiunea la rețea, nu trebuie să îi dai connect de pe calculator de fiecare dată.

#4
Vanille

Vanille

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2017

View PostAdm, on 29 iunie 2017 - 10:46, said:

1. Pune router
2. probabil exista probleme de contact la mufa de retea, mai ales la miscarea laptopului.
Ideea e ca eu nu stau in permanenta acasa, cand merg la facultate, in camin am tot conexiune directa pentru ca pe wifi-ul ala nu poti vedea nici macar un video pe youtube si acolo nu mi se deconecta asa.

#5
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Mie imi pare ca problema a fost de la cablu.
Daca mai face figuri, mai chemi  odata echipa de reparatie si le spui sa inlocuiasca tot cablul.... nu situ daca te si vor asculta...

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003

View PostVanille, on 29 iunie 2017 - 11:13, said:

Ideea e ca eu nu stau in permanenta acasa, cand merg la facultate, in camin am tot conexiune directa pentru ca pe wifi-ul ala nu poti vedea nici macar un video pe youtube si acolo nu mi se deconecta asa.
Nu inteleg, adica nu poti infige orice router WIFI intr-un cablu?
Exista routere portabile, ce pot fi folosite ca AP imediat.

https://www.emag.ro/...n/pd/DZNRC2BBM/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate